Trkačica Aprilie je bila dovoljno brza za podijum u Misanu

Autor članka: , objavljeno 28. oktobra 2021.

Maverick Vinales, Aprilijin MotoGP trkač, uvjeren je da bi mogao završiti utrku za VN Emilia Romagna na postolju da je bio brži u kvalifikacijama.

Italijan je trku započeo na devetnaestom i završio na osmom mjestu, odmah iza timskog kolege Aleixa Espargara i nešto više od 18 sekundi iza pobjednika Marka Marqueza. Vinales, koji je odvozio tek treću trku na motociklu Aprilia u San Marinu i na njemu osvojio prvo mesto među prvih deset, uveren je da je u trci bio dovoljno brz čak i da se popne na podijum, ali je izgubio najmanje 10 do 15 sekundi.

Pobjednik devet MotoGP trka još se navikava na RS-GP motocikl, na koji je ove godine prešao sa Yamahom M1, što je otežalo trku u Misanu. “Teško je jer moram da naučim mnogo stvari u samo nekoliko rundi”, objasnio je. „Krugovi su bili malo skraćeni dok sam vozio sa postavkama koje nisam ranije testirao. Potencijal u trci je bio veći jer je mogao brže voziti u prvim krugovima. Izgubio sam najmanje 10 do 15 sekundi, također zbog preticanja. Napredujemo korak po korak, ali svakako sam sretan što napredujemo.

U Misanu bismo trku mogli završiti između prva tri ili četiri ako smo krenuli s prve ili druge startne linije, tako da sam nakon promjena koje smo napravili prilično optimističan za trku u Portimau.”

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!