Marquez nakon iznenađujuće pol pozicije: Ne mogu to objasniti

Autor članka: , objavljeno 25. marta 2023.

Marc Marquez je iznenađujuće osvojio najbolju startnu poziciju na uvodnim kvalifikacijama MotoGP sezone 2023. u Portimau. Hondin trkač se već u prvom dijelu kvalifikacija suočio sa rivalima, gdje je sa novim rekordom kruga prošao u bržu kvalifikacionu grupu. Tamo je većinu vremena proveo na dnu tabele, ali je u poslednjem trenutku uz pomoć Enea Bastianinija osvojio najbolju startnu poziciju za današnju popodnevnu sprint trku i sutrašnju trku za Veliku nagradu Portugala.

Osmostruki svjetski prvak postavio je novi rekord staze s vremenom 1:37.226, a nakon kvalifikacija bio je prilično iznenađen najbržim vremenom. "Ne znam odakle, samo ne mogu da objasnim kako sam uspeo da budem tako brz", rekao je. “Juče smo imali dosta problema, ali danas sam se osjećao bolje nakon što su mehaničari popravili neke detalje. Činjenica je da Honda i ja trenutno trebamo zavjetrinu. To nije najbolji način, niti najpristojniji način, ali je očito moja jača strana. I potrebno je iskoristiti jake strane", dodao je on.

U 16:XNUMX sati po našem vremenu održat će se sprint klasa MotoGP.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!