Bodovanje u prvenstvu MotoGP 2024

MotoGP 2024 sistem bodovanja:

Grad 1 2. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12. 13 14 15
Race252016131110987654321
sprint1297654321

MotoGP 2024 bodovanje u prvenstvu, trkači:

RacerPoeniKatarPortugalijaSjedinjene Države
1J. Martin80283220
2E. Bastianini59152420
3M. Viñales5671237
4P. Acosta5491926
5F. Bagnaia5031613
6B. Binder4929137
7A. Espargaro39151014
8M. Marquez361899
9F. Di Giannantonio259610
10J. Miller22-166
11M. Bezzecchi202108
12F. Quartararo195104
13A. Marquez1413-1
14M. Oliveira13175
15R. Fernández7--7
16A. Fernandez7-52
17J. Mir734-
18J. Zarco541-
19A. Rins3-3-
20T. Nakagami2-2-
21F. Morbidelli---
22L. Marina---

Tim osvaja onoliko bodova koliko i njihovi redovni trkači, ili zamjene za njih. Bodovi wildcard trkača se ne uzimaju u obzir.

Bodovi u MotoGP prvenstvu, timovi:

TimPoeniKatarPortugalijaSjedinjene Države
1Ducati Team109463033
2Aprilia Racing Team95222251
3Lukove trke80283220
4Red Bull KTM Factory Racing71292913
5Tech 36192428
6Gresini Racing5031910
7Tim VR4645111618
8Yamaha Factory Racing225134
9Trackhouse Racing Team201712
10Tim LCR743-
11Repsol Honda tim734-

Bodovanje u prvenstvu MotoGP 2023, proizvođači:

ProizvođačPoeniKatarPortugalijaSjedinjene Države
1Ducati96373425
2KTM76292126
3Aprilia72152037
4Yamaha195104
5Honda844-

Proizvođač dobija onoliko bodova u trci koliko i njihov najbolje rangirani vozač.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!

Donirati možete na ovom linku ->Donirati