Tim Gajser je u Lugu ostao bez crvene ploče

Autor članka: , objavljeno 12. maja 2024.

Tim Gajser je trku za Veliku nagradu Galicije u Lugu završio na četvrtom mjestu i tako izgubio vodstvo u Svjetskom prvenstvu u motokrosu koje je preuzeo na prethodnoj trci u Portugalu. Ovo je preuzeo aktuelni svjetski prvak Jorge Prado, ukupni pobjednik domaće trke, koji je slavio pobjedu u obje trke.

Gajser je u prvu vožnju krenuo sa drugog mesta, a onda je loše krenuo i u drugom krugu izašao sa staze, izgubivši deset mesta i pao na dvanaesto mesto, odakle je uspeo da završi kao šesti. U drugoj vožnji je bilo nešto lakše jer je uspio da se plasira na drugo mjesto, ali je potom izgubio jedno mjesto i test završio na trećem mjestu, što je bilo dovoljno dobro za ukupno četvrto mjesto.

Drugi Slovenac u kraljevskoj klasi motokrosa, Jan Pančar, bio je četrnaesti ukupno nakon što je prvu vožnju završio na četrnaestom, a drugi na sedamnaestom mjestu.

U klasi MX2 prvi put je učestvovao Jaka Pekljaj koji je završio 32., dok je belgijski trkač Lucas Coenen slavio pobjedu.

Gajser je na drugom mestu u ukupnom plasmanu šampionata sa 296 bodova, vodeći Prado ima 298 bodova, a Pančar je zauzeo 65. mesto sa 15 bodova.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPal-a. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!