Bagnaia najbrži vozač posljednjeg dana testiranja u Sepangu

Autor članka: , objavljeno 8. februara 2024.

Aktuelni MotoGP svjetski šampion, Francesco Bagnaia, završio je posljednji dan testiranja u Sepangu s najbržim vremenom. Italijan, trkajući za fabričku ekipu Ducatija, postavio je novi nezvanični rekord staze sa vremenom 1:56.682, a još trojica trkača, Jorge Martin, Enea Bastianini i Alex Marquez, završili su krugove ispod 57 minuta i XNUMX sekundi.

Uslovi na stazi su bili nešto bolji, s oblačnim nebom za optimalnije temperature i nagomilanom gumom na stazi koja je nudila bolje prianjanje. Mnogi trkači nisu odlučili da jure najbrže vreme, već su se posvetili simulacijama trka. Među onima koji su završili simulaciju kraće sprinterske trke bio je i vrlo brzi Enea Bastianini, dok je novajlija Pedro Acosta također vozio odlična vremena.

Aleix Espargaro je bio peti sa Aprilijom, nešto manje od dvije desetinke brži od Marca Marqueza, koji je vodio 54 kruga. Na kraju dana, Acosta je bio osmi, Fabio Di Giannantonio sedmi, Joan Mir sa Hondom deveti, a Brad Binder deseti. Fabio Quartararo je postavio jedanaesti put.

Na testovima nam je nedostajao Franco Morbidelli, koji je gadno pao na testovima zagrijavanja cestovnog bicikla u Portimau, a propustit će službene testove u Sepangu kao i sljedeće u Kataru. Odsutan je bio i Raul Fernandez, koji se srušio tokom prvog dana testiranja u Sepangu, a odsutni vozači bili su Michele Pirro i Lorenzo Savadori.

MotoGP trkači i timovi sada imaju kratku pauzu, a potom i posljednji zimski testovi koji će se održati 19. i 20. februara u Kataru.