Bagnaia suvereno do Mugelloove pobjede

Autor članka: , objavljeno 29. maja 2022.

Francesco Bagnaia pobjednik je osme trke sezone. Na podiju su mu se pridružili Fabio Quartararo i Aleix Espargaro.

Johann Zarco je ovoga puta bio četvrti ispred VR46 trkača Marca Bezzecchija i Luco Marinija.

Brad Binder je bio sedmi ispred Takaakija Nakagamija i saigrača Miguela Oliveira

Marc Marquez je svoju posljednju trku prije operacije završio kao deseti.Fabio Di Giannantonio nije imao ritma da se bori protiv najboljih i završio je na jedanaestom mjestu, odmah ispred Mavericka Vinalesa.

Horhe Martin, koji je postigao novu maksimalnu brzinu u MotoGP klasi (363,6 km/h) tokom trke, došao je na trinaesto mjesto.

Trku su najbolje započeli VR46 trkači - Luca Marini i Marco Bezzecchi, koji su u uvodu preuzeli vodstvo. Brad Binder je osvojio osam mjesta u uvodnoj rundi i izbio na osmo mjesto.

Najbolji iz jučerašnjih kvalifikacija Fabio Di Giannantonio je u uvodnom kolu pao na peto mjesto. Jedini koji su uspjeli parirati Ducatiju u prvom planu bili su Fabio Quartararo i Aleix Espargaro.

Pol Espargaro je prvi završio trku padom u devetom krugu četvrtog kruga. Loš vikend završen je u sedmom krugu za oba Suzukija.

Krug nakon toga, Francesco Bagnaia je poveo u prvoj krivini.

Quartararo je izbio na drugo mjesto usred trke. U prvom planu, međutim, Bagnaia se udaljila. Francuski trkač je dobijao u trećem sektoru, ali je gubio od Bagnaye u avionu.

Deset krugova prije kraja Enea Bastinanini je pao u četvrtom zavoju.

U pozadini, Jorge Martin je također postavio najveću brzinu (363,6 km/h) u MotoGP klasi.

SlovenianEnglishItalianGermanFrenchCroatianBosnianSerbianCzechDutchRussianSpanishSlovakSwedish