Tag: Brazil

Hamilton u kvalifikacijama za VN Sao Paula

Lewis Hamilton bio je najbrži u kvalifikacijama za subotnju sprint trku, koja će odrediti startnu liniju za trku za Veliku nagradu Sao Paula. Max Verstappen je zaostao više od 0.4 sekunde za Britancem, dok je treće mjesto osvojio drugi trkač Mercedesa, Valtteri Bottas. Drugi trkač Red Bulla, Sergio Perez, bio je četvrti. https://twitter.com/MercedesAMGF1/status/1459250350138003458 Lewis Hamilton, 1. mesto "Danas su bile zaista dobre kvalifikacije. Veoma sam srećan. Ali ne znam šta će sutra doneti. Zahvalan sam. Osjećam kao da mi je ovo prva najbolja startna pozicija, jer je prošlo dosta vremena od posljednje." Max Verstappen, 2. mjesto "Koristili su novi pogon, tako da imaju više snage na raspolaganju za ovaj vikend, tako da me rezultat nije iznenadio. Sretan
Službeno: MotoGP se vraća u Brazil 2022. godine

U Dorni su danas bili pomalo iznenađeni viješću da će se moto karavan vratiti u Brazil 2022. godine. Utrke će se održati tamo u Rio Motorparku, s kojim su potpisali petogodišnji ugovor. Riječ je o trkalištu s trinaest okreta, dužini od 4,5 kilometara, za koje se očekuje da će biti izgrađeno do 2021. Posljednji put najbolji motociklisti na svijetu natjecali su se u ovoj zemlji 2004. godine na trkalištu Jacarepagui, koje je bilo u pripremi za Olimpijske igre 2016. godine. potkopano. Izvršni direktor Dornea Carmelo Ezpeleta rekao je na najavi potpisivanja ugovora: "S ponosom mogu reći da se MotoGP vraća u Rio, jedan od najznačajnijih gradova u izuzetnoj zemlji. Zemlja koja predstavlja važno tržište za motocikle i bogatu istoriju." Naglasio je gradonačelnik Marcelo Crivella
MotoGP ide u Brazil

Organizatori MotoGP Svjetskog prvenstva potpisali su preliminarni ugovor s brazilskim Rio Motorsportsom za izgradnju novog trkališta u Riju, drugom po veličini brazilskom gradu. Očekuje se da će se tamo održavati utrke od 2021. godine. "Željeli bismo vidjeti hoće li se MotoGP vratiti u Brazil", rekao je šef Dornea Carmelo Ezpeleta. "Naš sport je globalni i uvijek želimo dodati nova mjesta u kalendar trka, pogotovo ako su poput Brazila. Bit će pravo zadovoljstvo trkati se u zemlji poznatoj po svojoj strasti i nevjerovatnoj atmosferi." VN Brazilskog motocikla održan je između 1987. i 1989. godine na trkalištu Goiania, a kasnije i na stazi Interlagos, gdje se još održavaju utrke Formule 1. Novo trkalište zamijenit će pocepanu stazu Jacarepagua u Riju, gdje su se utrke održavale između 1995. i 2004. godine.
Bivši svjetski prvak u finansijskim problemima

Bivšeg svjetskog prvaka Emersona Fittipaldija takođe je pogodila ekonomska i finansijska kriza u Brazilu. Svjetski prvak Formule 1972 u sezonama 1974. i 1. u velikim je financijskim problemima, navodi Associated Press. Neispunjavanje glavnih finansijskih obaveza, oprema i eksponati u njegovom muzeju oduzeti su prošle sedmice. Tako su državne vlasti zaplijenile veliki broj pobjedničkih trofeja, trkaći automobil Formule 1993 i trkački automobil s kojim je 500. godine pobijedio na čuvenoj trci Indy 1980. Ova oprema bila je dio njegove privatne kolekcije u njegovom muzeju. Brazilac, koji se XNUMX. godine čak i testirao s vlastitim timom Copersucar-Fittipaldi, objasnio je da će rješenje za trenutnu situaciju naći u narednim danima.
Hamiltonov prvi slobodni trening u Brazilu

Lewis Hamilton, koji je već postao ovogodišnji prvak, završio je svoj prvi slobodni trening na stazi u Interlagosu, završivši na vrhu s vremenom 1: 13.543 i tako bio više od pola sekunde brži od Nic Rosberga, na drugom mjestu. Sebastian Vettel, koji juri drugo mjesto u trkačkom prvenstvu, bio je najbrži Ferrarijev trkač na trećem mjestu. Četvrti je bio Daniel Ricciardo ispred Kimija Raikkonena u drugom Ferrariju. Finac je bio drugi iza Hamiltona. Ricciardov suigrač Danil Kvjat bio je šesti, a u prvih deset bili su i Valtteri Bottas, Max Verstappen, Nico Hulkenberg i Pastor Maldonado. Većina trkača ugradila je niz vanjskih senzora i mjernih uređaja na trkaće automobile, a najvidljiviji su McLarn i Ferrari.
Massa neće pomoći Rosbergu

Felipe Massa rekao je da mu Nico Rosberg neće činiti usluge na putu do naslova kao što je tražio Nijemac. Nico Rosberg mora pobijediti u Abu Dhabiju ako želi postati prvak, a onda mu treba netko drugi da spriječi Lewisa Hamiltona da završi na drugom mjestu. A upravo bi Massa trebao biti konkurent sposoban za ovo. "U pravu je. Trebam pomoć Felipea", rekao je Rosberg, ali Massa ima loše vijesti za Nijemca: "Neću pomoći nikome! Rekao sam Rosbergu da želim pobijediti u utrci, a ne njemu. Niko mi nije pomogao, kad sam mogao osvojiti naslov. U stvari, određeni Nijemac mi se čak i rugao ", rekao je Massa, ciljajući na posljednju trku u sezoni 2008., gdje je na trenutak izgledalo kao da je Brazilac postao prvak, a onda je Hamilton bio na samo nekoliko zavoja ispred.
Hamilton bi mogao pobijediti

Lewis Hamilton je na današnjoj trci u Brazilu osvojio drugo mjesto iza saigrača Nica Rosberga. Sada Hamilton vodi sa samo 17 bodova prije posljednje trke, gdje će vozači dobiti dvostruke bodove. Dakle, u prvenstvu je još uvijek sve otvoreno, a to, naravno, ljuti Engleza koji misli da bi bez današnje greške proslavio pobjedu: „Mislim da me je to koštalo pobjede. Cijelim putem bio sam brži od Nice, čak i sekundu u krugu. Mislio sam da ću se zabiti u boks, ali i prije toga sam potpuno izgubio stisak na gumama. Tako sam prekasno ušao u boks. Blokada zadnjih guma je u potpunosti moja greška i za to ne krivim nikoga. "S druge strane, Rosberg je bio oduševljen rezultatom:" Nisam pokazao dovoljno dobru formu u SAD-u, zbog čega sam ovdje morao napredovati. For on
Massa je mislio da je izgubio postolje

Felipe Massa odvozio je jednu od najboljih utrka za Williamsa danas, gdje je stupio na postolje za pobjednike u domaćoj trci u Brazilu. Inače, Brazilac je napravio dosta grešaka tijekom utrke, naime vozio je bokseve prebrzo na prvoj stanici i tako zaradio kaznu od pet sekundi na sljedećoj stanici. "Mislim da je trka bila odlična, ali meni se to jednostavno dogodilo", rekao je Massa i dodao, "vrlo sam sretan, ali ne zbog svojih grešaka. Imao sam problema na prvom zaustavljanju, pritisnuo sam dugme za ograničenje brzine, ali nije uspjelo. Ovim jedanaestercem već sam mislio da je postolje za pobjednike izgubljeno, ali na kraju sam samo došao do ovog čarobnog poretka. Bio sam vrlo oprezan s gumama i vozio što brže. Pored toga, na trećoj stanici zaustavio sam se kod McLarna. Moram reći da jesmo
Pirelli se brine o mokroj stazi

Staza u Brazilu nedavno je prekrivena asfaltnom podlogom, zbog čega Pirelli upozorava da bi u slučaju kiše mogla biti vrlo skliska. Direktor automobilskog sporta Pirelli Paul Hembery rekao je: „U slučaju kiše izvlačili biste ulje iz bitumena, a ulje i vodu znate čime se bavite. Ukratko, ako pada kiša, moramo biti posebno oprezni. Trkačka linija će se drastično promijeniti, a trkači će voziti dijelovima staze kojih, na primjer, nema u petak. Znači, to smo znali da je ulje dolazilo s vrha staze. "Napokon, mnogi timovi žalili su se na trošenje guma na visokim temperaturama, ali Paul vjeruje da će im biti puno bolje na nižim temperaturama:" Kad išli iz težeg u mekše i iz mekšeg u mekše, znali smo k
Dugme: McLarne nema nigdje

Jenson Button više ne vidi nadu za McLarena nakon brazilskog treninga, jer ga nema nigdje. Šampion 2009. završio je trening na šestom mjestu, sa 2,1 sekunde zaostatka. Inače, Angle tijekom vikenda očekuje kiša, koja bi im mogla pomoći, ali to neće biti dovoljno: „Trebamo suhi treći trening, jer trenutno nismo nigdje i moramo se bolje pripremiti. Ako ostanemo u trenutnoj formi, onda to neće biti dobro. Definitivno, međutim, naš je automobil bolji od onoga što sada vidimo, samo još nismo izvukli maksimum iz njega. Isprobali smo nekoliko različitih postavki, ali one očito nisu uspjele. Imam osjećaj da smo napravili puno grešaka, ali sada barem znamo što ćemo s postavkama. ”McLarnov automobil, posebno u avionima, znatno zaostaje, na primjer, za tvorničkim Mercedesom, što znači da