Tag: Carlos Sainz

"Nezaposleni" Sainz je dokazao svoje kvalitete pobjedom u Australiji

Carlos Sainz je jedini vozač koji nije iz Red Bulla pobijedio u utrci Formule 2025 u posljednje dvije sezone, ali Španac će na kraju sezone morati da preda svoje mjesto u garaži Ferrarija Lewisu Hamiltonu i još uvijek nije ugovora do 1. Sainz je iskoristio tehničke probleme Maxa Verstappena i proslavio svoju treću pobjedu u FXNUMX u Melbourneu. Prešao je cilj ispred svog timskog kolege Charlesa Leclerc-a, a nije ga zaustavila ni operacija slijepog crijeva prije samo dvije sedmice. Sin Karlosa Sainza starijeg, višestrukog svetskog šampiona u reliju, rekao je posle trke da je dokazao svoje kvalitete. "Trenutno sam još bez mesta za sledeću sezonu, ali znam da sa dobrim automobilom mogu da pobedim. To sam dokazao u Singapuru i ponovo ovde", rekao je on.
Dvostruka pobeda Ferarija u Melburnu, Verstapen je podneo ostavku

Carlos Sainz je pobjednik trke u Melburnu. Španac je poveo u drugom krugu kada je iskoristio grešku tada vodećeg Maksa Verstapena. Holanđanin se potom povukao na kraju četvrtog kruga zbog problema s automobilom i tako protraćio priliku za desetu uzastopnu pobjedu. Timski kolega Charles Leclerc bio je drugi, a Lando Norris je zauzeo posljednju stepenicu postolja. https://twitter.com/F1/status/1771771064655258036 Lokalni Oscar Piastri bio je četvrti. Sergio Perez sa Red Bullom danas nije bio konkurentan najboljima i završio je na petom mestu. Fernando Alonso je bio šesti, a saigrač Lance Stroll sedmi. Prvih deset upotpunili su Yuki Tsunoda, kome su ovo prvi bodovi ove sezone, Nico Hulkeberg i Kevin Magnussen. Tim Haas j
Verstappen: To je kao da vozite sa zategnutom ručnom kočnicom

Max Verstappen je doživio svoju prvu penziju u dvije godine u 4. kolu VN Australije. Trkač RB20 morao je da se parkira nakon što je došlo do problema sa kočnicama na zadnjem desnom točku, koji je prvo počeo da se dimi, a onda smo videli i manji požar. Holanđanin je poveo na startu trke, a zatim je izgubio mesto od Carlosa Sainza u drugom krugu uz žaljenje na ponašanje automobila, a trku je morao da završi u boksu dva kruga kasnije. "Podaci pokazuju da je od samog starta desna zadnja kočnica držala", objasnio je. "Oštećenja su se samo povećavala i bilo je kao da vozite sa zategnutom ručnom kočnicom. To objašnjava zašto je automobil bio težak za vožnju u nekim krivinama, dok je na startu bio u redu." Za aktuelnog svetskog šampiona
Sainz je iznenadio sebe drugim mjestom

Carlos Sainz je bio izuzetno zadovoljan svojim drugim mjestom u današnjim kvalifikacijama. Kako je istakao, nakon uklanjanja slijepog crijeva, zbog čega je propustio posljednju trku u Džedi, i dalje se ne osjeća optimalno, ali je dovoljno suveren u automobilu da se bori za prva mjesta. "Bio je to prilično izazovan period za mene. Prvo operacija, pa oporavak u krevetu. Dugo nisam znao ni da li ću moći da se takmičim ovog vikenda. Da dođem do drugog mjesta, nakon što sam bio na prvom mjestu za većina kvalifikacija je nevjerovatna." „Srećan sam što se takmičimo sa Red Bullom. Jučer sam još bio malo u formi. Znalo se da sam propustio jednu trku i da nisam mogao puno da treniram između. Srećom, brzo sam bio među najboljima. Moram priznati da se još uvijek ne osjećam najbolje prema trkaćem automobilu, ali ne i ovom
Red Bull je slavio dvostruku pobjedu na otvaranju sezone u Bahreinu

Najviša startna pozicija Maxa Verstappena u prvoj trci sezone 2024. u Bahreinu slavila je dominantnu pobjedu u dominantnom stilu u kojem je završio prošlu godinu. Timski uspjeh Red Bull Racing tima upotpunio je Serhio Perez, koji je završio 20 sekundi iza aktuelnog svjetskog prvaka i četiri sekunde ispred Španca Carlosa Sainza u Ferrariju. Sainzov saigrač Charles Leclerc bio je četvrti, a vozač Mercedesa George Russell peti. https://twitter.com/F1/status/1763966503274090817 Trka je protekla bez prekida, a svih 20 trkača stiglo je do cilja. Bodove u trci za šesto mjesto osvojio je i Lando Noris, sedmi je bio Luis Hamilton, osmi Oscar Piastri, deveti Fernando Alonso, a posljednji bod na desetom mjestu osvojio je Lens Strol
Leclerc je potpisao petogodišnji ugovor sa Ferrarijem

Kako piše italijanska Gazzetta dello Sport, očekuje se da Šarl Leklerk potpiše novi ugovor sa Ferarijem, koji će važiti do kraja 2029. godine, a rođeni Monako će na njemu zaraditi 50 miliona evra. Dok timski kolega Carlos Sainz još pregovara o novom ugovoru, Leclerc navodno ima određene garancije o konkurentnosti trkačkog automobila u trećoj godini svog ugovora, što će mu omogućiti prijevremeni raskid ugovora. Očekuje se da će u prvoj godini zaraditi 25 miliona, a zatim svake sezone više, do 50 miliona u posljednjoj sezoni ugovora. Iako je Leclercova budućnost tako riješena, pregovori sa Sainzom još uvijek traju. Iako je Španac bio jedini ne-Red Bull vozač koji je pobijedio 2023. godine, očito ne žele dugoročnu vezu s Ferrarijem, pa mu nude jednogodišnji ugovor
Ferrari najbrži u kvalifikacijama u Las Vegasu

Charles Leclerc je osvojio najbolju startnu poziciju za Veliku nagradu Las Vegasa 2023. Njegov timski kolega Carlos Sainz završio je kvalifikacije na drugom mjestu, ali će startovati na dvanaestom mjestu, zbog zamjene oštećenih dijelova trkačkog automobila nakon slobodnog treninga. https://twitter.com/F1/status/1725801752501354924 Max Verstappen, koji je već postao svjetski prvak za sezonu 2023, bio je treći u kvalifikacijama, George Russell četvrti. Pierre Gasly je bio peti, ali su iznenađujuće dva Williamsa trkača stigla do Q3 u kvalifikacijama i plasirala se na odlično šesto i sedmo mjesto. Alex Albon je bio brži od domaćeg trkača Logana Sargeanta, a nakon kazne Sainza obojica počinju trku jedno mjesto više. Osmo vrijeme kvalifikacija postavio je Valtteri Bottas (Alfa Romeo), deveto Kevin Mag
Sainzova rizična taktika uz pomoć Norrisa se isplatila

Karlos Sainz je na trci u Singapuru pametnom taktikom odbranio pobjedu, kada je Landu Norrisu dozvolio da iskoristi DRS, kojim se mladi Britanac uspješno odbranio od bržih trkača Mercedesa. Velika nagrada Singapura je oživjela kada je virtualni sigurnosni automobil dao vozačima Mercedesa priliku da zamijene gume zbog zaustavljenog automobila Estebana Ocona. George Russell i Lewis Hamilton su bili brži na novim gumama srednje tvrdoće od lidera Sainza, koji je bio direktno iza njega dajući Norrisu priliku da iskoristi DRS tako što je osigurao da zaostatak za McLarenom na mjestu detekcije bude manji od sekunde. Norris je tako mogao da se brani, ali sa tri kruga do kraja Russell ga je napao, a Sainz je čak morao da uspori da bi ponovo povukao McLarenov t za sobom
Carlos Sainz je osvojio uzbudljivu F1 utrku u Singapuru

Carlos Sainz prekinuo je niz od 1 pobjeda Maxa Verstappena u uzbudljivoj F1 Velikoj nagradi Singapura. Holanđanin je zabilježio svoj najgori trkački vikend u sezoni, počevši od jedanaestog do petog u uličnoj trci bez preticanja, što je utješna nagrada za dvostrukog svjetskog prvaka nakon što je nezgoda sa sigurnosnim automobilom čak pala na petnaesto mjesto u dijelu rase. https://twitter.com/F1703433766914392544/status/XNUMX Sainz je uspješno odbio napade Britanaca Georgea Russella (Mercedes), Landa Norrisa (McLaren) i Lewisa Hamiltona (Mercedes) i proslavio drugu pobjedu