Tag: Checo Perez

Perez: Ovo će biti moja najbolja sezona u Red Bullu

Uoči početka sezone 2024., Serhio Perez je uvjeren da će ovo biti njegova najbolja sezona u Red Bull Racingu dok pokušava da pretekne svog timskog kolegu trostrukog svjetskog prvaka Maksa Verstappena. Meksikanac će ove godine započeti svoju četvrtu sezonu u Red Bullu, ali s obzirom da mu ugovor ističe na kraju sezone, bit će još motiviraniji da uvjeri svoje poslodavce da rezultatski produže. Perez je prošlu sezonu počeo pobjedama u Saudijskoj Arabiji i Azerbejdžanu prije nego što je potpuno izgubio vezu sa Verstappenom, koji je upisao rekordnih devetnaest pobjeda i završio sezonu sa 290 bodova zaostatka za Holanđaninom. "Svi su svjesni izazova koji me čeka ove godine", rekao je 34-godišnji Perez. "Max je trkač kojeg možeš pobijediti samo ako daš sve od sebe, tako da je ovo veliki izazov za mene, koji sam također
Loson se neće trkati za Williams 2024

Tim Red Bull Racinga negirao je mogućnost da se Liam Lawson trči za tim Williamsa 2024. godine, ali ga vjerovatno trkačko mjesto čeka 2025. godine, kada bi mogao postati timski kolega Maxa Verstappena. 21-godišnji Lawson je impresionirao ulogom rezervnog vozača kada je uskočio u automobil Daniela Ricciarda, koji se povrijedio na treningu VN Holandije. Ali veze Red Bulla sa Hondom i potpisani ugovori ostavili su Novozelanđanina u ulozi rezervnog vozača u timovima Red Bulla i Alpha Tauri, što bi se moglo promijeniti 2025. godine. "Williams vjerovatno neće uzeti vozača ni jednu sezonu", rekao je šef Red Bulla tima Christian Horner o mogućnosti prelaska u Williams, objašnjavajući da nema šanse da Lawson osvoji mjesto u Alpha Tauri. „Svi ovi trkači su Red Bullovi koji sede u trci
Verstappen: Ne bi bilo u redu završiti sezonu zadržavanjem Leclerc-a

Max Verstappen je bio sretan što ga ekipa Red Bulla nije zamolila da uspori Charlesa Leclerc-a i tako dozvoli Serhiu Perezu da uhvati i prođe Monako, jer smatra da to ne bi bio pravi završetak sezone. Dok je Holanđanin sa pole pozicije lako vodio trku i držao vođstvo sve do cilja, iza njega se vodila nervozna borba između Leclerc-a i Pereza za drugo mjesto među vozačima. Perez je smanjio zaostatak za vozačem Ferrarija u posljednjim krugovima zahvaljujući promjeni taktike, ali je na kraju ostao bez krugova kako bi pokušao prestići. Verstappen je nakon trke otkrio da nije dobio instrukcije od tima da pomogne svom saigraču, što bi, kako vjeruje, pokvarilo završnicu sezone. "Nisam dobio nikakva uputstva, ali to je takođe vrlo golicava tema", rekao je
Perez: Ako sam najbrži ovdje, mogu biti bilo gdje

Meksikanac Sergio Perez konačno je osvojio pole position u svojoj 215. kvalifikacijskoj utakmici. Meksikanac će trku Formule XNUMX za Veliku nagradu Saudijske Arabije započeti sa najboljom startnom pozicijom, što će biti veoma važno za trku koja se odvija na uskoj stazi. No, više od toga veselila ga je činjenica da je na zahtjevnoj trkačkoj stazi uspio pobijediti sve takmičare u kvalifikacijama. "Ako mogu biti najbrži ovdje, onda mogu biti bilo gdje", rekao je. "Ova staza je definitivno najizazovnija za savršen krug, jer stalno puno rizikujete i morate biti izuzetno precizni." Perez je vrlo iznenađujuće došao do najbolje startne pozicije, jer je trkač Ferrarija Charles Leclerc postavio najbrža vremena od sva tri slobodna treninga, a prije posljednje brze krugove bio je ispred njega i Carlosa Sainzea