Tag: kanada

Pirelli je priznao: Gume su pretvrde

Formula 1
Sportski šef Pirellija Paul Hembery priznao je da su najmekše smjese guma dostupne trkačima ove godine preteške. Trkači su to tvrdili već u Monaku (pročitajte više ovdje) kada su ih prvi put koristili ove godine, a tvrdnje su potvrđene na VN Kanade, gdje su trebali vidjeti tri ili barem dvije stanice u boksovima, ali oni su bili Ferrari, trkači jedini koji su se dva puta vozili do planirane stanice. "Cilj je najmanje dvije ili tri stanice u svakoj utrci", rekao je Hembery. "U Kanadi je bilo uglavnom jedno zaustavljanje, pa možemo reći da smo promašili cilj. Teško je u svakoj utrci sezone pogoditi cilj s četiri smjese. Možda razmislimo o promjeni tvrdoće, ali najvjerojatnije ne ove sezone, već prije sljedeći. " Problem s kojim se suočava Pirelli je taj što smjese treba potvrditi
Vettlu je kaznio pet mjesta i 3 kaznena poena!

Formula 1
FIA-ini povjerenici kaznili su Sebastiana Vettla dodatnom kaznom od pet početnih bodova poraza i tri kaznena boda zbog pretjecanja pod crvenom zastavom na slobodnom treningu nakon teških kvalifikacija, gdje je eliminiran u prvom dijelu. Vozač Ferrarija optužen je za pretjecanje Roberta Merhija na kraju trećeg slobodnog treninga, kada ga je prekinula crvena zastava zbog kvara automobila Jenson Button. Nijemac je bio samo na 15. mjestu za sutrašnju trku. Četverostruki svjetski prvak branio se pred povjerenicima da se trkač Manor vozio tako sporo da je pomislio da je došlo do kvara automobila i da ga je zato pretekao. Osporavanje preticanja: https://youtu.be/Xvbp8_fy1IA
Hamilton ispred Rosberga i Raikkonena

Formula 1
Lewis Hamilton plasirao se na VN Kanade u Montrealu. Pobijedio je svog suigrača u Mercedesu, Nico Rosberga, za tri desetinke, a sa trećeg mjesta imat će puno veće šanse za dobru trku nego što je Ferrarijev trkač Kimi Raikkonen imao do sada. Ovaj je bio tri desetinke sporiji od Rosberga. Finac je u posljednjem dijelu namjeravao voziti dva brza kruga, ali uvjeti na stazi promijenili su se do te mjere da nijedan od čelnika nije uspio poboljšati svoje vrijeme. U drugom redu, još jedan Finac, Williamsov Valtteri Bottas, ići će u lov na poene, a Romain Grosjean završio je u prvih pet. Sebastian Vettel okusio je puno peha, jer je otkazao dio pogonskog sklopa u prvom dijelu kvalifikacija, pa je završio tek 16.. Utrku će započeti malo više, jer će ih biti
Parry je zaključio testom nagrade McLaren

Formula 1
Dobitnik nagrade BRDC Autosport za 2013. Matt Parry konačno je došao na svoje. Naime, Parry je prošao test automobila McLaren MP4-26, s kojim je Jenson Button osvojio Veliku nagradu Kanade 2011. godine. Matt je do nagrade došao nakon što je osvojio naslov u formuli Renaultova kupa za sjevernu Evropu. Parry je već testirao Renault 3.5 i Formulu 3, ali kako kaže, ništa drugo se ne može usporediti s Formulom XNUMX: „Ovo je stvarno fenomen, ne mogu naći drugu riječ. Teško je opisati koliko je brz automobil. Nikad prije nisam vozio ništa tako brzo. Svaka brzina ima punu snagu, to je zaista nevjerovatna brzina. Nisam se bojala, ali bila sam pomalo nervozna, ali kasnije sam jednostavno uživala u vožnji. Vozio sam sve krugove kojima sam raspolagao i vjerujem
Alonso: Ferrari jednostavno nije dovoljno brz

Formula 1
Na prvom treningu za Veliku nagradu Kanade, Fernando Alonso je čak i prvi put pobijedio, ali njegov suigrač završio je tek na desetom mjestu. Uprkos solidnom rezultatu Španca, kvalifikacije nisu bile toliko uspješne, jer je Alonso osvojio tek sedmo mjesto: „Mislim da je to bio maksimum. Vozio sam dobar krug i vrijeme nije bilo loše, ali jednostavno nismo dovoljno brzi u odnosu na druge automobile. "Uprkos mnogim ažuriranjima, Ferrari nije dovoljno brz, prema Alonsu, neka ažuriranja uopće ne rade:" Nova paket je u redu, automobil se lakše osjeća i vozi. Znam da ćemo imati još nekoliko ažuriranja u budućnosti, ali neće sva raditi kao sada. Nadam se da ćemo napraviti veći korak naprijed u odnosu na ostale timove ako pogledamo Williamsa koji
Rosberg ponovo s najbolje startne pozicije

Formula 1
Nico Rosberg osigurao je novu najbolju startnu poziciju prije trke za Veliku nagradu Kanade. U bliskom obračunu, opet je pretekao svog suigrača u Mercedesu Lewisa Hamiltona, a nešto više od pola sekunde iza njih, Sebastian Vettel završio je kvalifikacije s Red Bullom. Hamilton je diktirao tempo u prva dva dijela kvalifikacija, ali u završnom dijelu Rosberg je prebacio u višu brzinu i na kraju posljednjeg dijela vremenom 1: 14.874 postavio prekretnicu da je Hamilton, unatoč poboljšanju svog prethodnog vremena, nije mogao nadmašiti. Aktuelni svjetski prvak Sebastian Vettel radovao se trećem mjestu, a sutra su ga slijedili Williamsovi trkači Valtteri Bottas i Felipe Massa. Iza njih je Vettlov suigrač Danielk Ricciardo završio kvalifikacije, a četvorka je uzela krugove.
Kanada s novim desetogodišnjim ugovorom

Formula 1
Bernie Ecclestone produžio je ugovor s organizatorima kanadske trke nakon što je vlada odobrila budžet veći od 100 miliona eura za obnovu staze s garažama u jamama. Promoter utrka Francois Dumontier rekao je da će u razvoj trkališta uložiti između 25 i 40 miliona kanadskih dolara, barem do 2017. Time će poboljšati i trkački medicinski centar. „Potrebne su nam nove garaže do 2017. godine, zbog čega moramo brzo započeti planove modernizacije. Započet ćemo s radom odmah nakon Velike nagrade 2016. Ovo će nam biti izazov, jer smo okruženi vodom, ali dat ćemo sve od sebe i biti što originalniji ", rekao je Francois. Međutim, očekuje se da će nakon ažuriranja biti dostupno više ulaznica nego što je to sada moguće.
Alonso je vozio Mercedes

Formula 1
Fernando Alonso pretekao je Mercedesovog trkača Lewisa Hamiltona i Nic Rosberga na prvom slobodnom treningu za VN Kanade s vremenom 1: 17.238. Treningu je prijetila i kiša pred kraj, ali staza je ostala suha, a bivši suigrač u McLarnu dijelio je 0.016 sekundi, a Rosberg je zaostajao malo više od desetine. Aktuelni svjetski prvak Sebastian Vettel postavio je četvrto najbrže vrijeme, a slijede ga Valtteri Bottas i Daniel Ricciardo. Sedmo i osmo mjesto pripalo je trkačima McLarna Jensonu Buttonu i Kevinu Magnussenu, a deveti je bio Kimi Raikkonen, drugi lošiji od saigrača Alonsa. Jean-Eric Vergne završio je među prvih deset.
Smrt radnika na kanadskom liječniku

Formula 1
Na jučerašnjoj Velikoj nagradi Kanade, Esteban Gutierrez je rano završio trku, parkirajući automobil u zaštitnim gumama. To, naravno, ne bi bilo ništa posebno da nije bilo nesreće prilikom sređivanja automobila. Jedan od radnika trčao je dok je vukao automobil i izgubio radio stanicu, koju je naravno htio pokupiti, ali je slučajno pao ispod lifta u pokretu. Radnik je odmah prebačen u bolnicu u Montrealu, gdje je od toga i umro. Radnik je imao 38 godina i iza sebe imao deset godina staza. Prisjetimo se da su u posljednjih trinaest godina trojica radnika umrla u Formuli 2000, odnosno XNUMX. godine u Monzi, kada se na nju zabio bicikl, te u sličnoj nesreći godinu dana kasnije na VN Australije.
Vettlu VN Kanade

Formula 1
Veliku nagradu Kanade započeli su većina trkača s mekšim gumama. Start je prošao bez većih komplikacija, najbolji je naravno bio Vettel s prve startne pozicije, a slijedili su ga Hamilton i Rosberg i Webber. Tako je nešto izgubio Bottas, s kojim je Alonso ubrzo prošao. Vidjeli smo i neko pretjecanje u pozadini, gdje je Massa lijepo napredovao, dostigavši ​​trinaesto mjesto do trećeg kruga, dok je vodeći Vettel najbržim vremenima povećao prednost. Nakon omogućavanja DRS-a, naravno, očekivali smo još nekoliko pretjecanja, ali nije ih bilo puno do šeste runde. Vrlo zanimljiva bila je gužva iza Bottasa, koji nekako nije mogao voziti brže, što ga je preteklo Sutila, koji ga je istodobno okrenuo, ali Nijemac je nastavio na tri