Tag: Catalunya

MotoGP: MIGUEL OLIVEIRA je pobijedio na trci u KATALONIJI

Portugalac Miguel Oliveira (KTM) pobjednik je trke za Veliku nagradu Katalonije, koju su na postolju završili i Johann Zarco (Pramac Ducati) i Jack Miller (Ducati). https://twitter.com/MotoGP/status/1401504722771656708 Fabio Quartararo, koji je trčao zadnjih nekoliko krugova sa raskopčanim zaštitnim odijelom i bez štitnika za grudi, završio je treći, ali je kažnjen sa 3 zbog vožnje van staze. sekunde doplate i morao da preda svoje mesto Australijancu. https://twitter.com/MotoGP/status/1401505377628344321 https://twitter.com/MotoGP/status/1401503946926080008 https://twitter.com/MotoGP/status/1401500328168656898 https://twitter.com/MotoGP/status/XNUMX https://twitter.com/MotoGP/status/XNUMX je pao XNUMX. mart XNUMX. mart je završio deseti okret. Špancu je ovo treća uzastopna ostavka u godinu dana
Kvalifikacije su pripale ekipi Petronas Yamahe, najbrže Moribidelliju

Kvalifikacije za Veliku nagradu Katalonije pripale su trkačima Petronas Yamahe. Najbrži je bio Franco Moribidelli ispred suigrača Fabija Quartarara i Yamahinog trkača Valentina Rossija. Još jednom, sve četiri Yamahe bile su brze, među kojima je bio tek Jack Miller na petom mjestu. Bitka za najbolja startna mjesta odvijala se između motora Yamaha i Ducati dok su zauzimali prvih šest startnih mjesta. Moribidelli je bio najbrži već na početku posljednjeg dijela kvalifikacija. Miguel Oliveira je pao u svom brzom krugu, a kasnije nije uspio napraviti krug u borbi za prva mjesta. Fabio, nakon greške u brzom krugu, nije uspio prestići u borbi za vrijeme svog suigrača i uvijek je bio malo iza njega do posljednjih minuta kvalifikacija. Dvije minute prije kraja kvalifikacija
Lorenzo je pobedio u trci u Barseloni

Jorge Lorenzo je u nedjelju treći put u četiri godine pobijedio na domaćem terenu. Drugo i treće mjesto pripalo je Dani Pedrosi i Marcu Marquezu, a Valentino Rossi je četvrti završio sam. U utrci smo vidjeli čak osam ostavki, među njima je bio i Cal Crutchlow, koji je pao u šestom krugu. Pedrosa je svoju 2008. trku započeo s najbolje startne pozicije, srušivši u subotu rekord kruga iz 116. godine u kvalifikacijama, ali je izgubio vodstvo prije prvog zavoja, a s leđa mu je prijetio njegov suigrač Marquez, koji bi u pretposljednjoj rundi skoro pao. Lorenzo sada ima 26 bodova u prvenstvu, sedam manje od Pedrose, ali postao je prvi koji je ove sezone osvojio tri trke. Bila je to i njegova XNUMX motogp pobjeda u ka