Tag: Meksiko

Vozač IndyCara Pato O'Ward će učestvovati na treningu F1 sa McLarenom u Abu Dabiju

Formula 1, IndyCar
McLaren će dati vozaču IndyCara Patu O'Wardu drugu priliku da testira bolid Formule 1 na slobodnom treningu u Abu Dabiju, jer žele da Meksikanac postanu svojim rezervnim vozačem. https://twitter.com/McLarenF1703087332474122666/status/1 Prema pravilima, McLaren ove godine mora da ostavi još jedan besplatan trening novajliju, nakon što su prvi popunili Ocarom Pjastrijem, koji je debitovao kao redovni vozač u treningu u Bahreinu, a prema prvobitnim planovima, ova čast pripala je Alexu Palouu. Međutim, pošto se ovaj nije odlučio pridružiti McLarenovom IndyCar timu, potražili su drugi plan u Wokingu. O'Ward će stoga učestvovati na prvom slobodnom treningu u Abu Dabiju, kao i na testiranju guma koje će uslijediti nakon posljednje utrke u FXNUMX sezoni u utorak. Šef McLaren tima Andrea Stella kaže da jeste
Sergio PEREZ osvojio je generalne kvalifikacije u Meksiku

Formula 1
Iza nas je treći slobodni trening, generalni prije kvalifikacija, koji je ubjedljivo dobio Red Bull ispred Mercedesa, koji danas nije imao ni oružje ni sredstva protiv austrijskog tima. Ovoga puta najbrži u štalu red bullsa bio je Serhio Perez, koji je za nešto manje od dvije desetinke bio brži od svog saigrača Maksa Verstappna. Treće mjesto osvojio je Luis Hamilton i njegovo čuđenje na radiju "Šta? Šest i po desetinki?" bilo je dovoljno elokventno da je mnogo posla čekalo mehaničare i inženjere u taboru srebrnih strela. Maks Verstapen je prvo mesto na trećem treningu morao da prepusti svom saigraču Serhiju Perezu. Vrlo dobre performanse oba automobila AlphaTauri, gdje je Tsunoda bio brži od Gaslyja, u prvom planu i na
Perez sanja o pobedi u Meksiku

Formula 1
Serhio Perez sanja o pobedi na domaćoj trci u Meksiku, što mu je konačno moguće, jer je u svoju zemlju stigao sa timom i trkačkim automobilom koji ga može odvesti na sam vrh. Perez je svoju prvu sezonu u Red Bullu proveo s mješovitim rezultatima, ali nakon dva uzastopna podijuma u Turskoj i SAD-u, vrlo samopouzdano ide ka domaćoj trci. "Veoma sam uzbuđen i veoma se radujem ovoj trci. U svojoj zemlji sam bio velika podrška tokom cele karijere u formuli i uvek volim da nastupam pred domaćim navijačima. Podrška koju dobijam u Meksiku je zaista uzbudljiva, navijači su me uvijek ohrabrivali već u vrijeme kada je moja karijera tek počinjala.https://twitter.com/redbullracing/status/1456265828505042944 Lijepo je konačno imati tim i trkaći auto sa kojim
Verstappen je pobijedio, Hamilton je potvrdio naslov

Formula 1
Max Verstappen je slavio na trci u Meksiku, Lewis Hamilton je osvojio svoju petu titulu na četvrtom mjestu. Sebastian Vettel bio je drugi, a Kimi Raikkonen treći. Valtteri Bottas osvojio je peto mjesto u drugom Mercedesu. Utrku su najbolje započeli u vodstvu Max Verstappen i Lewis Hamillton, koji su se probili na prva dva mjesta, Daniel Ricciardo skliznuo je s prvog mjesta na treće. U pozadini je Esteban Ocon pogodio Nice Hulkenberg u drugom uglu, povrijedivši prednja krila. Dio toga sletio je ispod trkačkog automobila Fernanda Alonsa, koji je ubrzo dao ostavku. Kevin Magnussen skrenuo je sa staze prilikom pretjecanja Lanca Strolla u prvom zavoju. Među liderima prvi su gume promijenili Mercedesovi trkači, a slijede ih Daniel Ricciardo i Max Verstappen.
Hamilton nakon pete titule

Formula 1
Još nas nekoliko minuta dijeli do utrke u Meksiku, kada ćemo najvjerojatnije dobiti novog, starog svjetskog prvaka. Lewis Hamilton lovit će svoj peti svjetski naslov s trećeg mjesta, drugo po redu, što bi ga po broju naslova izjednačilo s legendarnim argentinskim trkačem Juanom Manuelom Fangiom. Jedini koji ovo još može spriječiti je Sebastian Vettel, ali njegov zadatak bit će sve samo ne lagan. Nijemac mora hitno pobijediti, a Hamilton ne smije završiti više od osmog mjesta. Oba Red Bull trkača takođe će imati svoj račun, startajući od prve startne linije. Daniel Ricciardo je u kvalifikacijama pretekao svog suigrača, koji je inače dominirao na slobodnom treningu, sprečavajući ga tako da postane najmlađi trkač koji je osvojio najbolju startnu poziciju. Put do prvog
Ricciardo najbrži u kvalifikacijama

Formula 1
Daniel Ricciardo osvojio je najbolju startnu poziciju prije utrke u Meksiku, a njegov suigrač Max Verstappen utrku će započeti od prve startne linije. Red Bulls je na taj način potvrdio dobru formu sa slobodnih treninga i zauzeo prvu startnu liniju. Od drugog startnog reda utrku će započeti jedini preostali trkači u borbi za naslov, Lewis Hamilton je bio brži od Sebastiana Vettela. Treća startna postava ovog puta je u potpunosti finska, Valtteri Bottas ovaj je put bio bolji od svog sunarodnjaka Kimija Raikkonena. Najbolji od ostatka bio je Nico Hulkenberg ovog puta na sedmom mjestu, utrku je započeo Carlos Sainz, a obojica Sauberovih trkača, Charles Leclerc ispred Marcusa Ericssona, utrku će započeti sutra iz petog reda. U prvom dijelu kvalifikacija ispali su pomalo neočekivano, oba red
Rosberg je ujedno i najbrži na posljednjem treningu

Formula 1
Nico Rosberg je ujedno bio i najbrži na posljednjem slobodnom treningu prije kvalifikacija za VN Meksika. Nijemac lovi drugo mjesto u ukupnom poretku nakon što je njegov suigrač iz Mercedesa Lewis Hamilton već prije tjedan dana postao svjetski prvak ove sezone. Na posljednjem treningu Hamilton je bio dobre stotinke sporiji od Rosberga, a treći je bio trkač Red Bulla Daniel Ricciardo. Trening je obilježila skliska staza, na kojoj su praktično svi trkači imali problema. Tehnika je, međutim, dovela u iskušenje trkača Ferrarija Kimija Raikkonena, koji je svoj automobil parkirao s otkazom motora nedugo nakon početka treninga. Njegov suigrač Sebastian Vettel trening je završio na četvrtom mjestu, sa dvije desetinke razlike. Zbog brze konfiguracije, bilo je i razlika
M-Sport spašava Titanka

WRC
Ott Tanak postao je jedna od žrtava teških brzih suđenja na skupu u Meksiku. Estoncu se polomio prednji desni nosač točka prilikom kočenja prije jednog od zavoja, pa su on i njegov suvozač postali samo putnici u Ford Fiesti, koja se s padine srušila u jezero i u njemu potonula. Srećom, niko nije povrijeđen, a suvozač Raigo Molder bio je priseban u nesreći da je spasio sve bilješke o ispitivanju brzine iz automobila koji tone. Tim M-Sporta odlučio je vratiti automobil u pogon, i iako je deset sati čekao pod vodom, mehaničari su, uz pomoć Tanaka i Moldera, uspjeli preko noći popraviti Fiestu. Menjač, ​​rezervoar za gorivo, sistem hlađenja, svu elektroniku, kočioni sistem morali su zamijeniti i motor koji je bio
Meksiko se vraća sljedeće sezone

Formula 1
Bernie Ecclestone najavio je da se i Meksiko sljedeće sezone vraća u trkački kalendar Formule 2020. Trkalište Rodriguez Brothers u početku je bilo uključeno u ovogodišnji kalendar trka, ali nije potpisan ugovor. Ovo je sada potpisano do 1992. godine, s mogućnošću produženja za još pet godina. Posljednja utrka u Meksiku odigrala se 1986. godine, a pobijedio je Nigel Mansell. Autodromo Hermanos Rodriguez bio je domaćin utrka Formule jedan sedam godina, od 1992. do 16. godine, a ukupno je održano XNUMX trka u Meksiku.
Zatvorenik je uplašio Ogiera

WRC
Sebastien Ogier preživio je bliski susret sa zatvorenom bravom na osamnaestom testu brzine, a posljednjeg dana, nakon ostavke Mads Ostberga, prolazi s gotovo tri minute prednosti. Ogier je izgubio gotovo pola minute kada su on i suvozač Julien Ingrassio morali stati i otvoriti bravu na pozornici Otatesa, ali njihova prednost je već bila toliko velika da vodstvo nikada nije bilo ugroženo. Drugoplasiranom Mikku Hirvonenu pukla je guma na istom HP-u. Finac je tako izgubio skoro dvije minute vremena, približivši mu Thierryja Neuvillea na trećem mjestu za samo 7.5 sekundi. Neuville je također izgubio neko vrijeme nakon što se njegova Ford Fiesta počela pregrijavati i morao je malo usporiti. Dani Sordo i Nasser Al-Attiyah i dalje su četvrti