Tag: Mikkelsen

Mikkelsen je greškom protratio pobjedu

Samo 9.6 sekundi razdvojilo je prva tri trkača prije posljednjeg dana trke u Švedskoj. Na prvom mjestu, Thierry Neuville započeo je posljednja tri brzina u svom Hyundaiju i20 WRC, a slijedili su ga Volkswagen Polo R WRC trkači. Norvežanin Andreas Mikkelsen sa samo 1.5 sekunde zaostatka i trenutni svjetski prvak Sebastien Ogier sa 9.6 sekundi zaostatka. Prvi jutarnji test brzine pobijedio je Ogier s malom prednošću od 1.3 sekunde u odnosu na svog suigrača Andreasa Mikkelsena. Neuville je test završio na trećem mjestu s vremenom od 6.6 sekundi, tjerajući ga na drugo mjesto u ukupnom poretku. Tako su prva tri trkača odvojena samo 6.8 sekundi prije nastavka. Drugi test zadnjeg dana pobijedio je Finac Jari-Matti Latvala pred svojim saigračima
Ogier drama u Švedskoj

WRC
Francuz Sebastien Ogier (Volkswagen) pobijedio je na posljednjem testu brzine Värmullsasen i tako postao pobjednik relija u Švedskoj. Čak i prije posljednjeg, dvadeset i prvog testa brzine, prva tri trkača dijelila su nešto manje od pet sekundi. Andreas Mikkelsen je vodio, a pratio ga je Ogier sa zaostatkom od tri sekunde. Thierry Neuville napao je sa trećeg mjesta sa zaostatkom od 4.6 sekundi. U posljednjem testu brzine kartoni su promiješani jer je vodeći Norvežanin pogriješio, udario u snijeg i povukao ga u snijeg, gdje je izgubio 40 sekundi i time pobjedu. Iskusni Ogier je tako završio test 4.8 sekundi ispred Neuvillea i pobijedio u reliju.
Mikkelsen u vodstvu nakon dramatičnog dana

WRC
Norvežanin Andreas Mikkelsen započet će drugi dan relija u Švedskoj sa vođstvom od 19.1 sekunde ispred svog saigrača Sebastiena Ogiera. Do 14.76 kilometara dugog devetog Torsby testa brzi Ogier je vodio, a slijedila ga je Latvala sa zaostatkom od 2.9 sekundi, a onda su oba Volkswagen trkača pogriješila. Francuz je prekasno zakočio u naglom zavoju i udario u snijeg, gdje je izgubio skoro 40 sekundi i tako sletio na ukupno četvrto mjesto. Na istom testu brzine, nekih 500 metara prije cilja, Latvala je pogriješio, odvezao se s ceste, čemu su opet pomogli brojni gledatelji, ali je izgubio debelih osam minuta i tako ispao iz borbe za visoka mjesta. Thierry Neuville (Hyundai) je drugi dan završio drugi, a Mads Ostberg, koji je završio treći,
Andreas Mikkelsen juri pobjedu

reli, WRC
Norvežanin Andreas Mikkelsen (25), koji predstavlja Volkswagenovu momčad na Svjetskom reli prvenstvu, kaže da je spreman biti lud za volanom svog 1.6-litarskog VW Pola R. Još dvije utrke dijele ga do prve pobjede, ali on će zaista mora se dokazati. Trenutno je na trećem mjestu iza Jari-Mattija Latvaloa i vodećeg Sebastiena Ogiera. Kaže da će pokazati vožnju bez pritiska u Španiji i Walesu, te će dati sve od sebe da dođe do prvog mjesta na trci. Zadovoljan je rezultatom u Francuskoj, gdje je zauzeo drugo mjesto, uprkos nedostatku utrka na asfaltu. "Postignuće na početku godine bilo je izvrsno kada sam prvi put stao na postolje, ali zadnja trka bila je fenomenalna jer sam se osjećao vrlo samopouzdano u Polu. Mogućnost natjecanja s Jari-Mattijem Latvalom bila bi
Ogier pobjedom u Australiji korak bliže slavlju

Sebastien Ogier napravio je korak bliže obrani naslova u Australiji. Uprkos malim razlikama, Francuz je iza sebe uspješno zadržao suigrače Jari-Mattija Latvaloa i Andreasa Mikkelsena. Volkswagenovi trkači tako su stali na sva tri postolja na postolju pobjednika, tako da je njemačka marka automobila također na najbolji mogući način zapečatila ovogodišnje prvenstvo u dizajnu i proslavila svoj drugi uzastopni svjetski naslov. U trkačkom prvenstvu priča još nije sasvim gotova, jer Ogier vodi 50 bodova više od Latvale, a na posljednja tri relija dostupno je 75 bodova, plus nekoliko dodatnih. Finac Latvala pobijedio je u nedjeljnom sprint testu, gdje je osvojio tri bonus boda, jedan više od Ogiera. Ovaj je izgubio pet sekundi vremena protiv Finca, a
Latvala je švedskom pobjedom povela u prvenstvu

WRC
Jari-Matti Latvala pobjednik je švedskog relija, a pobjedom je i Finac preuzeo vodstvo u postizanju Svjetskog prvenstva. Volkswagen trkač ostvario je drugu pobjedu za ovaj tim s prednošću od 53.6 sekundi, a na postolju mu se na drugom mjestu pridružio Andreas Mikkelsen, dok je treće mjesto sa Citroenom osvojio Norvežanin Mads Ostberg. Mikkelsenu su ovo prva postolja na Svjetskom reli prvenstvu, a neko vrijeme se čak i osmjehivao na moguću pobjedu sve dok jutros nije skliznuo u snježni zid i izgubio dvadeset sekundi. Aktuelni svjetski prvak Sebastien Ogier pokupio se nakon pada u petak i završio na šestom mjestu. "Ovo mi je treća pobjeda u ovom reliju i nikada u karijeri nisam tri puta osvojio isti rally", rekao je Latvala nakon pobjede. "