Tag: Olimpijske igre

Bridgestone je odbacio mogućnost povratka u Formulu 1

Bridgestone se neće vratiti u Formulu 1 kao dobavljač guma, rekao je Robin Shaw, čelnik Bridgestonea za Europu City AM-a. "U bliskoj budućnosti još nismo spremni napraviti korak naprijed i vratiti se u Formulu 1. na koju smo trenutno usmjereni naše vrijeme na Olimpijskim igrama ", objasnio je Shaw. Početkom marta predstavnici proizvođača guma Bridgestone najavili su da će do kraja 2024. financijski i na drugi način podržati sve Olimpijske igre, i ljetne i zimske. Razlog takve odluke, prema njihovim izjavama, bilo je mišljenje da im gume nisu dovoljno atraktivne, pa su došli do zaključka da je bolje podržati Olimpijske igre nego se vratiti u Formulu 1. Vjerojatno razlog za ova odluka je u stvari i zbog kat
Alex Zanardi osvojio je svoju četvrtu zlatnu medalju u noći 15. godišnjice nesreće!

Bivši trkač Formule 20 i IndyCara Alex Zanardi osvojio je četvrtu zlatnu medalju u karijeri na Paraolimpijskim igrama u Riju. Zanardi je sudjelovao u biciklističkoj utrci od 2.7 kilometara, a najbliži progonitelj vozio je 49 sekundi iza njega. Italijan, koji se također utrkivao na WTCC svjetskom prvenstvu u putničkim automobilima, postigao je uspjeh noć uoči 71. godišnjice nesreće Lausitzring, u kojoj je izgubio obje noge i uskoro bi ostao bez života, a sada XNUMX-godišnji Alex je na prethodnim Paraolimpijadama u Londonu je osvojio tri medalje, dvije zlatne i jednu srebrnu. Na ovo možemo samo reći, kapa dolje. https://www.youtube.com/watch?v=KysPXNUMXKKzIc
Formula 1 i Olimpijske igre

Tačno je da Formula 1 ne pripada olimpijskim disciplinama, ali Bernie Ecclestone je prije nekoliko godina došao na ideju da trči jednu od trka za vrijeme Olimpijskih igara u gradu u kojem se održavaju Olimpijske igre, povezujući tako Olimpijske igre i Formulu 1. Njegova ideja bila je i da ima dodatni poredak medalja u koji bi vodili oni koji su osvojili najviše pobjeda ove sezone. Nijedna ideja nije uzela maha, ali trkači nisu toliko neosjetljivi na ideju velikog šefa Formule 1. "U osnovi, to nije loša ideja i ne znam zašto ne", rekao je Haasov trkač Esteban Gutierrez. Kevin Magnussen takođe vjeruje da dodatna trka tokom ljetne pauze ne bi bila velika prepreka. Daniel Ricciardo priznao je da mu medalje puno znače, i da
Zanardi je osvojio naslov prvaka među paraplegičarima

Formula 1, Ostali sportovi
Dvostruki prvak i bivši trkač Formule 1 Alex Zanardi izborio je pobjedu u Kanadi koja mu je donijela naslov svjetskog prvaka među paraplegičarima. 46-godišnji Italijan, koji je u sudaru s kartonom u Njemačkoj u trci 2001. godine u Memorial 500 izgubio obje noge, tako je pobijedio u kategoriji H4. Uspio je prevaliti put od 17,3 kilometara za samo 27 minuta i petnaest sekundi. Zanardi se sigurno radovao događaju, ali i sam je rekao: „To je to, postao sam svjetski prvak. Znam da to neće potrajati, ali sada sam sretan. ” u WTCC. 2007. godine, šest godina nakon nesreće kada