Tag: Robert Kubica

Kubica: Biti najbrži u testiranju ne znači puno

Robert Kubica, uprkos postavljanju najbržeg vremena prvog dana druge sedmice testiranja u Barseloni, nije izrazio pretjerano zadovoljstvo. Poljski trkač, koji se posljednji put takmičio danas u sklopu ovogodišnjih predsezonskih testiranja, naglasio je da su osjećaji u automobilu važniji od samog vremena. Nastupio je jutros kada je odredio vrijeme od 1: 16.942, koje do kraja dana niko nije uspio popraviti. U popodnevnim satima Kimi Raikkonen bio je za volanom Alfa trkaćeg automobila. "Samo vrijeme ne znači puno, osjećaji u automobilu su mnogo važniji", rekao je Kubica. "Kada možete voziti dvije ili tri sekunde kao što ste mogli ovdje prošle godine, to puno govori o tome koliko je sve dobro u automobilu i kako se ponaša. Prošle godine sam bio na posljednjem mjestu, što sada nije ni važno. Osjećaji su u tome važni. dirkal
Kubica na vrhu prvog dana druge sedmice testiranja u Barseloni

Alfa Romeo test trkač Robert Kubica završio je na vrhu prvog dana druge sedmice predsezonskog testiranja u Barseloni. Njegovo najbrže vrijeme od 1: 16.942, koje je postavio ujutro, bilo je 0,405 sekundi bolje od drugoplasiranog Maxa Verstappena. Odmah iza Holanđanina, Sergio Perez završio je na trećem mjestu. Tim Racing Pointa tako nastavlja sa ubjedljivim nastupima na ovogodišnjim testovima. Daniil Kvyat stavio je četvrti put ispred Pierrea Gaslyja i Alexandera Albona. Aktuelni svjetski prvak Lewis Hamilton ovoga puta je završio sedmi ispred Lanca Strolla. Oba trkača testirala su ujutro, a zatim su trkaći automobil ostavila svojim saigračima. Valtteri Bottas završio je na devetom mjestu ispred Sebastiana Vettela, koji je završio među prvih deset. Charles Leclerc, rođ
Hamilton i Kubica do bodova nakon penala za Alfu Romeo

Lewis Hamilton i Robert Kubica u početku su trku za VN Njemačke završili bez bodova, ali nakon 30 sekundi kazne za trkače Alfa Romea Kimija Raikkonena i Antonija Giovinazzija, plasirali su se na deveto, odnosno deseto mjesto zbog nepravilnosti na startu trke. Nakon katastrofalnog vikenda, kada je Hamilton izletio sa staze za vrijeme sigurnosnog automobila i slomio prednja krila, a zatim se opet okrenuo na stazi, ipak je osvojio dva boda i tako povećao prednost u bodovanju za Svjetski kup, gdje sada ima 41 bod prednosti u odnosu na saigrač Valtteri Bottas, koji je također izletio sa staze i dao ostavku. S oba trkačka automobila, Alfa Romeo je navodno prekršila član 27.1 pravila koja regulišu kontrolu kvačila prilikom starta na startu, naime,
Pod istragom: Kako je Kubica izabran za trkača dana?

Robert Kubica trku na Red Bull Ringu završio je posljednji, sa tri kruga zaostatka, ali na kraju je izborio glas gledatelja za trkača dana. Ali kako se pokazalo, bila je to sumnjiva pobjeda, jer vodeći ljudi već istražuju kako je Poljak pobijedio i pobijedio pobjednika trke Maxa Verstappna, koji se probio od osmog mjesta do kraja utrke. Na pitanje o sumnjivoj pobjedi, vlasti su rekle da su glasanje uzele pod lupu i da bi za ishod glasanja mogla biti kriva tehnička greška.
Kubica je samo 20 odsto spremno za prvu trku

Robert Kubica priznao je da je samo 1% spreman za prvu trku Formule 20 nakon osam godina, nakon što je tim Williamsa propustio dva dana zimskih testiranja, koja su završila s najgorim vremenima i najmanje krugova. Poljak, koji će se ove godine prvi put utrkivati ​​u Formuli 2011 nakon ozbiljne nesreće na mitingu 268. godine, kada je skoro umro, vozio je samo 20 krugova prije sezone s novim automobilom, što je najniže među svim trkačima. Imao je na raspolaganju samo tri dana testiranja. "Trenutno smo u toj situaciji i ne možemo to promijeniti", rekao je. "Mogu se pobrinuti da učinim sve što mogu. Vraćam se na utrke nakon osmogodišnje stanke, tako da prije prve trke u Australiji znam možda samo XNUMX posto stvari koje bih trebao znati. Sve ostalo je nepoznato. Nisam vozio više od
Kubica: Odbijanje Ferrarija nije bilo lako

Robert Kubica rekao je da nije bilo lako odbiti ugovor o Ferrariju za ulogu test trkača sljedeće sezone. Poljak je bio u pregovorima sa italijanskim timom, koji ga je želio kao test trkača za narednu sezonu nakon što su tim napustili Antonio Giovinazzi i Daniil Kvyat. Oba trkača će se sljedeće sezone natjecati u Formuli 1. Pobjednik utrke u Kanadi 2008., međutim, odlučio se za mjesto u Williamsu. "Znao sam što želim. Bilo je presudno, iako odluka nije bila tako laka kao što bi mogla izgledati izvana." "Na kraju dana, još uvijek sam trkač, iako već dugo nisam trkao. Na kraju je taj trkački način razmišljanja prevladao." "Jako sam zadovoljan što sam donio tu odluku jer mi predstavlja veliki izazov." Dakle
Kubica: Da nisam siguran u sebe, ne bih bio ovdje

Robert Kubica rekao je da razumije zašto su neki skeptični prema njegovom povratku u Formulu 1. jer bi i sam sumnjao da je bio u ulozi vođe tima. Proći će osam godina od njegove strašne nesreće na reliju u martu, pa se tako nakon devet godina vraća u karavan Formule 1. Kao što je i sam rekao, svjestan je da mnogi sumnjaju u njegov uspješan povratak, što ga ne iznenađuje. "Da sam vođa tima, imao bih sumnje u to", rekao je Kubica. "Ova godina je bila za mene vrlo poučna. Već na prvom sastanku rekao sam timu:" Ako sumnjate u mene, onda je bolje da odmah završite. U teškim trenucima bez problema ćete upirati prstom u mene. Želim biti siguran da vjerujete u mom uspjehu ’.“ Najvažnije je da i sama vjerujem u svoj usp
Williams: Tim se mora boriti kao Kubica

Claire Williams rekla je u nedavnom intervjuu da je njenom timu potreban borbeni duh kakav je Robert Kubica pokazao u svojoj karijeri da bi bio uspješan sljedeće sezone. Nakon više od osam godina, Poljak se vraća u početnu postavu Formule 1 nakon što je njegovu karijeru obilježila nesreća na reliju 2011. Potpisao je ugovor s timom Williamsa, koji je prošle sezone zabilježio najlošiji plasman u deseto mjesto konstruktora, njegova istorija. Kad se Kubica vratio, Claire je naglasio svoj borbeni duh, kojim je na kraju uspio izboriti samo mjesto u timu. "Robert je ove sezone učinio izvanredan posao za naš tim. Kao rezervni trkač zaista je uložio puno truda." "Sljedeća godina za nas znači novi početak. Ove godine sam puno proveo s Robertom
Kubica se vraća na startnu liniju

Očekuje se da će se Robert Kubica i tim Willimasa dogovoriti da potpišu ugovor za narednu sezonu. Službena potvrda očekuje se na početku posljednjeg trkačkog vikenda u Abu Dabiju ove godine. Poljak će se tako vratiti u početnu postavu osam godina nakon svoje teške nesreće s automobilom Rally u Italiji, koja je na neko vrijeme prekinula njegovu auto-moto karijeru. Kubica je bila kombinacija za mjesto u Williamsu prije početka ove sezone. Tim se pridružio nakon testiranja za Renault tim prošlog ljeta, koji su odlučili da nije među kandidatima za moguće upražnjeno mjesto. Tako je otišao u Williams gdje je postao test trkač. Ove godine pomogao je u razvoju automobila, a tim ga je bolje upoznao. Dvakrt je nastupio na prvom slobodnom treningu u petak ove godine
Očekuje se da će Kubica imati dvije ponude na stolu za sljedeću sezonu

Očekuje se da će Robert Kubica za iduću sezonu imati i Williamsovu i Ferrarijevu ponudu za ulogu rezervnog trkača. Poljak je navodno jedan od glavnih favorita koji će zamijeniti Sergeja Sirotkina pored već potvrđenog Georga Russella u Willamsovom timu. Esteban Ocon više nije u igri za ovo mjesto. Uz to, Kubica je jedna od glavnih Ferrarijevih težnji za ulogom test trkača nakon što su talijanski tim napustili Daniel Kvyat i Antonio Giovinazzi. Sa svojim iskustvom donosi prilično logičan izbor. Iako trenutno nije želio ulaziti u detalje, Kubica je rekao da će njegova odluka biti poznata nekoliko dana nakon trke u Brazilu. "Mislim da sam već vrlo blizu konačne odluke. Iz moje perspektive mogu reći da ćete odluku saznati vrlo brzo. Sve