Tag: Sebastien Ogier

Šampion u reliju Ogier za volanom F1 trkačkog automobila

WRC
Aktuelni svjetski prvak u reliju Sebastien Ogier iskusio je ostvarenje svojih snova na Red Bull Ringu dok je prvi put sjedio i vozio automobil Formule 40. Francuz, kojeg sponzorira austrijski Red Bull, već je sakupio 3.5 pobjeda i četiri svjetske titule na WRC svjetskom reli prvenstvu, istovremeno vodeći u bodovanju u prvenstvu ove godine. Ogier je prvo vozio nekoliko krugova u starijem trkaćem bolidu Formule Renault 7, a zatim je sjeo u Red Bull RB2011, s kojim je Sebastian Vettel postao prvak XNUMX. godine. "Naravno, sanjao sam da ću jednog dana isprobati ovakav automobil i san mi se ostvario", rekao je Ogier. "Bilo je nevjerovatno, naravno, bilo je to potpuno novo iskustvo za mene, toliko različito od svega što sam do sada vozio. Iako je automobil super brz, odmah se osjećate za volanom
Nova sezona, novi trkački automobil, a Ogier ostaje na vrhu

WRC
Sebastien Ogier započeo je suradnju s novim M-sport timom s najboljim vremenom u takozvanom shakeownu prije relija Monte Carlo, što je prvi reli u ovogodišnjoj sezoni Svjetskog prvenstva u reliju - WRC. Ogier je završio na testu od 3,35 kilometara sa četiri sekunde prednosti ispred bivšeg saigrača Andreasa Mikkelsena u Škoda Fabiji R5 iz klase WRC2. Ogier-ov suigrač Ott Tanak bio je treći, a četvrti put na testu Jari-Matti Latvala bio je za volanom Toyote Yaris. Hyundaijevi trkači Hayden Paddon i Dani Sordo uzeli su peti i šesti put, a pratio ih je Latvalin saigrač Juho Hanninen. Osmi put pripao je Hyundaijevom trećem trkaču, Thierryju Neuvilleu. Neki su trkači bili malo rezervisaniji i to su va
Svjetski prvaci Rossi i Ogier na Mercedesovoj listi želja

MotoGP vijesti
Šef Mercedesa, svjetski prvak među konstruktorima Formule 1 ove sezone, Toto Wolff, želi za volanom svog automobila posjedovati svjetske prvake Valentina Rossija i Sebastiena Ogiera. Srebrnu strelicu već je vozio svjetski prvak MotoGP-a Jorge Lorenzo, a sada bi šefovi timova voljeli vidjeti kako prolaze svjetski prvak u reliju Sebastien Ogier i još jedan MotoGP-ov prvak, Valentino Rossi. "Suština Formule 2006 je zabava, predstava", rekao je Wolff za italijanski Gazzetto dello Sport. "Volio bih da Valentino Rossi i Sebastien Ogier rade testiranje s nama, a ja ću im nekako organizirati ovaj testni dan." Rossi je već testirao automobil Formule 2008 XNUMX. i XNUMX. godine, kada je čak i koketirao sa prvenstvom na četiri točka, a nedavno i italijanskim
Ogier do prve pobjede u gotovo pola godine

WRC
Sebastien Ogier prekinuo je niz skupova bez pobjede u Njemačkoj nakon što je u cilj došao vodstvom od 20 sekundi nad Dani Sord. "Nedostajale su mi pobjede, jako su mi nedostajale", rekao je presretni Francuz. "Dugo se nisam borio za pobjedu s Andreasom i Thierryem." Drugo i treće mjesto pripalo je Hyundaijevim trkačima Dani Sordo i Thierry Neuville. Timski rivali sukobili su se za drugo mjesto, potonje je bilo 0.1 sekundi presporo da bi prestiglo Sordu.
Ogier je osvojio svoju treću titulu

WRC
Sebastien Ogier pobijedio je u reliju u Australiji, a pobjedom je okrunjen trećom titulom svjetskog prvaka u reliju. Posljednjeg dana, Volkswagenova trkačica startala je s blagom prednošću u odnosu na Kris Meek, ali je pobijedila u sedam uzastopnih brzih proba i stekla 12.3 sekunde prednosti u odnosu na saigrača Jari-Mattija Latvaloa. "Iza nas je nevjerovatna sezona," rekao je Ogier nakon pobjede. "Definitivno mi je najbolje što sam vozio besprijekorno. Ovaj reli je bio najteži, jer nisam bio prvi koji je pobijedio na stazi, barem na papiru. Zbog toga mi je to velika i prekrasna pobjeda." Meeke je proteklog dana klonirao ispred vodećeg Volkswagena i uspio završiti ispred trećeg VW-ovog trkača Andreasa Mikkelsena, na trećem mjestu.
Ogier je slavio i u Poljskoj

WRC
Dvostruki svjetski prvak Sebastien Ogier povećao je vođstvo u ukupnom poretku svojom petom ovogodišnjom pobjedom. "Nakon što smo prvi odvozili 90 posto relija, to je sjajna pobjeda", rekao je Ogier. "Morali smo voziti punom brzinom od svega od prvog do zadnjeg trenutka", dodao je Volkswagen trkač. Njegov suigrač Andreas Mikkelsen završio je na drugom mjestu sa skoro 12 sekundi do kraja, a Volkswagenov treći trkač, Jari-Matti Latvala, udario je u drvo na završnom testu brzine i ostao bez šanse za treće mjesto. Finac je u sudaru oštetio prednji desni dio Pola i hladnjak. "Bio sam malo prebrz i srušio sam se na drvo", objasnio je događaj. Ott Tanak je na kraju bio treći, ali na posljednjem testu vozio je punom snagom, jer još nije znao da mu Latvala nije prijetio, zna
Ogier nakon travnjaka Paddona u vodstvu

WRC
Sebastien Ogier završio je najduži takmičarski dan od 2002. godine s ogromnom prednošću od dvije minute i trinaest sekundi nad Haydnom Paddonom, koji je protratio vođstvo vrteći se, a zatim se zabivši u kamen. Natjecatelji Volkswagena i Hyundaija bili su izjednačeni na jutarnjem reliju od 110 kilometara na Sardiniji. Paddon je iskoristio bolje uslove na stazi i povećao vodstvo. No, Novozelanđanin se na drugom popodnevnom testu okrenuo Hyundaijem i20, ugasivši motor. Ogier je tako lako preuzeo vodstvo, koje je povećao tek kad se Paddon na slijedećem testu zabio u kamen. "Iza mene su dva fantastična dana", rekao je Ogier, koji je jedini od vodećih trkača koji još nije naišao na nevolje na mitingu. "Nikad nisam rekao da je to nemoguće
Ogier pritiska Latvalo

WRC
Jari-Matti Latvala započet će odlučujuće nedjeljno jutro na portugalskom reliju pod velikim pritiskom saigrača iz Volkswagena i aktuelnog svjetskog prvaka Sebastiena Ogiera, koji je danas zabilježio niz pobjeda u brzinskim ogledima. Ogier je pobijedio u sva tri subotnja popodnevna pokušaja nakon što su staze očišćene od kamenja, zbog čega je gubio vrijeme u prvoj vožnji. U subotu je započeo tek kao šesti, deseti na manje od 26 sekundi zaostatka za vođom Latvalom, a jutarnji napadi bili su neuspješni. Ali popodne se sve okrenulo u korist Francuza, koji je na trećem i četvrtom mjestu uspio prestići Krisa Meeka i rivala druge momčadi Andreasa Mikkelsena. Latvala je požalio zbog opreznog pristupa koji je poduzeo da sačuva gume, posebno na posljednjem zadnjem testu,
Meeke je svoju prvu pobjedu posvetio McRaeu

WRC
Kris Meeke pobjedom u Argentini prekinuo je niz Volkswagenovih pobjeda. Citroen trkač zabilježio je svoju prvu pobjedu u WRC prvenstvu i posvetio je pokojnom Colinu McRaeu, posljednjem Britancu koji je prije 13 godina osvojio miting na svjetskom prvenstvu. Drugi je bio norveški i Meekov suigrač Mads Ostberg, a treći Velšanin Elfyn Evans. Sebastien Ogier, pobjednik u posljednjih pet relija, pobijedio je u prva tri brzinska ogleda na mitingu u Argentini, a potom je u petak ostao bez šanse za pobjedu kada mu se pokvario Volkswagen Polo. Francuz se u subotu mogao vratiti na stazu, ali je na svom računu imao 35 minuta kazne. Slična sudbina zadesila je i Jari-Matti Latvalo, čija je tehnika zakazala u nedjelju ujutro. Kao što je rečeno, Meeke je u knjizi
Sebastien Ogier lider na reliju u Meksiku

WRC
Sebastien Ogier predvodi meksički reli nakon dva večernja brzina. Treću ovogodišnju trku u Svjetskom prvenstvu u reliju trkači su započeli testom brzine oko grada Guanajuato, koji u cijelosti vozi po asfaltu i kroz tunel od 300 metara. Belgijanac Thierry Neuville najbrže je krenuo i pobijedio na prvom testu brzine na jednom kilometru. Rally je odlično započeo i Italijan Lorenzo Bertelli, koji je prvu provjeru završio na drugom mjestu. Trećeplasirani na prvom testu Sebastien Ogier brzo je pokazao zube i pobijedio na drugom testu koji se odvijao mješovito. "Oduvijek sam volio početak ovog relija, jer je atmosfera ovdje nevjerovatna", rekao je Ogier, dodajući: "Lijepo je večeras voditi i sutra možete računati da ću dati sve od sebe." Neuville