Tag: aleš preko

Kavecz u Čabru za kosu ispred Bubniča

GHD
Mađar Istvan Kavecz, koji se s BMW-om M3 natječe po hrvatskoj licenci, slavio je pobjedu ispred našeg predstavnika Milana Bubniča za samo četiri stotinke sekunde nakon druge vožnje. Nakon prve vožnje zaostajao je nešto više od dvije sekunde za prvim mjestom, ali u drugoj je dao sve od sebe i zaostatak smanjio na 0.046 sekundi. Među ostalim slovenačkim predstavnicima, Miha Prek slavio je pobjedu u diviziji 1, a Marko Grossi je ujedno bio i najbrži u svojoj diviziji. GHD Čabar 2015. ukupno: 1. Ištvan KAVECZ, BMW E90 M3 6: 20,497 2. Milan BUBNIČ, Lancia Delta Integrale +0,046 3. Siniša KRAINC, Ford Escort RS +2,644 4. Michele BUIATTI, Mitsubishi EVO IX +8,565 5. Đani VARLJEN , Honda Civic Tip R +12,645 6. Damir MASIĆ, Mitsubishi EVO IX +13,663 7. Franz ROIDER, Ford Mondeo MSC +14,548 8. Laszl
Liber zajednički pobjednik Gorjanaca

GHD
Italijan Federico Liber zajednički je pobjednik dvije vožnje brdske brdske trke Gorjanci nakon što je favorit Tiziano Riva dao ostavku. S ukupnim vremenom od 3: 25.92, slavio je pobjedu sa nešto manje od tri sekunde prednosti nad dvojicom Čeha, Vaclavom Janikom i Peterom Trnkom, koji je za pobjednikom zaostajao jednu i pol sekundu. Među Slovencima se očekivalo da će Vladimir Stankovič biti najbrži u ukupnom plasmanu, dok je Aleš Prek (Honda Type R) osvojio državno prvenstvo, ispred Mateja Grudnika (Renault Twingo RS) i Petera Marca (Mitsubishi Lancer EVO IX). Andrej Prelc (Suzuki Swift) napravio je najvišu stepenicu u državnom prvenstvu Divizije I, Aleš Žakelj (Zastava Yugo 65) osvojio je drugo mjesto, a Janko Čebron (MG ZR 105) treći.
Poznata lista kandidata za GHD Gorjanci

GHD
Organizatori brdske brdske trke Gorjanci objavili su danas spisak prijavljenih trkača. Ove godine je tek neznatno smanjen, pogotovo što se tiče slovenskih trkača, a prema riječima predsjednika organizacijskog odbora Viktora Leveca, to su objektivni razlozi. Za trku na Gorjancima prijavilo se 66 trkača, od toga trideset Slovenaca, a organizatori vjeruju da je to bilo zbog užurbane sezone. Ove godine će se za mjesec dana održati četiri trke za državno prvenstvo. Uprkos malom broju izvođača, riječ je o kvalitetnom ansamblu, kako su napisali i na službenoj web stranici GHD Gorjanci. Registrirano je jedanaest formula ili prototipova, a u njima će sjediti poznati i iskusni trkači. Jedan od njih je Vaclav Janik, prošlogodišnji pobjednik i bivši
Benešu pobjeđuje, Zajelšnik odličnu trećinu

GHD
  Čeh Miloš Beneš bio je i najbrži u drugoj vožnji trke u Ilirskoj Bistrici. U drugom pokušaju štoperica je pokazala 2: 05.60, a drugi najbrži Fausto Bormolini bio je 1.74 sekunde sporiji. Treći je bio Slovenac Patrik Zajelšnik, kojeg je od pobjednika dijelilo manje od pet sekundi. Na ljestvici slovenačkog DP-a pobijedio je Aleš Prek sa 3.33 sekunde ispred Milana Bubniča i 8.59 sekundi ispred Rada Raspeta.
Nakon prve vožnje na vrhu opet Beneš

GHD
  Miloš Beneš, koji je juče pobijedio na oba treninga, bio je i najbrži u prvoj vožnji u Ilirskoj Bistrici. S Osella FA30 postavio je vrijeme od 2: 06.69 i bio je 1.21 sekunde brži od Italijana Fausta Bormolinija u istom trkačkom automobilu. Odličan treći bio je naš Patrik Zajelšnik, koji je zaostajao dvije sekunde i devet stotinki za Benešem. Na razočaranje gledatelja na trci, Austrijanac Felix Pailer nije se takmičio s atraktivnom Lancia Integrale. U DP klasifikaciji pomalo se očekivalo da će Aleš Prek biti najbrži s vremenom 2: 25.82. Milan Bubnič bio je 2.34 sekunde sporiji od njega, a Rado Raspet treći sa skoro pet sekundi manje vremena od Preka. Pozvani ste i da o tome razgovarate na našem forumu.
Utrka u Lučinama završena je prerano

GHD
  Brdska brza trka u Lučinama završena je prerano. U trećoj vožnji, punoj prekida, Istvan Kavecz i njegov BMW toliko su oštetili zaštitnu ogradu da se nije mogla popraviti do te mjere da se posljednja vožnja mogla sigurno izvesti do kraja. Ovo je otkazano i rezultati nakon druge vožnje su stupili na snagu. Ovogodišnja pobjeda u Lučinama odlazi u ruke Italijana Federica Liber s formulom Gloria C8F, koji je Čeha Vaclava Janika pobijedio za dobre dvije sekunde. Treći je bio Laszlo Szazs. Mađar, koji je ovdje igrao za hrvatski klub, zaostajao je dvije sekunde za pobjednikom. Očekivalo se da će najbrži Slovenac biti Marjan Smrdelj sa Lolom F3000, koji je bio sedmi najbrži među svim takmičarima. To je u ukupnom zbiru slovenačkog DP-a sa ukupnim vremenom
Over obećava dobar rezultat

GHD
  Aleš Prek, aktualni državni prvak, rekao je prije utrke na Lučinama da prije svega želi uživati ​​u trci. "Sve dok se osjećam dobro, dobar rezultat ne smije propustiti", rekao je. Stvarno mu se sviđa staza dugačka 3,9 kilometara od Todraža do Lučina, iako ne odgovara njegovom Porscheu 997 GT3. "Staza je prekrasna, ali ne odgovara mom automobilu. Napravljena je za automobile s pogonom na sva četiri kotača, inače je vrlo lijepa i tehnički zahtjevna sama po sebi." Stranci su također oduševljeni njome, unatoč činjenici da je kraća i sporije u odnosu na one negdje u Evropi. "Razgovarao sam sa prijateljima iz Austrije i svi su oduševljeni stazom i gledaocima", objasnio je Aleš. "Tačno je da postoje rute na evropskom nivou koje su duže i brže, ali to je neophodno
Faggioli je pobijedio u Verzegnisu, Preku, najboljem Slovencu

GHD
  Brdsku brzu trku u italijanskom Verzegnisu pobijedio je Italijan Simone Faggioli, koji je sa Osella FA30 bio deset sekundi brži od svog sunarodnika Christiana Merlija. Treća je bila Michele Fattorini. Aleš Prek s Porscheom 977 GT3 zauzeo je XNUMX. mjesto među slovenskim sudionicima. Drugi je bio Slavko Zorman s Renault Cliom, a treći Denis Žbogar u drugom Clio Williamsu, koji je tijesno pobijedio Marka Mlakara u VW Golfu. Bio je tri sekunde bolji od Žirovca.
Kroz najbrži na treningu u Verzegnisu

GHD
  Trkači u Verzegnisu u Italiji odradili su danas besplatan trening pred sutrašnju trku, koja će ujedno biti i prva trka ovogodišnjeg slovenskog državnog prvenstva u brdskim brzinama. Utrka se smatra i talijanskim nacionalnim prvenstvom, što znači da na listi prijava ima mnogo atraktivnih trkaćih automobila, prototipova i formula. Među prijavljenim je i 18 slovenskih trkača, a najbrži od njih danas je bio Aleš Prek s Porscheom 997 GT3, koji je bio petnaesti najbrži među svima koji su se natjecali na treninzima. Zajedno, najbrži Italijan Simone Faggioli sa trkaćim automobilom Osella FA30 bio je među izvođačima.