Tag: Alex Zanardi

Zanardi je ponovo uskrsnuo iz mrtvih!

Ako se Alex Zanardi nije smatrao borcem kojeg ništa nije zaustavilo kada je u trku na IndyCar trci izgubio obje noge, a zatim se nevjerovatno vratio automobilskim trkama dvije godine kasnije dok je rušio rekorde u najtežim atletskim takmičenjima, ta titula sigurno zaradio sada kada se ponovo pokupio nakon teške nesreće u junu ove godine. Talijanski mediji izvještavaju da se 54-godišnji Zanardi, kojeg je kamion udario u tricikl na ručni pogon i teško ozlijedio lice i mozak, sada probudio iz kome nakon pet operacija glave i pokazuje znakove sluha, viđenja i mogućnosti da ponovo koristi. godine. Liječnici su potvrdili izvještaje u talijanskim medijima da bivši trkač Formule 1 rukama odgovara na pitanja i posjete supruge Daniele, ali još ne može govoriti jer je povezan sa stvarnim
Alex Zanardi osvojio je svoju četvrtu zlatnu medalju u noći 15. godišnjice nesreće!

Bivši trkač Formule 20 i IndyCara Alex Zanardi osvojio je četvrtu zlatnu medalju u karijeri na Paraolimpijskim igrama u Riju. Zanardi je sudjelovao u biciklističkoj utrci od 2.7 kilometara, a najbliži progonitelj vozio je 49 sekundi iza njega. Italijan, koji se također utrkivao na WTCC svjetskom prvenstvu u putničkim automobilima, postigao je uspjeh noć uoči 71. godišnjice nesreće Lausitzring, u kojoj je izgubio obje noge i uskoro bi ostao bez života, a sada XNUMX-godišnji Alex je na prethodnim Paraolimpijadama u Londonu je osvojio tri medalje, dvije zlatne i jednu srebrnu. Na ovo možemo samo reći, kapa dolje. https://www.youtube.com/watch?v=KysPXNUMXKKzIc
Zanardi je osvojio naslov prvaka među paraplegičarima

Formula 1, Ostali sportovi
Dvostruki prvak i bivši trkač Formule 1 Alex Zanardi izborio je pobjedu u Kanadi koja mu je donijela naslov svjetskog prvaka među paraplegičarima. 46-godišnji Italijan, koji je u sudaru s kartonom u Njemačkoj u trci 2001. godine u Memorial 500 izgubio obje noge, tako je pobijedio u kategoriji H4. Uspio je prevaliti put od 17,3 kilometara za samo 27 minuta i petnaest sekundi. Zanardi se sigurno radovao događaju, ali i sam je rekao: „To je to, postao sam svjetski prvak. Znam da to neće potrajati, ali sada sam sretan. ” u WTCC. 2007. godine, šest godina nakon nesreće kada