Tag: aragon

Alex Marquez je trenirao u Aragonu zajedno sa svojim bratom na Honda motociklu

Alex i Marc Marquez su u utorak zajedno trenirali na stazi u Aragonu. Praznici se polako bliže kraju za MotoGP trkače, jer ih za manje od mjesec dana očekuju prvi zimski testovi u Sepangu. Posljednje slobodne dane braća su iskoristila za trening na trkačkom asfaltu. Marc je za tu priliku ponovo koristio Hondin motocikl CBR600RR. https://www.instagram.com/p/CnhiW_2q3qT? https://www.instagram.com/p/CnhQD-VsuNp/?igshid=YmMyMTA2M2Y= Mlađi brat već u subotu čeka predstavljanje ovogodišnjeg Gresini motocikla. Sa timom je potpisao jednogodišnji ugovor uz mogućnost produženja na još jednu sezonu
Bastianini je pobijedio Bagnaia, Quartararo se povlači nakon sudara sa Marquezom

Enea Bastianini pobjednik je duela sa Francescom Bagnaiom na Velikoj nagradi Aragona, u kojem se Fabio Quartararo sudario sa Markom Markesom, nakon čega se Francuz povukao nakon što je izgubio važne bodove u prvenstvu. Aleix Espargaro je bio treći ispred Brada Bindera i Jack Millera na petom mjestu. https://twitter.com/MotoGP/status/1571529817316532225 Trka je počela tako što je Marquez probio sa trinaeste na šesto, kada je Španac prestigao Quartarara u prvom zavoju, ali je u trećem zavoju zadnja guma na trenutak pala, što je iznenadilo Francuz na Yamahi koji se zabio u zadnji deo Honde. https://twitter.com/MotoGP/status/1571514742300090368 Lider u bodovima šampionata je pao i motocikl se prevrnuo preko njega, ali na sreću
Razmnožavanje u cilju je inauguralna trka sezone Superbike klase u Aragonu

MotoGP vijesti, WSBK
Jonathan Rea je pobjednik izuzetno zanimljive inauguralne utrke klase Superbike u Aragonu. Na sceni su mu se pridružili Alvaro Bautista i Toprak Razgatlıoğlu. Turek tako nije uspio najbolju startnu poziciju pretvoriti u pobjedu. Trku je najbolje započeo Toprak Razgatlıoğlu, koji je poveo u prvom zavoju. Turek je brzo izgubio vodstvo od Jonathana Rejia. Potom su pomenuti trkači nekoliko puta mijenjali vodeću poziciju. https://twitter.com/WorldSBK/status/1512763350803005446 Jedini koji su uspeli da isprate lidere bili su Alvaro Bautista i Ruben Rinaldi, tako da smo usred trke gledali izuzetno zanimljivu četvorku borbu za pobedu. U drugom poluvremenu Rinaldi je popustio. Bautista, Rea i Razgatlıoğlu ostali su u prvom planu. Četiri kruga prije
Marquez prvi MotoGP trening u Aragonu, Vinales prvi u Apriliji

Marc Marquez je bio najbrži trkač prvog besplatnog MotoGP treninga u Aragonu. Trkač Honde bio je skoro za sekundu brži od rivala, a najviše mu se približio aktuelni svjetski prvak Joan Mir. Francesco Bagnaia je zauzeo treće mjesto, ispred Alexa Marqueza, Jacka Millera, Aleixa Espargara i Johanna Zarca. Među prvih deset, vidjeli smo i lidera u MotoGP-u, Fabija Kvartarara, koji je bio osmi, a slijede ga još dva Honda trkača, Takaaki Nakagami i Pol Espargaro. Sa svojim prvim treningom u Aragonu, Tudiaverick Vinales se vratio u MotoGP karavan, trkajući za Yamahu do VN Štajerske, a potom je ostao bez posla zbog pokušaja da ošteti motor. Španac je bio 2.1 sekundu sporiji od Marqueza i završio je 19
VINALES krajem mjeseca sa APRILIOM na testu u Misanu, zatim nastup na MOTOGP utrci

Maverick Vinales će u roku od deset dana proći prvi test motocikla Aprilije, a tamo će tim odlučivati ​​u kojim će trkama Španac nastupiti. Prema talijanskim medijima, očekuje se da će sada već bivši Yamaha trkač predstavljati Aprilio ove godine kao wildcard trkač zajedno sa redovnim trkačima Lorenzom Savadorijem i Aleixom Espargarom. Aprilia, kao proizvođač s koncesijama, može poslati svoj dodatni trkač na čak šest trka, a ove će vjerovatno biti rezervirane za Vinales. Aprilia planira da 31. avgusta i 1. septembra obavi testiranje sa Špancem u Misanu, nakon čega će biti doneta odluka da li će se takmičiti kao wildcard trkač u Aragonu ili će mu trebati dodatna testiranja. Nakon trke u Velikoj Britaniji, na ovogodišnjem kalendaru utrka ostat će šest presa
Marquez je suvereno pobijedio u trci u Aragonu

Marc Marquez suvereno je pobijedio u utrci u Aragonu, čineći tako važan korak ka novom svjetskom naslovu. Na sceni su mu se pridružili Andrea Dovizioso i Jack Miller. Neposredno ispod bine, završio je Maverick Vinales. Na petom mjestu bila je prilično usamljena trka koju je vozio Fabio Quartararo. Cal Crutchlow završio je na šestom mjestu ispred Aleixa Espargara i Valentina Rossija. Alex Rins i Danilo Petrucci također su završili među prvih deset. Utrku je najbolje započeo Marquez, koji je poveo u prvom zavoju i počeo sticati prednost. U prvom zavoju, Franco Morbidelli je trku završio padom u dvanaestom zavoju u koji se sudario Alex Rins. Jack Miller je također dobro počeo, probivši se na drugo mjesto, a slijedili su ga Fabio Quartararo i Maverick Vina za treće mjesto.
Bautista ostaje neporažen, Rea deveta sekunda

Alvaro Bautista nastavlja svoju dominaciju u klasi Superbike, ostavljajući trkalište Aragon sa stopostotnim prinosom nakon što je rivale opet ostavio daleko iza sebe. Doneo je Ducati timu 100. pobjedu, najviše među proizvođačima u istoriji ovog sporta. Njegova pobjeda nikada nije bila upitna, jer je nakon prvog kruga iskoristio drugu prednost i ponovno se odvezao. U cilj je stigao s prednošću od 350 ​​sekundi. Iza njega gledali smo izuzetno zanimljiv dvoboj Jonathana Rea, Leona Haslama, Chaza Daviesa i Alexa Lowesa. Davies se u drugom krugu probio do drugog mjesta prestigavši ​​četverostrukog svjetskog prvaka i tamo ostao veći dio trke. Rea je, s druge strane, nekoliko puta prestigla spomenute trkače. Lowes je, međutim, brzo popustio i tako dalje
Bautista u Aragonu do druge pobjede

Alvaro Bautista je i dalje neporažen u klasi Superbike nakon što se dominantno vratio svojoj osmoj pobjedi. Iza njega gledali smo izuzetno zanimljiv dvoboj za drugo mjesto između Jonathana Rea i Alexa Lowesa. Španjolac je vrlo dobro započeo trku s najbolje startne pozicije i odmaknuo se od Yamahine trkačice Sandre Cortese. Nijemac je polako počeo klizati niz ljestve i završio deveti. Rea i Lowes natjecale su se za drugo mjesto u izuzetnom dvoboju, Rea je opet bila bolja, završivši na drugom mjestu po osmi put ove godine. Lowes je četvrti put završio na najnižem postolju u posljednjih pet utrka. Neposredno ispod postolja za pobjednike zaključio je suigrač Bautista Chaz Davies. U 14:00 Španjolac će loviti svoju devetu pobjedu. Poz # Racer Mot
Bautista je i dalje neporažen, u Aragonu do svoje sedme pobjede

Alvaro Bautista nastavlja dominirati u klasi Superbike. Danas je u Aragonu stigao do sedme pobjede u isto toliko nastupa nakon što je uspio iskoristiti najbolju startnu poziciju. Njegova pobjeda nikada nije bila upitna, jer se provozao nakon prve runde, kada se otresao Toma Sykesa. Voda na mlinu bila je i njegovo mnogo pretjecanje između Jonathana Rea, koji je utrku započeo tek sa desetog mjesta, i Chaza Daviesa. Alex Lowes je tada intervenirao u ovoj borbi, ali na kraju je završio tik ispod pobjedničke faze. Baustista je ciljnu crtu prešao 15,170 sekundi prije prvog drugoplasiranog, što je najveća razlika između prva dva u ovoj klasi. Borba za drugo mjesto pripala je Rei, koja je ove godine završila kao sedma kao "prva za
Dovizioso: Aragon će biti test napretka Ducatija

Andrea Dovizioso rekao je da će trka u Aragonu biti dobar test za razumijevanje napretka Ducatija ove sezone. Marc Marquez je pobijedio u posljednje dvije utrke na ovom trkalištu, dok je Dovozioso imao jedan od najgorih trenutaka prošle sezone na ovom trkalištu prošle godine, kada je trku završio na sedmom mjestu. Prošle godine trku je završio lošije samo na Sachsenringu (osmi) i Phillip Islandu (trinaesti). Nakon što je zabilježio treću pobjedu u Misanu ove sezone, optimističan je i prema ovom trkačkom vikendu. Dodaje da će ova trka biti test napretka Ducatija ove sezone. "U Aragonu možemo biti brzi. Ovdje smo bili brzi na testu, ali jasno je da će Marc zaista htjeti pobijediti. Ovdje će sigurno biti jak. Za nas je taj test ovdje bio vrlo važan. Na papiru je to staza da b