Tag: Aragon

Francesco BAGNAIA nakon napetog duela sa MARQUEZOM do 1. POBJEDE u MOTOGP-u

MotoGP vijesti
Trkač Dukatija Francesco Bagnaia ostvario je prvu pobjedu u kraljevskoj klasi Svjetskog motociklističkog prvenstva na MotoGP trci u Aragonu, nakon napetog duela s Markom Markesom u posljednja tri kruga. Marquez je na kraju bio drugi, a aktuelni svjetski prvak Joan Mir treći. https://twitter.com/MotoGP/status/1437035639514488832 Marquez je pratio Bagnaija tokom cijele trke, pokušavajući prve napade tek u posljednjim krugovima, ali se Ducati trkač uspješno odbranio i na kraju proslavio dugo očekivanu pobjedu. https://twitter.com/autosport/status/1437035609428742148 Lider MotoGP Svjetskog prvenstva Fabio Quartararo završio je osmi u utrci, ali zahvaljujući lošoj trci, njegovo vodstvo u prvenstvu ispred Bagnaia je nešto niže sa 53 boda.
MotoGP: Bagnaia pobjeđuje u kvalifikacijama s rekordom staze

Vozač Dukatija Francesco Bagnaia bio je najbrži u MotoGP kvalifikacijama ispred timskog kolege Jacka Millera i lidera u ukupnom poretku Fabija Kvartarara. Marc Marquez, koji je bio najbrži na prvom treningu u petak, završio je četvrti. Quartararo je bio najbrži u posljednjem dijelu kvalifikacija, ali su ga u posljednjem pokušaju pretekli Ducati trkači. Bagnaia je s novim rekordom staze 1:46,322 tako došao do svoje druge najbolje startne pozicije u sezoni. Marquez, Jorge Martin i Aleix Espargaro krenut će u trku u Aragonu sa druge startne linije. Jedno od najvećih razočaranja bio je trkač Suzukija Alex Rins, koji je završio 20. u kvalifikacijama i pretekao samo Valentina Rossija i Jaka Dixona. Timski kolega Aleixa Espargara, Maverick Vin
Marquez prvi MotoGP trening u Aragonu, Vinales prvi u Apriliji

Marc Marquez je bio najbrži trkač prvog besplatnog MotoGP treninga u Aragonu. Trkač Honde bio je skoro za sekundu brži od rivala, a najviše mu se približio aktuelni svjetski prvak Joan Mir. Francesco Bagnaia je zauzeo treće mjesto, ispred Alexa Marqueza, Jacka Millera, Aleixa Espargara i Johanna Zarca. Među prvih deset, vidjeli smo i lidera u MotoGP-u, Fabija Kvartarara, koji je bio osmi, a slijede ga još dva Honda trkača, Takaaki Nakagami i Pol Espargaro. Sa svojim prvim treningom u Aragonu, Tudiaverick Vinales se vratio u MotoGP karavan, trkajući za Yamahu do VN Štajerske, a potom je ostao bez posla zbog pokušaja da ošteti motor. Španac je bio 2.1 sekundu sporiji od Marqueza i završio je 19
VINALES krajem mjeseca sa APRILIOM na testu u Misanu, zatim nastup na MOTOGP utrci

Maverick Vinales će u roku od deset dana proći prvi test motocikla Aprilije, a tamo će tim odlučivati ​​u kojim će trkama Španac nastupiti. Prema talijanskim medijima, očekuje se da će sada već bivši Yamaha trkač predstavljati Aprilio ove godine kao wildcard trkač zajedno sa redovnim trkačima Lorenzom Savadorijem i Aleixom Espargarom. Aprilia, kao proizvođač s koncesijama, može poslati svoj dodatni trkač na čak šest trka, a ove će vjerovatno biti rezervirane za Vinales. Aprilia planira da 31. avgusta i 1. septembra obavi testiranje sa Špancem u Misanu, nakon čega će biti doneta odluka da li će se takmičiti kao wildcard trkač u Aragonu ili će mu trebati dodatna testiranja. Nakon trke u Velikoj Britaniji, na ovogodišnjem kalendaru utrka ostat će šest presa
MotoGP GP Teruela: Izjave prva tri u trci

Franco Morbidelli suvereno je ostvario svoju drugu pobjedu u kraljevskoj klasi u trci, koja je službeno nosila naslov Gran Premio Liqui Moly de Teruel, nakon pada tada vodećeg Takaaki Nakagamija nedugo nakon starta. Franco Morbidelli (Petronas Yamaha) - 1. mjesto https://twitter.com/MotoGP/status/1320348765367246848 "Nevjerovatno! Ovo je bila trka! Znao sam da moram voziti agresivno. Kada sam imao besplatnu vožnju, dao sam sve od Ja sam. Svaki krug je bio poglavlje za sebe. Moja koncentracija bila je na vrlo visokom nivou. Imao sam fantastičan osjećaj u vožnji i 23 kruga su prošla poput munje. Znao sam da moram dati svoj maksimum i bio sam jako sretan zajedno završili pobjedom. " Alex Rins (Suzuki Ecstar) - 2. mjesto https://twitter.com/MotoGP/status/1320347212329721856 "Bi
Marquez: Top 5 je realan cilj, sreća će biti potrebna za još

Alex Marquez rekao je da će mu vjerovatno trebati malo sreće u trci za Veliku nagradu Teruela da bi stigao do postolja, ali plasman među prvih pet je, prema njegovom mišljenju, dostižan cilj. Honda trkač započet će trku sa desetog mjesta, što je za jedno mjesto više od utrke prošle nedjelje, u kojoj je uspio doći do drugog mjesta. Španjolac je popravio vrijeme kruga za oko pola sekunde od prethodnih kvalifikacija, ali vjeruje da će biti brz u trci, sudeći prema posljednjem slobodnom treningu u subotu. "U prethodnim kvalifikacijama postigao sam vrijeme 1: 48.1, ovaj put 1: 47.6, a ujutro čak 1: 47.5", rekao je Marquez, koji je od kvalifikacija očekivao malo više. "Očekivao sam da ću biti negdje u prva tri startna reda, ali bio sam prespor oko pola desetinke sekunde. Ipak, imamo dobar tempo za trke.
Rins je pobjednik trke u Aragonu

Alex Rins pobjednik je trke za VN Aragonije nakon napetog dvoboja s Alexom Marquezom i osmi je pobjednik ove godine. Marquez se na kraju morao zadovoljiti drugim mjestom, a Joan Mir je bila treća nakon što je uspio zadržati Mavericka Vinalesa. Sa trećim mjestom, Mir je poveo i u postizanju Svjetskog kupa, gdje je pretekao Fabija Quartara, koji je bio jako razočaran sa osamnaestim mjestom. https://twitter.com/MotoGP/status/1317823629510561792 Peti je bio Takaaki Nakagami, koji je u posljednjem dijelu posljednjeg kruga pretekao Franca Morbidellija. Andrea Dovizioso zauzeo je sedmo mjesto i 15 bodova zaostatka za novim liderom u prvenstvu. Cal Crutchlow, Jack Miller i Johann Zarco također su završili trku u prvih deset. Na stazi je MotorLand Aragon od samog početka
Quartararo: Niko ne može voziti tako brzo kao Marquez

Fabio Quartararo rekao je nakon treninga u petak da je Marc Marquez ovog vikenda nedostižan, pa se usredotočuje na zadatak da bude najbolji od ostatka. Marquez je na prvom treningu odvozio izuzetno brz krug s vremenom 1: 46.869, koji je na poslijepodnevnim treninzima ostao neporažen više od sekunde. Marquez tako vodi u ukupnom poretku vremena, a Quartararo, koji je odredio četvrto vrijeme treninga, vjeruje da je Honda trkač u Aragonu korak ispred svih. "Iskreno, Marc je tako brz da ga nitko ne može uhvatiti ako ne pogriješi, kao u Austinu", rekao je Quartararo. "Dakle, samo razmišljamo o tome da damo sve od sebe. Ujutro je bio super brz, iako je samo tražio formu, tako da trenutno nema smisla razmišljati da bismo ga mogli pobijediti. Jednostavno nije za.
MotoGP Aragon: Marquez najbrži nakon prvog dana

Maverick Vinales bio je najbrži trkač popodnevnog treninga u Aragonu, gdje je bio najbliži saigračima Valentinu Rossiju i Fabiu Quartararu, takođe na motociklu Yamaha, polufabričkom timu Petronas SRT. Razlike su bile male, jer je četvrtoplasirani Marc Marquez bio nešto slabiji za dvije desetinke sekunde. S vremenom 1: 46.869, lider u postizanju Svjetskog kupa bio je najbrži na jutarnjem treningu, na kojem su mu se najbliže približili Vinales i Quartararo, sa 1.6 i 2 sekunde zaostatka. Marquezovo jutarnje vrijeme ostaje najbrže doba dana jer je Vinales na drugom treningu popravio svoje najbolje vrijeme za nešto više od četiri desetinke s krugom 1: 48.014, što je dovoljno za drugo mjesto na kombiniranoj vremenskoj skali,
Marquez je laktom spasio važnu pobjedu

Vruća zvijezda klase MotoGP Marc Marquez objasnio je da se morao spasiti laktom na trkalištu Motorland tokom trke za Veliku nagradu Aragonije, inače bi pao. Španjolac je pretekao Mavericka Vinalesa za vodstvo, a zatim mu je prednja guma skliznula u desnom zavoju. Majstor je u rješavanju takvih situacija ostao hladan i laktom je podigao motor na točkove i nastavio vožnju. Iako je izgubio četiri mjesta, tada je uspio nadoknaditi izgubljeno vrijeme u preostalim rundama i pobijediti kod kuće. "Pokušao sam voziti punom brzinom jer sam znao da su prvi krugovi bili važni ako želim steći prednost", objasnio je Honda trkač. "Tada sam pogriješio i zamalo pao. Uspio sam se spasiti laktom kao i obično. Svakako bih pao, ali onda sam se smirio i vozio s rezervom, a onda