Tag: bahrein

Hamilton: Zaostatak je veći od očekivanog

Formula 1
Nakon prve trke sezone, Lewis Hamilton je priznao da je zaostatak za Red Bullom veći nego što je Mercedes očekivao prije početka trkačkog vikenda. Britanac je utrku završio sedmi - 50 sekundi iza pobjednika Maxa Verstappena. Timski kolega George Russell prošao je nešto bolje, završio je na petom mjestu, četiri sekunde ispred njega. "Mislim da smo svi u timu pomalo razočarani. Željeli smo i očekivali bolji rezultat." "Bila je to vrlo zahtjevna i ujednačena utrka. Pohabanost guma je bila relativno visoka. Još uvijek moramo poboljšati mnogo stvari ako želimo da se približimo najboljima. Zaostatak za Red Bullom je veći nego što smo očekivali." Nakon nešto lošijeg početka trke, Hamilton je prošao mnogo bolje u finišu pošto je zatvorio sunarodnika Nora
Sainz zadovoljan: Zaostatak za Perezom je manji od očekivanog

Formula 1
Carlos Sainz je odlično vozio u prvoj trci svoje posljednje sezone sa Ferrarijem, završio je treći. Posebno je bio zadovoljan na kraju relativno malim zaostatkom za drugoplasiranim Serhiom Perezom. Španac je zaostao za Meksikancem samo dvije sekunde. Nakon što je startovao sa četvrtog mjesta, u uvodnom dijelu trke dva puta je prestigao timskog kolegu Charlesa Leclerc-a pri kočenju u prvom zavoju, a potom je prošao i Georga Russella. U drugom poluvremenu, i pored toga što je bio na tvrđim gumama, uspio je zadržati tempo drugoplasiranog Serhija Pereza. "Veoma sam zadovoljan današnjim učinkom. Nisam baš najbolje startovao, ali sam dobro kontrolisao trošenje guma i imao veoma dobar ritam. Uspeo sam da preteknem Charlesa i Georga i da se popnem na podijum. :"D
Leclerc: Greška u Q1 koštala me najbolje startne pozicije

Formula 1
Charles Leclerc je prve kvalifikacije u novoj sezoni završio na drugom mjestu, dvije desetinke iza najbržeg Verstappena. Uprkos ohrabrujućem startu, rođeni Monako je bio pomalo razočaran, jer je siguran da je mogao da osvoji najbolju startnu poziciju. Prema njegovim riječima, ekipa je napravila grešku u prvom dijelu kvalifikacija (Q1) kada su ga odmah na kraju poslali na stazu sa novim, svježim gumama. Kao rezultat toga, imao je samo jedan set novih dostupnih u posljednjem dijelu (Q3), zbog čega je morao prvi pokušati s rabljenim. To mu je trebalo dovoljno poremetiti ritam da je na kraju ostao bez najbolje startne pozicije. "Malo sam razočaran. Uprkos izazovnom početku vikenda, imali smo dobru sesiju kvalifikacija. Nažalost, napravili smo grešku u Q1 kada smo koristili dva seta novih guma
Ricciardov prvi trening u novoj sezoni u Bahreinu

Formula 1
Daniel Ricciardo postavio je najbrže vrijeme (1:32.869) prvog slobodnog treninga u Bahreinu. Drugo i treće mjesto zauzeli su vozači McLarena Lando Norris i Oscar Piastri. Četvrti je bio Yuki Tsunoda. Ujedno, treba dodati da su pomenuti trkači ova vremena postavili na najmekšoj verziji guma. Na petom mjestu, Fernando Alonso je bio najbolji od onih koji ovoga puta nisu koristili najmekšu smjesu. Šesto vrijeme postavio je Max Verstappen, a sedmo George Russell. Charles Leclerc, Lewis Hamilton i Valtteri Bottas upotpunili su prvih deset. Finac je svoje najbolje vrijeme postavio i na najmekšoj gumi. Rezultati:
Leclercov posljednji dan testiranja

Formula 1
Charles Leclerc je postavio najbrže vrijeme posljednjeg dana testiranja u Bahreinu. Drugi je bio vozač Mercedesa George Russell, koji je postigao najbolje vrijeme na kraju dana, a treći Zhou Guanyu. Posljednji dan ispitivanja ponovo je prekinut ujutro zbog problema sa drenažnim oknima. Da bi otklonili sve probleme, radnicima je bio potreban dobar sat, zbog čega je ovog puta otkazana pauza za ručak, nakon čega u automobil obično ulazi drugi trkač u timu. Max Verstappen, koji je popodne zamijenio Pereza u bolidu Red Bulla, postavio je četvrto vrijeme. Ujedno, treba dodati da je aktuelni svjetski prvak najbolje vrijeme postavio na tvrđem, C3 spoju od najbrže trojke. C3 spoj, oko 0.6 sekundi sporiji od C4 na stazi Sakhir, bit će najmekši na trkačkom vikendu Bah GP-a
Valentino Rossi po prvi put za volanom LMP2 trkačkog automobila

Ostali sportovi
Valentino Rossi je učestvovao na testiranju mladih vozača WEC šampionata u Bahreinu, a prvi put u karijeri vozio je prototip trkaćeg automobila WRT Oreca 07. MotoGP zvijezda je očigledno brzo upoznala automobil, jer je popodne postavio vrijeme kruga od 1:55.118, odmah iza najboljeg vremena vozača u klasi LMP2, 1:54.302, koje je postavio Charles Weerts, također gost. WRT tima za manje od sekunde, ali je bio nešto manje od sedam desetinki sekunde brži od najgoreg vremena u istoj klasi. https://twitter.com/Endurance_Live/status/1721102341703664101
F1 testiranje: Na kraju najbrži Perez ispred Hamiltona

Formula 1
Posljednji od tri dana zimskog testiranja F1 u Bahreinu pobijedio je Sergio Perez iz Red Bull Racinga. Meksikanac je postavio vrijeme od 4:1 sa smjesom za gume C30.305, iza kojeg je Lewis Hamilton (Mercedes) zaostao na 0.359 sekundi na drugom mjestu. Britanac je postavio kolo na jedan nivo mekših C5 guma. Alfa Romeo trkač Valtteri Bottas također ih je iskoristio na svom putu do trećeg puta. Finac je bio dobrih pola sekunde sporiji od Pereza, dok su Ferrari trkači Charles Leclerc i Carlos Sainz završili testove na četvrtom i petom mjestu, oba na C4 smjesi guma i 0.7 sekundi zaostatka.
F1 test dan 2: Zhou najbrži vozač dana ispred Verstappena i Alonsa

Formula 1
Zhou Guanyu je bio najbrži na kraju drugog dana testiranja u Bahreinu. Kineski trkač Alfa Romea postavio je vrijeme 1:31.610 sa najmekšom smjesom guma (C5), drugi je bio aktuelni svjetski prvak Max Verstappen ispred Fernanda Alonsa (Aston Martin). Novajlija Nyck de Vries sa Alpha Tauri bio je četvrti, Nico Hulkenberg (Haas) je bio peti, a Carlos Sainz (Ferrari), Logan Sargeant (Williams), Charles Leclerc (Ferrari), Oscar Piastri (McLaren) završili su dan među deset najboljih. , i Pierre Gasly (Alpine). Jedini prekid dana je bio vozač Mercedesa George Russell, koji je zaglavio na stazi zbog kvara hidrauličkog sistema na svom W14. Britanac je dan završio sa trinaestim vremenom, saigračem Luisom Hamiltonom, koji je ujutru izgubio malo vremena na stazi
Timovi sa Mercedesovim motorima izrazili su zabrinutost zbog snage novog pogonskog sklopa

Formula 1
Nakon prve trke, mnogi timovi i trkači sa Mercedesovim motorima izrazili su zabrinutost zbog snage novog pogonskog agregata njemačkog tima. Svi timovi koji koriste motore njemačke proizvodnje, sa izuzetkom matičnog tima, bili su u pozadini veći dio prvog vikenda. Čak je i fabrički tim bio više od 30 sekundi iza vodećih do dolaska sigurnosnog automobila. S obzirom na to da će razvoj motora ove godine biti zamrznut, zabrinutost oko nekonkurentnosti Mercedesovog pogonskog sklopa među timovima koji ga koriste čini se opravdanom. "Naša zapažanja pokazuju da je Ferrarijev motor trenutno jedan korak ispred Mercedesovog", rekao je novinarima vođa tima Aston Martin Mike Krack nakon prve trke. “Ali s druge strane, fabrički tim je završio na t
Hamilton: Red Bull i Ferrari su u "drugoj dimenziji"

Formula 1
Lewis Hamilton je nakon uvodnih kvalifikacija, koje je završio na petom mjestu, priznao da su Red Bull i Ferrari trenutno u "drugoj dimenziji" u odnosu na njegov tim. Britanac je za najbržim Leclercom zaostao 0,680 sekundi. Među njima su bili Max Verstappen, Carlos Sainz i Sergio Perez. Nakon kvalifikacija, na pitanje da li je zbog Mercedesovih problema zadovoljan petim mjestom, odgovorio je: "Ne osjećam olakšanje, ali sam djelimično zadovoljan današnjim tokom. Osvrćući se na posljednje dvije sedmice, naš problemi sa trkačkim automobilom Mogu biti zadovoljan petim mjestom za vožnju." "Pred nama je puno posla ako želimo da se približimo najboljima, ali drago mi je da ipak vlada pozitivna atmosfera u timu." “Red Bull i Ferrari su trenutno