Tag: bakugp

Leclerc je osvojio najbolju startnu poziciju za VN Azerbejdžana 2023

Charles Leclerc osvojio je najbolju startnu poziciju za Veliku nagradu Azerbejdžana 2023., svoju treću uzastopnu stazu na stazi u Bakuu. Max Verstappen je bio drugi, a Sergio Perez treći u još jednom Red Bullu. Karlos Sainz je bio četvrti, Luis Hamilton peti, Fernando Alonso šesti, Lando Noris sedmi, Yuki Tsunoda osmi, Lance Stroll deveti i Oscar Piastri deseti. https://twitter.com/F1/status/1651956649429483520 Kvalifikacije su označene crvenom zastavom 10 minuta prije kraja prve utakmice kada se novajlija Nyck de Vries zabio u zaštitne gume u trećem zavoju, a zatim opet nešto više od dva minuta kasnije, kada se Pjer Gasli sudario sa ogradom na istom mestu. Na kraju prvog dijela eliminisani su Guanyu Zhou, Nico Hulkenberg, Kevin Magnussen, Pierre Gasly, Nyck de Vries. U drugom, George je eliminisan
Verstappen najbrži na jedinom treningu F1 u Bakuu

Aktuelni svjetski šampion Max Verstappen bio je najbrži na jedinom slobodnom treningu koji će F1 vozači i timovi imati u Bakuu ovog vikenda. Raspored Velike nagrade Azerbejdžana je uveliko izmijenjen, jer danas u 15 sati umjesto drugog treninga očekujemo kvalifikacije koje će odrediti startni red za nedjeljnu trku. Vozač Ferrarija Charles Leclerc postavio je vrijeme drugog treninga za 0.037 sekundi ispred Serhija Pereza i Carlosa Sainza u drugom Ferrariju. Trkač Meklarena Lando Noris postavio je peto vreme, dok su Nik de Vris, Lens Strol, Fernando Alonso, Aleks Albon i Džou Guanju trening završili među prvih deset. Mercedesovi trkači bili su jedanaesti (Lewis Hamilton) i sedamnaesti George Russell.
F1: Raspored VN Azerbejdžana 2023

Prvi F1 sprint vikend ove sezone je pred nama. Trkači će se takmičiti u Bakuu po izmijenjenom formatu, koji uključuje samo jedan besplatni trening, dvije kvalifikacije i dvije trke. Raspored VN Azerbejdžana 2023: petak, 28. april Slobodni trening 11:30 - 12:30 Kvalifikacije 15:00 - 16:00 Subota, 29. april Sprint Shootout - 10:30 Sprint - 15:30 Nedjelja, 30. april Trka za VN Azerbejdžana - 13:00 XNUMX
Leclerc će sa prvog mjesta krenuti u F1 trku u Bakuu

Charles Leclerc je osvojio najbolju startnu poziciju za Veliku nagradu Azerbejdžana, na koju će krenuti neposredno prije Red Bull dvojca, Sergija Pereza i Maksa Verstappna. Trkaču Ferarija iz Monaka ovo je četvrta uzastopna pol pozicija ove sezone, a petnaesta u Formuli 1. Četvrti trkač Ferarija, Carlos Sainz, kreće na četvrto mjesto, a George Rusell je bio uspješniji u kvalifikacijama od svog timskog kolege Lewisa Hamilton.Utrka je počela na petom mjestu, među Mercedesovim trkačima bio je Francuz Pierre Gasly, a među prvih deset startovali su i Juki Tsunoda, Sebastian Vettel i Fernando Alonso. https://twitter.com/F1/status/1535652691552116736
Perez je takođe imao poslednji slobodan trening na ulicama Bakua

Sergio Perez postavio je najbrže vrijeme posljednjeg slobodnog treninga prije kvalifikacija za Veliku nagradu Azerbejdžana. Meksikanac za volanom trkačkog automobila Red Bulla bio je 0.070 sekundi brži od Ferrarija trkača Charlesa Leclerc-a na drugom mjestu, a njegov timski kolega Max Verstappen bio je treći nakon što nije uspio poboljšati vrijeme zbog saobraćaja u posljednjem brzom krugu.