Tag: Dutch

Bagnaia je pobijedio u Assnu, Quartararo je nakon pada ostao bez bodova

Italijan Francesco Bagnaia pobijedio je u utrci MotoGP klase u Assnu. Trkač Dukatija je na startu poveo na VN Holandije, a potom samo kontrolisao prednost u vođstvu, čemu je malo olakšao pad Fabija Kvartarara, koji je sa staze gurnuo Aleixa Espargara. Oba vozača su nastavili trku od starta. Odličan drugi bio je Marco Bezzecchi iz VR46 tima Ducati Valentina Rossija, a treći trkač Aprilije Maverick Vinales, kome su ovo prva postolja u Aprilijevom motociklu. https://twitter.com/MotoGP/status/1541040717660934144 Espargaro se do kraja trke probio na četvrto mjesto, nakon što je pretekao još dva trkača u posljednjem krugu trke. Vodeći na tabeli šampionata, Quartararo je još jednom pao u trci i na kraju dao ostavku. https: // twitter
Miller je kažnjen za incident sa Vinalesom

Drugu trku zaredom, Džek Miler će morati da završi produženi krug kazne nakon što se Maverick Vinales umalo sudario s njim zbog "neodgovorne" vožnje u kvalifikacijama. Ducati trkač je pao u petoj krivini, ali se motor tada podigao i odvezao se prema garažama. Australijanac je vozio sporo, ali na liniji trke kada ga je u brzom krugu pretekao Vinales. https://twitter.com/MotoGP/status/1540681199797936128 Trkač Aprilie bi se zamalo sudario sa Millerom, koji se odmah izvinio svom trkačkom kolegi zbog greške, a sudije su mu nakon kvalifikacija dosudile kaznu za dug krug, koju će morati da odsluži u trci. "Nisam uradio ništa loše", rekao je Miler. „Sve sam uradio kako treba. Odvezao sam se levo i počeo da ubrzavam. Jedna pedala je bila polomljena
MotoGP: Quartararo i Vinales Yamaha donijeli su dvostruku pobjedu u Assn

Fabio Quartararo slavio je dominantnu pobjedu u Katedrali brzine, na holandskoj trkačkoj stazi u Assn. Francuz je pobijedio za više od dvije sekunde ispred svog saigrača iz Yamahe, Mavericka Vinalesa, koji je pre nedelju dana zabeležio jedan od najgorih rezultata u MotoGP klasi u Nemačkoj. Aktuelna svjetska prvakinja Joan Mir utrku je završila na postolju.
MotoGP: Vinales je pobedio saigrača Quartarara u obračunu na pol poziciji

Maverick Vinales je sa vremenom kruga 1:31.814 pobijedio u napetom duelu fabričkih Yamaha za najbolje startno mjesto u trci za Veliku nagradu Holandije. Fabio Quartararo je postavio novi rekord staze u Assnu, ali tada je Vinales vozio još brže i ispravio rekord, koji Quartararo, uprkos obećavajućim međuvremenima, na kraju nije uspio da potuče. https://twitter.com/MotoGP/status/1408770354814898186 https://twitter.com/MotoGP/status/1408771045788729348 Francesco Bagnaia će početi trku sa prve startne linije, a Takaaki Ol Nakagairami, Johann Johann
MotoGP: Vinales takođe 3. trening, Rossi u Q2

Maverick Vinales je također nastavio dobru formu na subotnjem jutarnjem treningu u Assnu, gdje je bio najbrži ispred saigrača Fabija Kvartarara i braće Pola Espargara i Aleixa Espargara. Trkači Suzukija Joan Mir i Alex Rins završili su peti i šesti, ispred sedmoplasiranih Takaakija Nakagamija i Miguela Oliveira. Valentino Rossi je bio deveti u drugoj polovini kvalifikacija, kao i Australac Jack Miller, koji je bio jedini Ducati1 trkač u prvih deset. https://twitter.com/MotoGP/status/1408707646245543937 Marc Marquez je pogriješio u posljednjem brzom krugu i sletio sa staze u šikani, tako da trkač Honde nije popravio vrijeme i odmjerit će snage sa rivalima u Q1. Tamo će mu se pridružiti
MotoGP: Vinales oba jednostavna treninga u petak

Maverick Vinales bio je najbrži u oba slobodna treninga u petak za Veliku nagradu Holandije u Assn. Fabrički trkač Yamaha zabilježio je najlošiji rezultat u MotoGP klasi na utrci u Njemačkoj prije manje od nedelju dana, a u petak je postavio najbrža vremena na oba treninga. Španac je napustio Njemačku ljut na tim što ne sluša njegove probleme, pa je odlučio da kopira postavke svog saigrača Fabija Kvartarara u Assnu. Pobjednik posljednje trke u Assnu je na prvom treningu bio 0.561 sekundu brži od Quartararoa, koji je bio četvrti, a najbliže su mu bile Pol Espargaro (+0.111) i Alex Rins (+0.429). Johann Zarco ni ovoga puta nije bio daleko od vrha, koji je postavio peto vrijeme treninga. Popodnevni trening poremetila je kiša koja je spriječila rivale da prem