Tag: f123

Verstappen kišne kvalifikacije u Montrealu

Max Verstappen osvojio je najbolju startnu poziciju za Veliku nagradu Kanade u kišnim kvalifikacijama za F1 u Montrealu. Holanđanin je bio van domašaja svojih rivala na jako natopljenoj stazi i osvojio je svoju 1.2. pol poziciju u karijeri, drugu uzastopnu na stazi Gilles Villeneuvea, sa vodstvom od 25 sekunde. Nico Hulkenberg je iznenađujuće ušao u prvi red u teškim uslovima, dok je Fernando Alonso zauzeo treće mjesto, ispred Lewisa Hamiltona i George Russell-a. Finalni obračun za prvih deset startnih mjesta prekinut je sedam minuta prije kraja zbog nesreće Oscara Piastrija, a jaka kiša tokom prekida spriječila je trkače da poprave vrijeme. Ponovo su doživjeli nesreću u Ferrariju, gdje je bio uključen Carlos Sainz, koji je kvalifikacije završio na osmom mjestu.
Prvi video Las Vegas Strip u F1 utakmici 23

Programer igara EA Sports objavio je prvi "on board" snimak trkaćeg automobila F1 koji vozi oko nove trkačke staze Las Vegas Strip, gdje će se održati prva ovogodišnja subotnja trka Las Vegas Grand Prixa. Prezentaciju staze možemo vidjeti zahvaljujući novoj igrici F1 23, koja će biti dostupna od 16. juna nadalje. https://twitter.com/F1/status/1661387347915579401 https://www.youtube.com/watch?v=kGP-3-KsQpg
Leclerc je rano završio kvalifikacije kako bi sačuvao gume za trku

Charles Leclerc je bio vrlo blizu najbolje startne pozicije u Bahreinu, ali je vozač Ferarija taktički odlučio da više ne pokuša, sačuvavši komplet guma za trku. Kao rezultat toga, rođeni Monako je pao sa drugog na treće mjesto kada ga je pretekao drugi vozač Red Bulla, Sergio Perez, a iako se činilo da je došlo do nekakvog kvara automobila, Ferrari je najavio da je to taktički potez. . "Moramo biti realni", rekao je Leclerc nakon kvalifikacija, Red Bull i Aston Martin će očigledno biti veoma brzi u trci, tako da mislim da smo uradili pravu stvar kada smo bili spremni da izgubimo jedno ili dva startna mesta, ali da počnemo trka na novim gumama. Siguran sam da smo doneli ispravnu odluku, ali da li je to tačno, videćemo sutra", rekao je rođeni Monako da tim iz Mar.
Fernando Alonso najbrži na treningu u petak u Bahreinu

Španac Fernando Alonso bio je najbrži vozač na slobodnim treninzima u petak za Veliku nagradu Bahreina. Meksikanac Sergio Perez postavio je najbrže vrijeme na prvom treningu, ali se Alonso sa Aston Martinom smjestio odmah iza njega i ispred Perezovog saigrača Maksa Verstappena. Dvostruki svjetski prvak je, međutim, u popodnevnom treningu postavio najbrže vrijeme današnjeg treninga, dok su vozači Red Bulla, Verstappen i Perez, završili desetinku i po sekunde iza njega. Charles Leclerc je bio četvrti najbrži vozač na drugom treningu ispred Nica Hulkenberga, koji se vratio u redovne vozače. Šesti je bio Kanađanin Lance Stroll, koji se nije u potpunosti oporavio od ozljede oba zapešća prije zimskog testiranja. Strol je bio pola sekunde sporiji od svog saigrača