Tag: Formula 2

Mick SCHUMACHER: PRIPREME za F1 važnije od PROSLAVE

Formula 1
Osamnaesto mjesto u sprinterskoj trci u Bahreinu bio je najgori rezultat Micka Schumachera ove sezone Formule 2. Međutim, sin Michaela Schumachera slavio je oduševljenije nego ikada nakon što je prešao ciljnu liniju. Njegov rival u šampionatu, Callum Ilott, nije uspio da iskoristi priliku koja mu se pružila, pa je Schumacher na kraju ustoličen za prvaka Formule 2 za 2020. Sve u svemu, mladi Nijemac nije shvatio odmah nakon trke: " Mislim da će to potrajati. Ali dobar je osjećaj", kaže Schumacher, koji je na konferenciji za novinare ipak izgledao malo vedrije nego inače i nekoliko puta je morao tražiti prave riječi. https://twitter.com/FIA_F2/status/1335601869893349376 Schumacher je već bio svjestan nečega nakon trke. Nakon najvećeg sportskog uspjeha u karijeri
STEINER o MAZEPINOVIM bezobraznim postupcima juče u F2: Pred nama je poprilično posla

Haas
"Ne znam je li Mazepin dobio jedanaesterac, ali to je definitivno bilo previše", rekao je Daniel Ricciardo nakon jučerašnje utrke Formule 2, kojeg su izboli uglavnom posljednji krugovi jer je smatrao da su previše divlji. "Linija se previše često mijenjala." A u centru je bio Nikita Mazepin, novi trkač Haas tima. Nakon jučerašnje glavne utrke Formule 2, Rus je dobio čak dvije kazne od 5 sekundi nadoknade jer se, prema povjerenicima, ilegalno branio. Nekoliko je puta gurnuo svoje protivnike gotovo do zida ispred boksa, a u posljednjem krugu Felipe Drughovich je čak u četvrtom zavoju gurnut u pano od stiropora. https://twitter.com/FIA_F2/status/1335340671582998532 Nikita Mazepin bio bi prevruć na jučerašnjoj trci Formule 2 i ugrozio svoje konkurente gdje god bi stigao
MICK SCHUMACHER osvaja naslov FORMULA 2 - pobjeda u utrci DARUVALI

Formula 2
Mick Schumacher osvojio je naslov Formule 2 za sezonu 2020. I premda je imao dosta jakih kočnica i neplanirano zaustavljanje u boksu, to je bilo dovoljno samo za 18. mjesto. Srećom, njegov jedini suparnik Callum Ilott nije prošao ništa bolje, završivši na desetom mjestu, ali ne donosi više bodova. Pobjedu u trci, i svoju prvu, izborio je Jehan Daruvala iz Carlin tima. Indijac je bio brži od suigrača Yukija Tsunode, a posljednji postolje osvojio je Dan Tikctum iz DAMS tima. https://twitter.com/FIA_F2/status/1335570198749917189 Jehan Daruvala odnijela je prvu pobjedu u posljednjoj trci u sezoni 2020. godine. Tok trke Start trke pripao je Ticktumu koji je startao od prvog mjesta, a Schumacher je napredovao od trećeg do drugog, nakon što je pretekao Daruv
GP SAKHIRJA, glavna trka: Pobjeda za TSUNODU, SCHUMACHER zadržao prednost u odnosu na ILOTT

Formula 2
Yuki Tsunoda izborio je još jednu pobjedu ove sezone, a nakon njega uslijedio je Guanyu Zhou, koji je uspio ostati na drugom postolju s odličnim završetkom na mekim gumama i uprkos pet sekundi kazne zbog brze vožnje u boksovima. Nikita Mazepin završio je na trećem mjestu nakon sjajne borbe s Felipeom Drugovichom. Robert Schwartzman završio je peti u trci, a Callum Ilott utrku je završio ispred Micka Schumachera, koji je uspio proći na 7. mjesto s izvrsnom mekom gumom i najbolje šanse za osvajanje naslova ima sutra jer kreće s druge startne pozicije. Jehan Daruvala, Dan Ticktum i Pedro Piquet završili su na desetom mjestu. https://twitter.com/FIA_F2/status/1335222775288635395 Kao i prošlog vikenda, Mazepin je opet loše započeo, ah
Yuki TSUNODA na pole poziciji, ILOTT 9. SCHUMACHER tek sa 18. mjesta

Formula 2
Jehan Daruvala i Robert Schwartzman startaju sutra iz drugog reda, a dvojac Drugovich i Lundgaard bit će u trećem startnom redu, a slijedi ih Artem Markelov prvi put ove sezone. Dan Ticktum i Louis Deletraz također su završili među prvih deset, kao i Callum Ilott, koji sutra ima priliku da smanji zaostatak za Scumacherom u borbi za prvenstvo. Vozači su na stazu došli u koloni i napravili dvije runde zagrijavanja prije zagrijavanja za najbolju poziciju. Felipe Drugovich, koji je bio prvi u koloni, nakratko je izgubio kontrolu nad automobilom na ulazu u šikane, ali je ipak uspio ostati na tragu. https://twitter.com/FIA_F2/status/1334879133621424128 Lundgaard je bio najbrži u prvom pokušaju, ali novi vozač Formule 1 je Nikita Maze
FORMULA 2: PREMA tim potvrdio je PIASTRIJU za sezonu 2021

Formula 2
Oscar Piastri, koji je član Renaultovog programa mladih trkača, ove se godine utrkivao za tim Prema u Formuli 3, gdje je također osvojio naslov prvaka. Očekuje se da će Australijanac zamijeniti Micka Schumachera, koji bi sljedeće godine trebao preći u Formulu 1 u ekipu Haasa. U sklopu priprema za utrke Formule 2, Piastri će ovog vikenda sudjelovati na postsezonskom testu u Bahreinu. "Jako sam uzbuđen što ću se moći utrkivati ​​s ekipom Prema u Formuli 2," rekao je Piastri. "Imali smo vrlo uspješnu sezonu 2020. godine u kojoj smo osvojili titulu Formule 3 i nadam se da ćemo s ekipom moći imati još jednu uspješnu godinu. Prema je pokazao da je i ove godine postojao tim iz Formule 2 koji je morao biti pobijeđen, tako da sam izuzetno sretan što sam se preselio s njima na novo prvenstvo. Jako sam zahvalan što sam dio porodice Prema i