Tag: ghd

2021. godine očekujemo trke tri generacije Trčkova

GHD
Klemen Trček (MG Zr 105) i Nejc Trček (Renault twingo kup) uspješno su završili sezonu 2020. Jedina brdska brza trka u Sloveniji bila je u Ilirskoj Bistrici, gdje su vladali vrlo loši uslovi (kiša, magla, oluja). Druga utrka, koja se smatrala bodovima slovenskog DP-a, odigrala se u Italiji (Cedad), gdje se svaka utrka brojala zasebno. Nejc Trček, 17 godina, učestvovao je u brojnim testovima i uspješno probio trkački led nastupom u Ilirskoj Bistrici. Nije dobio dozvolu za trku u Italiji, jer još nema vozački ispit. "Led je probijen, natjecao sam se na svojoj prvoj utrci u Ilirskoj Bistrici. Tamo sam prvi put vozio trkaći automobil po kiši i vozio sam automobil
Sudar na domaćoj trci u Lučinama s restauriranim automobilom

GHD
Klemen Trček vraća se na scenu svoje poslednje trke u Lučinama, koju je uzeo sa trkaćim automobilom Zastava Yugo, pre duže pauze u trkama. Ovaj put napasti će najviša mjesta za volanom MG ZR 105, na kojem ga je zavela šasija u posljednjoj trci na Gorjancima. Skoro dvomjesečnu pauzu iskoristio je za prikupljanje energije za nastup pred domaćim gledateljima, te za obnovu šasije za koju se nada da će uspjeti doći do najviših mjesta u inače jakoj Diviziji 1 na trci u Lučinama, gdje će ujedno nastupiti i kao organizator. nakon skoro dvomjesečne pauze, vraćam se za volan svog žutog MG-a - rekao je. „Zbog problema sa šasijom na Gorjancima, na domaću trku u Lučinama dolazimo s obnovljenom šasijom i s ciljem da stazu dobijemo od Todra

GHD
Trkački vikend na GHD Gorjanci nije dobro počeo za našeg takmičara Milana Bubniča. Pivčan je tokom treninga izletio sa staze i na obali staze teško ozlijedio legendarnu Lanciu Delta, koja je posljednjih sezona postala poznata širom svijeta među ljubiteljima trka. Srećom, Milan nije povrijeđen. (Video: Youtube / Vasja Lesjak) https://youtu.be/wD0WZKSDHVY
Klemen Trček se nakon osam godina vraća na slovenski asfalt na Gorjancima

GHD
Klemen Trček kupio je automobil MG ZR 105 prije sezone i sezonu je započeo ove godine na trci u Rechbergu (Austrija), gdje je nakon divizije 3, nakon pauze od 1 godina, ostvario odlično 8. mjesto. Sezonu je nastavio na utrci u Stubičkim Toplicama (Hrvatska), gdje je već sve mirisalo na nove postolja, uslijedila je greška u posljednjoj vožnji i izlazak sa staze i okretanje, ova greška je zauzela postolje i na kraju zauzela 6. mjesto Divizija 1. Treća utrka u sezoni, međutim, bila je GHD Verzegnis (Italija), gdje je pojačavao vrijeme iz trke u trku i na kraju završio 4. u svojoj diviziji. Već ovog vikenda idemo na brdsku brzu trku na Gorjance, kako za vozača, tako i za automobil, ova trka će biti prvi put u karijeri za Klemna Trčeka kao i u prethodne tri trke. Natjecat će se s trkaćim automobilom
Bubanj na Sljemenu do pobjede za DP

GHD
Milan Bubnič završio je brdsku brzu trku u Stubičkim Toplicama u Hrvatskoj na drugom mjestu u generalnom plasmanu, jer njegova Lancia Delta očito ne voli mokre i klizave staze. Ukupnu pobjedu slavio je Hrvat Dejan Dimitrijević, koji je u obje trke pretekao Bubniča, da bi na kraju slavio pobjedu sa 3.657 sekundi. Pivčan je jučerašnji trening završio dobrih deset sekundi ispred svojih konkurenata, ali danas vremenski uslovi nisu dozvoljavali agresivnu vožnju. Ipak, Bubnič je slavio zajedničku pobjedu u slovenskom državnom prvenstvu. Drugo i treće mjesto osvojili su Matevž Čuden i Alojz Udovč. U 1. diviziji Matej Oblak je pobijedio ispred Žana Nagodeta i Franca Likoviča, dok je dobar plasman Klemena Trčeka plutao po vodi kad se okretao na mokroj stazi. Matevž Čuden slavio je pobjedu u divizijama
GHD: Bubnjar je suvereno najbrži na treningu

GHD
Slovenski državni prvak u brdskim brzinama, Milan Bubnič, bio je najbrži na današnjem treningu pred sutrašnju trku za nagradu Stubičke Toplice. Svojom moćnom Lanciom Deltom u prvom treningu s vremenom 3: 02.509 bio je brži od Hrvata Dejana Dimitrijevića, a u drugom je Pivčan pronašao četiri sekunde i na vrh Sljemena stigao za 6.771: 2 i spustio se ispod granice od tri minute. . Dimitrijević je bio malo suzdržaniji u svom Seat Leonu, jer je vozio nešto manje od 58.388 sekundi brže od prvog pokušaja u drugom pokušaju. Ukupna prednost Bubniča tako se povećala na 0.7 sekunde, ali ostaje još gotovo pet sekundi rezerve do rekordne ocjene uspona 10.2: 2, koju je Bubnič ostvario prošle godine u prvoj vožnji, pa možemo očekivati ​​da će naš prvak biti u dobroj formi nakon
Faggioli rekordno trči do pete pobjede u Ilirskoj Bistrici

GHD
Simone Faggioli opravdao je ulogu najvećeg favorita za pobjedu u brdskoj brzinskoj trci u Ilirskoj Bistrici, gdje je danas dva puta popravio rekord staze i sasvim zasluženo proslavio ukupnu, svoju petu pobjedu u ovoj trci. Italijan je novu prekretnicu postavio prototipom Osella FA30 2: 00.57, a na putu do pobjede vozio ga je sunarodnjak u istom automobilu Christiano Merli. Nakon posljednje vožnje zaostajao je za pobjednikom 1.37 sekundi, uprkos odličnim vremenima. Dominaciju Talijana potvrdilo je treće mjesto Paride Macario sa Normom M20FC. Čeh Miloš Beneš bio je četvrti sa Osella FA30 na kraju. Među slovenskim učesnicima najbrži u ukupnom poretku bio je Patrik Zajelšnik, koji je zauzeo peto mjesto, njegov brat Aleks (obojica s prototipom Norma M20F) zauzeo je jedanaesto mjesto.
Čeh Janik s novim rekordom staze do pobjede u Lučinama

GHD
Vaclav Janik i Federico Liber upriličili su izvrstan dvoboj za brojne gledatelje na Lučinama za zajedničku pobjedu, dok su tri puta poboljšali rekord rute od Todraža do Lučina. U prvoj vožnji novi rekord postavio je Liber, koji je zaustavio štopericu na 2: 01.90. Janik je zaostajao 0.8 sekundi, a u drugoj vožnji bio je još bliži, osim što je Janik postavio najbrže vrijeme. Čeh je bio sedam stotinki bolji od Liberova vremena, a Italijan je ovaj put vozio pola sekunde sporije. U odlučujućoj trećoj vožnji, raspoloženi Janik vozio je još brže i postavio mjernu letvicu za 2: 01.30 za sljedeću sezonu. Prosječna brzina bila mu je gotovo 119 km / h, ali budući da je Liber ovog puta vozio 0.8 sekundi sporije, Janik je ukupnu pobjedu proslavio s 0.53 sekunde prednosti