Tag: grijanje

Bezzecchi najbrži na kišnom zagrijavanju prije glavne trke u Argentini

Marko Bezzeki je postavio najbrže vreme (1:45.354) na kišnom jutarnjem zagrevanju pred glavnu trku u Argentini. Najbliži mu je saigrač Luca Marini sa drugim mjestom, a treći je bio Jack Miller ispred Fabija Di Giannantonia, Franca Morbidellija i Takaakija Nakagamija. https://twitter.com/MotoGP/status/1642512457200541699 Sveukupni lider Francesco Bagnaia postavio je sedmo vrijeme ispred Augusta Fernandeza. Fabio Quartararo i Raul Fernandez upotpunili su prvih deset. Alex Rins završio je odmah iza njega na jedanaestom mjestu, timski trkači Pramac zauzeli su dvanaesto i trinaesto mjesto. Jorge Martin je bio brži od Johanna Zarca. I trkači Aprilije bili su oprezniji na mokrom asfaltu. Aleix Espargaro je završio na četvrtom mjestu
Alex Marquez najbrži na zagrijavanju, problemi za Quartararo

Alex Marquez je postavio najbrže vrijeme jutarnjeg zagrijavanja u Portimau (1:38.719). Fabio Quartararo je završio na drugom mjestu. Dan nije dobro počeo za francuskog trkača, pošto je prekinuo krug zagrevanja zbog tehničkih problema na stazi. https://twitter.com/MotoGP/status/1639914971965300737 Marc Marquez je postavio treće vrijeme ispred Jorgea Martina, Jacka Millera i Miguela Oliveire. Pobjednik jučerašnje sprinterske trke Francesco Bagnaia postavio je sedmo vrijeme. Prvih deset upotpunili su Brad Binder, Marco Bezzecchi i Aleix Espargaro. https://twitter.com/MotoGP/status/1639911952372695042 https://twitter.com/MotoGP/status/1639912328207400961
Bastiani su najbrži na zagrijavanju

Enea Bastianini je postavio najbrže jutarnje zagrevanje (1:54.519). Drugim mjestom uspio mu se približiti Johann Zarco. Aleix Espargaro je zauzeo treće mjesto ispred Miguela Oliveira i najboljih igrača prošle sezone Fabija Kvartarara i Francesca Bagnaia. Najbrži iz jučerašnjih kvalifikacija Horhe Martin postavio je sedmo vrijeme. Franco Morbideli je također završio u prvih deset, uz Suzuki, Rins ispred Mira. Marc Marquez je prvi put ovog trkačkog vikenda osjetio tvrdoću katarskog asfalta u desetom zavoju. Ipak, uspio je da nastavi i postavi jedanaesti put. Odmah iza njega bili su Takaaki Nakagami i Alex Marquez. Vidjeli smo još dva pada - Raul Fernandez i Fabio Di Giannantonio. Španac u četvrtom i Italijan u prvom zavoju. Čak 20 trkača j
Nakagami najbrži na jutarnjem zagrijavanju

Takaaki Nakagami je postavio najbrže jutarnje zagrijavanje u ovo vrijeme sunčanom Misanu. Ipak, u jutarnjim satima staza je na pojedinim dijelovima i dalje mokra. Drugo mjesto ovoga puta zauzeo je Francesco Bagnaia ispred Jacka Millera i Franca Morbidellija. Peti put je stavio Ikera Lecuona ispred Alexa Marqueza i Paula Espargara. Johann Zarco je završio osmi, a Marc Marquez i Joan Mir deseti. Lider Svjetskog prvenstva Fabio Quartararo postavio je jedanaesto vrijeme.
MotoGP Misano: Nakagami najbrži u jutarnjim zagrijavanjima

LCR Honda trkač Takaaki Nakagami bio je najbrži u jutarnjim zagrijavanjima prije utrke MotoGP klase za VN San Marina u Misanu. Drugi je zaostao 0.071 sekundu iza Franca Morbidellija, koji će također utrku započeti sa drugog mjesta. Suzuki trkači Joan Mir i Alex Rins završili su treći i četvrti, ispred Francesca Bagnaia i lidera svjetskog šampionata Fabija Quartarara. Sedmo je bilo u vrlo ravnomjernom zagrijavanju, gdje je dvadeset trkača, Johann Zarco, smješteno u sekundi, ispred Andree Dovizios i Alexa Marqueza. Miguel Oliveira bio je najbolje rangirani vozač na motociklu KTM na desetom mjestu, zaostajući za 0.328 sekundi.
Quartararo najbrži u grijanju

Fabio Quartararo postavio je najbrže vrijeme jutarnjeg zagrijavanja prije današnje trke. Novopridošlom u klasi MotoGP najbolje je prišao trenutni svjetski prvak Marc Marquez, koji je za njim zaostao 0,142 sekunde. Quartararo i saigrač Morbidelli vodili su veći dio zagrijavanja prije nego što je Pol Espargaro na kratko poveo na sedam minuta prije kraja. Francuski trkač postavio je najbrže vrijeme na kraju baš kao i njegov Marc Marquez. Pol Espargaro je tako pao na treće mjesto i završio ispred Cal Crutchlowa i Mavericka Vinalesa, koji su inače trening završili padom u trećem zavoju. Andrea Dovizioso je zaostala više od pola sekunde na šestom mjestu. Franco Morbidelli je do kraja pao na osmo mjesto. Jack Miller također je završio među prvih deset
Petrucci najbrži u grijanju

Danilo Petrucci završio je na vrhu zagrijavanja s vremenom 1: 54.807 prije današnje prve trke u sezoni. Na kraju mu je bio najbliži Marc Marquez, iza kojeg je bilo 0,057 sekundi. Alex Rins je posljednji pao ispod oznake 1:54.943 s vremenom 1: 55 na trećem mjestu. Najbolji iz jučerašnjih kvalifikacija, Maverick Vinales, zaostajao je samo tri desetinke sekunde za vodećim na četvrtom mjestu. Odmah iza njega završio je Yamahin polufabrički trkač Franco Morbidelli. Takaaki Nakagami završio je na šestom mjestu ispred dva Ducatijeva trkača, Andrea Dovizios i Jack Miller, a braća Espargaro deset, Aleix ispred Pola. Valentino Rossi, koji je juče razočarao u kvalifikacijama, bio je jedanaesti sa zaostatkom od 0,751 sekundi. Jorge Lorenzo, koji je juče dva puta pao j
Marquez najbrži u grijanju

Marc Marquez je postavio najbrže vrijeme jutarnjeg zagrijavanja prije utrke u Misanu i završio neposredno ispred oba tvornička Ducati trkača. Španjolac je najbrže vrijeme postavio 1: 32.536 tri minute prije kraja dvadesetominutnog zagrijavanja, prestigavši ​​tako Andreu Dovizisoa za 0,028 sekundi, a Jorge Lorenzo treći put. Cal Crutchlow bio je četvrti na četvrtom mjestu i pao ispod oznake 1: 33.0. Peti put postavio je drugi iz jučerašnjih kvalifikacija Jac Miller, koji je završio ispred Danija Pedrose i Mavericka Vinalesa. Domaći adut Valentino Rossi završio je na 0,978. mjestu, 1 sekundi iza Marca Marqueza. Poz. # Trkač Motocikl Vremensko zaostajanje 93 1 Marc Marquez Honda 32.536'2 4 1 Andrea Dovizioso Ducati 32.564'0.028 3 99 XNUMX Jorg
Zagrijavanje: Opet najbrži Marquez na podu

Marc Marquez bio je najbrži na kišovitom jutarnjem zagrijavanju prije VN San Marina. Hondin trkač bio je gotovo sekundu brži od rivala na mokroj stazi, a u posljednjem brzom krugu ponovo je pao. Srećom ni ovaj put nije ozlijeđen. Španjolca su u Ducatiju pratila tri trkača. Danilo Petrucci, Loris Baz i Jorge Lorenzo, koji je zaostao 1.110 sekundi za Marquezom. Peti je bio Cal Crutchlow ispred Andree Iannonea i Mavericka Vinalesa, koji će trku započeti od prvog mjesta. Andrea Dovizioso, Sam Lowes i Scott Redding također su bili u prvih deset.