Tag: hungaroring

Red Bull neće biti par Ferrari na suhoj stazi

Formula 1
Max Verstappen vjeruje da Red Bullovi automobili neće biti par Ferrarijevih na VN Mađarske ako staza ostane suva. Carlos Sainz i Charles Leclerc postavili su najbrža vremena na slobodnom treningu u petak bolidima italijanskog tima, dok je Verstappen u popodnevnim satima zaostao za Leclercom samo tri desetinke. Vremenska prognoza kaže da bismo na Hungaroringu mogli vidjeti kišnu trku koja će, prema Holanđaninu, barem dati nadu ekipi Red Bulla. Mislim da su malo ispred nas i da ćemo imati teškoće da ih pobedimo, rekao je Verstapen u petak uveče. "Pokušaćemo da smanjimo jaz, ali ako staza ostane suva nećemo moći da se takmičimo sa njima, ali na kiši možda ćemo imati šanse." Kao što je to bio slučaj nekoliko puta ranije, u Red Bullu nisu našli pravi balans između brzih
Verstappen: Ponovo me eliminirao trkač Mercedesa

Formula 1
Maks Verstapen je ostao bez borbe za pobedu drugu trku zaredom, zbog posledica postupaka vozača Mercedesa. Nakon sudara sa Luisom Hamiltonom u Silverstonu, Holanđanina je ovoga puta udario Hamiltonov pomoćnik Valteri Botas, koji se zabio u zadnji deo Landa Norrisa i poslao vozača Meklarena u Verstapenov auto. "Vozač Mercedesa me je ponovo eliminisao", rekao je posle trke, gde je osvojio bod za utehu. "Vi to zaista ne želite. Izgubio sam cijelu stranu auta, oštećeno je i dno. Dao sam sve od sebe da osvojim barem bod. Nije mnogo, ali barem je nekoliko, ali želimo kao što manje trka." Verstappen je imao malo sreće u nesreći, jer je trka prekinuta zbog krhotina na stazi, što je mehaničarima dalo vremena da brzo poprave bolid.
Ocon pobjednik mađarske Bottas kuglane utrke

Formula 1
Francuz Esteban Ocon (Alpine F1) iznenađujući je pobjednik VN Mađarske na Hungaroringu, koji je još jednom obilježio prvi sudar u krivini u kojem su učestvovali i Red Bull i Mercedes Valtteri Bottas. https://twitter.com/F1/status/1421879484924547074 Finac je nakon lošeg starta izgubio nekoliko mjesta, a onda je napravio veliku grešku na kočnici u prvom zavoju, i skliznuo u leđa Britancu Landu Norrisu (McLaren), koji je potom odbijen u Maxa Verstappena i Sergija Pereza. Utrka je prekinuta, a Botas, Perez i Noris su završili trku sa oštećenim automobilima. Dok je Botasov timski kolega Lewis Hamilton izbegao napad Botasa i Norrisa kao lidera trke, Verstappen je sve to oduzeo snažnim
Hamilton je suvereno pobijedio u trci na Hungaroringu

Formula 1
Lewis Hamilton je pobjednik trke u Mađarskoj. Na sceni su mu se pridružili Max Verstappen i Valtteri Bottas. Na četvrtom mjestu bila je prilično usamljena trka koju je vozio Lance Stroll. Ovog puta bio je peti ispred Alexa Albona i Sebastiana Vettla, koji su ovaj put bili puno bolji od suigrača Leclerca. Sergio Perez završio je sedmi ispred Daniela Ricciarda. Kevin Magnussen je uspio iskoristiti dobru strategiju svog tima i završio je na devetom mjestu. Posljednji bod, međutim, ovog puta osvojio je Carlos Sainz. Charles Leclerc nije uspio iskoristiti dobar start utrke i završio je na jedanaestom mjestu. Isto vrijedi i za oba Willams trkača, koji su potpuno pali na start u trci. Utrku je najbolje započeo Hamilton, koji je poveo u prvom zavoju. Mnogo je gore, međutim, sv
Hamilton je stekao kvalifikacije na Hungaroringu

Formula 1
Lewis Hamilton se kvalifikovao na Hungaroring sa vremenom 1:13.447. Uz njega, trku će iz prvog reda krenuti i njegov timski kolega Valtteri Bottas. Drugi startni red zauzeli su Racing Point trkači, Šetnja ispred Pereza. Oba Ferrarija startovaće iz trećeg reda, Vettel ispred Leclerc-a. Max Verstappen je postavio sedmo vrijeme, a Lando Norris, Carlos Sainz i Pierre Gasly upotpunili su prvih deset. Daniel Ricciardo će trku krenuti sa jedanaestog mjesta. Iznenadili su trkače Williamsa, koji su se prvi put plasirali u drugi dio od trke u Monci 2018. godine. George Russell je zauzeo dvanaesto mjesto, a Nicholas Latifi petnaesto mjesto. Alex Albon i Esteban Ocon su završili između njih. U prvom dijelu eliminisani su oba trkača Alfa Romea, Haas i Daniil Kvyat. Rezultati: Pos Dirkač Š
Mercedes najbrži prije kvalifikacija

Formula 1
Valtteri Bottas postavio je najbrže vrijeme trećeg slobodnog treninga na Hungaroringu. Mercedesovu dominaciju je potvrdio Lewis Hamilton sa drugim mjestom. Sergio Perez je uspio da se približi Srebrnim strelama, završio je na trećem mjestu ispred Charlesa Leclerc-a i saigrača Lanca Strolla. Max Verstappen, koji je većinu treninga proveo na gumama srednje tvrdoće, na kraju je uspio da postavi šesto vrijeme. Lando Noris je još jednom bio brži od Carlosa Sainza na sedmom mjestu. Sebastian Vettel je bio posljednji na osmom mjestu u roku od jedne sekunde od najbržeg vremena. Pierre Gasly i Daniel Ricciardo upotpunili su prvih deset.
Vettlu kišni drugi trening Hungaroring

Formula 1
Sebastian Vettel pobijedio je na kišnom drugom treningu u Mađarskoj s vremenom 1:40.464. Zbog kiše, koja je inače popuštala tokom treninga, cijeli događaj na stazi je znatno skraćen. Čak osam trkača nije odredilo vrijeme. Trkači Ferrarija bili su među najaktivnijima na stazi. Nijemac je uspio da se približi Valteriju Botasu. Carlos Sainz je postavio treće vrijeme ispred dva Racing Point trkača. Šesto vrijeme postavio je Pierre Gasly ispred Maksa Verstappena, Romaina Grosjeana, Kimija Raikonena. Prvih deset je kompletirao Charles Leclerc, koji je imao mnogo više problema od svog saigrača. Antonio Giovinazzi, Lando Norris i Daniil Kvyat su posljednji postavili vremena. Pos Racer šasija br. krugova Vremenski zaostatak 1 Sebastia
F1 Hungaroring: Hamiltonov prvi trening

Formula 1
Lewis Hamilton diktirao je tempo na prvom slobodnom treningu za VN Mađarske. Max Verstappen i Sebastian Vettel najbliži su se Mercedesovom trkaču. Prvi je bio 0.165 sekundi sporiji od Britanca, a Vettel 0.001 sekunde više. U Mercedesovom kampu, međutim, već postoji zabrinutost zbog pouzdanosti trkaćih automobila, jer je Valtteri Bottas nakon treninga proveo sve treninge u boksu nakon problema s pogonskim sklopom i nije odredio vrijeme.