Tag: johann zarco

Zarco najbrži u FP3, Mir je pao na Q1

MotoGP vijesti
Domaćin Johann Zarco postavio je najbrže vrijeme kruga trećeg slobodnog treninga za Veliku nagradu Francuske, postavivši novi rekord staze Le Mansa. Dvanaest trkača bilo je brže od starog rekorda u trećem treningu. Drugi je bio Francesco Bagnaia ispred aktuelnog svjetskog prvaka Fabija Kvartarara, a Marco Marquez na četvrtom mjestu. Jack Miller je bio peti, a Aleix Espargaro, Takaaki Nakagami, Alex Rins, Pol Espargaro i Jorge Martin su se automatski plasirali u Q2.

Zarco je i poslijepodne ostao najbrži

Johann Zarco je odredio najbrže vrijeme testnog dana u Jerezu. Francuz je jutros postavio svoje najbrže vrijeme od 1:37.136. Drugi je bio Bred Binder ispred Fabija Kvartarara, Džeka Milera i Pola Espargara. Repsol Honda trkač je bio najaktivniji trkač sa osamdeset pet krugova. https://twitter.com/HRC_MotoGP/status/1521129851717140481 Šesto i osmo vrijeme postavili su Suzuki trkači, Peace before Rins. https://twitter.com/Rins42/status/1521158651129520129 Aleix Espargaro je bio među njima. Horhe Martin i Enea Bastianini završili su među prvih deset. Alex Marquez je bio jedanaesti. Njegov saigrač Takaaki Nakagami prebačen je u bolnicu u Barseloni na dalje pretrage nakon jutarnjeg pada u prvom zavoju. Zato su je Japanci odveli

10 činjenica prije trke: Statistika predviđa Zarkovu premijernu pobjedu

Johann Zarco je osvojio najbolju startnu poziciju u jučerašnjim uzbudljivim kvalifikacijama u Portimau. Videli smo dosta iznenađenja. Neki trkači su došli do svojih najboljih polaznih tačaka, drugi do najgore u karijeri. Postoji 10 ključnih tačaka: 1. Ako se oslanjate na statistiku, onda je glavni kandidat za današnju pobjedu Zarco. Od 2020. godine, kada je staza uvrštena u kalendar MotoGP klase, sve tri trke su pripadale najbržim od kvalifikacija - Muguelu Oliveiri, Fabiju Kvartararu i Frančesku Banjajiju. 2. Za Zarca, ovo je sedma najbolja startna pozicija u MotoGP-u, prva od prošlogodišnjeg Sachsenringa. Prema ovoj statistici, on je sada drugi najuspješniji Francuz u elitnoj klasi. Samo je Quartararo (16x) nekoliko puta startovao sa prvog mesta. 3. Joan Mir je sa drugim mjestom dos

Zarkov drugi trening u Austinu

Johan Zarco je osvojio svoj drugi slobodni trening u Austinu s vremenom 2: 02.542. Drugi put je postavio Jack Miller. Australijanac je bio na vrhu na početku treninga sa vremenom 2: 03.567. Nakon pola treninga, vrijeme mu je za pola sekunde popravio najbrži sa prvog treninga Alex Rins. Australijanac je ponovo zauzeo prvo mjesto dva minuta prije kraja, ali ga je Johann Zarco odmah iza ugla. Treći put je stavio Fabija Kvartarara ispred Enea Bastianinija i najbržeg sa prvog treninga Aleksa Rinsa. Ponovo je bio bolji od svog saigrača Joana Mire na petom mjestu. Šampion sezone 2020. postavio je osmo vrijeme. Marc Marquez i Maverick Vinales pridružili su se Suzukiju. Francesco Bagnaia i Jorge Martin završili su među prvih deset. Pobjednik posljednje trke Aleix Espargaro je postavio jedan

JORGE MARTIN i JOHAN ZARCO također 2022. za Pramac DUCATI

Tim Pramac Ducati potvrdio je da će se i sljedeće sezone takmičiti u nepromijenjenom trkačkom sastavu, koji će i dalje činiti Johann Zarco i Jorge Martin. Zarco je ove sezone doživio pravu renesansu i trenutno je drugi iza Fabija Kvartarara u MotoGP šampionatu. Francuz je ove godine osvojio tri podijuma u šest trka, čime je sezona 2021. bila njegova najuspješnija do sada. Novajlija Jorge Martin na drugom motociklu tima također je prošao više nego dobro, osvojivši prvu pole poziciju u MotoGP klasi u drugoj trci sezone u Kataru, a zatim završio trku za Veliku nagradu Dohe na postolju. Nažalost, imao je dosta peha na trci u Portimau, jer se povrijedio u padu i morao je propustiti posljednje tri trke. Španac će, međutim, okončati ovaj t

DUCATI su pobijedili na posljednje tri trke u Mugellu, mogu nastaviti ovaj set

Nakon toga slijedi trkaći vikend u Mugellu, koji je izuzetno šarolik na koži Ducati motora. To potvrđuje i činjenica da je Ducati pobijedio na posljednje tri trke na Mugellu u sezonama 2017, 2018. i 2019. U sezoni 2020., zbog pandemije, na ovoj stazi nije bilo trke. Ducati ove sezone ima tri trkača na vrhu. Bagnaia zaostaje bod za vodećim Quartararom. Slijede Zarco i Miller. Ducati nikada nije imao takav start u svojoj istoriji. Miller je slavio i pobjede u posljednje dvije trke na trkačkim stazama koje obično nisu oslikane Ducatijevom kožom. Sve ukazuje na to da samo zavisi od toga koji će od tri Ducati trkača slaviti na nedjeljnoj trci ako pogledamo superiornost koju je tim imao na ovoj trkačkoj stazi posljednjih godina. Zarco juri svoju prvu pobjedu i prema njegovoj ovogodišnjoj

ZARCO razočaran izgubljenom domaćom pobjedom

Johann Zarco je završio drugi na domaćoj trci u Le Mansu i završio kao prvoplasirani Francuz. Ipak, osjeća se razočarano jer je imao dovoljno brz tempo da uhvati Jacka Millera. Borbu za pobjedu protraćio je već u uvodnim rundama, gdje je nakon lošeg starta morao izbjeći Franca Morbidellija u prvim krivinama kako bi izbjegao pad. Nastavio je dobrim tempom i došao do promjene motora na petom mjestu, ali sa ogromnim zaostatkom za tada vodećim Marquezom od 19 sekundi. Još je pojačao korak i nakon pada Markesa uhvatio sunarodnika Quartarara i krenuo u lov na vodećeg Milera. Ubrzo je, međutim, bilo jasno da će mu za ovo ponestati krugova iako je vidno smanjivao razliku. "Loš start u trci i morao sam da izbegnem i Morbideli. Došlo je do velikog pada zbog kiše

U Ducatiju nisu zabrinuti jer nisu uspjeli pobijediti u Kataru

Zbog pandemije Covid-19, sezona je počela sa dvije trke u Kataru, gdje je Ducati pobijedio na posljednje dvije utrke u sezonama 2019. i 2018. godine. Bili su i najbrži na treningu ove godine, ali nisu uspjeli pobijediti u trci. Ducati se prije sezone najviše kladio na Jacka Millera, koji je iz polufabričkog tima prešao u fabrički tim. Gotovo niko, međutim, nije očekivao da će vodeći u ukupnom poretku nakon dvije trke biti polufabrički trkač Johann Zarco, koji je bio najkonzistentniji u prve dvije trke i osvojio dva druga mjesta. Jedino je Francesco Bagnaia iz fabričkog tima Ducati uspio da se popne na postolje. Sportski direktor je rekao da ni sa Andreom Doviziosom, koji je pobedio u sezonama 2018. i 2019. godine, ne bi mogao da postigne bolji rezultat, jer su gume od tada postale snažnije.

Johann Zarco: Nadam se da nam neće nedostajati Dovizioso

Johann Zarco najstariji je od šest vozača Ducatija u novoj sezoni. Francuz se nada da odsustvo Andree Doviziosoa kod "crvenih" neće biti previše poznato. U sezoni 2021. Ducati je konkretno podmladio sve tri svoje ekipe u MotoGP-u. Jack Miller i Francesco "Pecco" Bagnaia, koji su u januaru proslavili 26. i 24. rođendan, vozit će fabričke "mašine". S Jorgeom Martinom, Eneom Bastianinijem i Lucom Marinijem, tri od šest vozača Ducatija potpuno su pridošlice. Vozač ekipe Pramac, Johann Zarco, ima 30 godina i najstariji je od vozača Ducatija u tekućoj sezoni koja počinje za nešto manje od dva mjeseca. Hoće li Zarco povesti u Ducatiju i krenuti stopama Andree Doviziosa? "Nadam se da nam neće previše nedostajati", našalio se Francuz u intervjuu za "GPOne" i to

MotoGP GP Portugala FP2: Najbrži Zarco, Rossi samo 21 nakon pada

Johann Zarco diktirao je tempo na popodnevnom drugom treningu za VN Portugalije, gdje se Valentino Rossi, koji je bio brži samo od Mikea Kallija, rezervnog trkača KTM-a, zamjenjuje Ikera Lecuonu, ponovo našao u nevolji. Rossijev suigrač Maverick Vinales također je bio drugi na drugom treningu sa 0.119 sekundi zaostatka za najboljim vremenom, a baš kao i ujutro, prilično visoki se plasirao Aprilin trkač Aleix Espargaro, koji je bio treći. https://twitter.com/MotoGP/status/1329806912708341763