Tag: kružne brze utrke

Slovenački tim presjekao je vrh Eurocup Clio kupa

KHD kružne brze utrke
Niko u slovenačkom LEMA timu nije zamišljao takav ishod sezone. U posljednjoj trci tvrde i duge sezone Eurocupa Clia na španskom Motorland Aragonu, Ivan Pulić slavio je zasluženu pobjedu. Ohrabrujući rezultati slobodnog treninga pokazali su da tim ovog vikenda ima potrebnu brzinu za vrhunski rezultat. Hrvatski vozač Ivan Pulič zauzeo je četvrto mjesto, dok je češki vozač Tomas Pekar, koji se na kraju sezone takođe takmiči za ekipu LEMA, zauzeo 13. mjesto u konkurenciji dvadeset i četiri vozača koji su stigli do završnog događaja. Tokom sezone, 35 takmičara se istovremeno takmičilo u svakoj trci! Vođa ekipe Mirko Marinšek bio je suzdržan prije trka i nadao se da vozači neće učiniti ništa glupo na stazi. Na kvalifikacijama
Da li su trke na Slovakiaringu odlučivale o prvenstvu?

Između 23. i 25. avgusta 2013. godine, po drugi put ove godine, slovenački takmičari u kružnom prvenstvu u brzinama okupili su se na slovačkom trkalištu u Slovačkoj. Dvije utrke su vjerovatno bile presudne i u borbi za nacionalni naslov. Vikend su obilježili Zoran Poglajen u generalnom plasmanu otvorenog državnog prvenstva u kružnim brzinama s Renault Clio Cup nove generacije i Aleš Bužga u atraktivnom LEMA GP kupu. Prva trka za vikend, koja se održala u subotu, započela je na blago mokroj stazi. Zoran Poglajen pobijedio je u generalnom plasmanu, a slijedili su ga Jure Marinšek, novak u kružnim trkama Simona Premrl i David Šuster. Nažalost, Željko Čumurdžić je svoj nastup završio u četvrtom kolu. U LEMA GP kupu, Ale je pobijedio sa malim Fiat Grande Punto