Tag: malaysiangp

Bautista: Ne pravdam se, ljut sam na sebe

Debi WSBK šampiona Alvara Bautiste u Maleziji nije prošao onako kako se očekivalo jer je Španac vozio s bolom u vratu i nedostatkom snage u lijevoj ruci. Dvostruki prvak svijeta SBK završio je sprint test na 22., a nedjeljnu Veliku nagradu Malezije na 2.5. mjestu, XNUMX sekunde iza rivala WSBK šampionata Ikera Lecuone, koji predstavlja LCR Honda tim. Nakon trke, rekao je da se nosio sa posljedicama probne nesreće tokom trkačkog vikenda: "Nije bio lak vikend", rekao je. "NE pravdam se, ali nakon zadnje trke WorldSBK-a imali smo testove gdje sam pao. Povrijedio sam vrat i ključnu kost. Nakon dva-tri dana bol je nestao, ali na prvom slobodnom treningu ovdje nisam imao snage za moja lijeva ruka.Stanje se pogoršalo od dn
Marquez pobjeđuje u Sepang sprint testu, Martin ispred Bagnaia

Alex Marquez je pobijedio na MotoGP sprinterskoj utrci u Maleziji za više od sekunde, gdje je napao i pretekao tadašnjeg lidera Francesca Bagnaia nakon otprilike polovine trke. Italijan, koji je završio treći, ostao je u vodstvu svjetskog prvenstva nakon trke, ali je Jorge Martin uspio smanjiti zaostatak drugim mjestom. Između Bagnaia i Martina postoji razlika od 11 bodova prije nedjeljne trke. https://twitter.com/MotoGP/status/1723240168721649841 Bagnaiin timski rival Enea Bastianini je na kraju bio četvrti, naizgled brži od Bagnaie, ali nije odlučio da pokuša da prestigne, a peti je bio Bred Binder, koji je inače u poslednjem pokušao da pronađe put pored Bastianinija.
Bagnaia je osvojio najbolju startnu poziciju u Sepangu

Francesco Bagnaia osvojio je najbolju startnu poziciju za trke u Maleziji, gdje će iz prvog reda startati i Jorge Martin, koji se srušio u posljednjem brzom pokušaju, i Enea Bastianini. Četvrto mjesto osvojio je Alex Marquez, kojem će se na startu pridružiti i trkači VR46 tima, Luca Marini i Marco Bezzecchi. Bred Binder je bio sedmi, Fabio Quartararo osmi, Maverick Vinales deveti, a Jack Miller, Fabio Di Giannantonio i Johann Zarco će biti u četvrtom startnom redu. https://twitter.com/MotoGP/status/1723192315865411674
Rosi o Maleziji 2015: Mislim da će kazniti Markesa

MotoGP je u punom jeku u Maleziji ovog vikenda. Staza u Sepangu bila je domaćin jednog od najistaknutijih događaja u MotoGP-u, kada je veza između dva velikana, Marca Marqueza i Valentina Rossija, eksplodirala na stazi. Iako je od tada prošlo osam godina, dvojica glumaca, kao i gledaoci, i dalje su snažno podijeljeni oko događaja. Rossi je nedavno progovorio o incidentu u jednom od podcasta i rekao da su osjećaji i dalje potpuno isti. "Kada sada razmišljam o poslednje tri trke 2015. godine, imam ista osećanja kao kada sam završio poslednju trku tada", rekao je Italijan. "Ostaje duboka rana, o kojoj i dalje previše razmišljam. Na sreću, kasnije u karijeri sam počeo da radim stvari koje me čine srećnim, ali... U Maleziji me je Marc gnjavio cijelu trku. Hteo je da padnem , a onda smo udarili u stan.On kaže da je s
MOTOGP trka u MALEZIJI OTKAZANA, još jedna u MISAN-u dodata u kalendar

Karavan MotoGP prvenstva ove godine neće stati u Maleziji, jer je trka u Sepangu otkazana, a umjesto toga na kalendaru je druga trka u Misanu, koja će se održati 24. oktobra. Otkazivanje se očekivalo dugo, a sada je i zvanično potvrđeno od MotoGP-a. MotoGP vozači stoga neće stati u Sepangu drugu godinu zaredom, jer su vlasti duboko zabrinute zbog povećanja broja ljudi zaraženih virusom Covid-19.