Tag: MarcMarquez

Marquez najbrži na prvom MotoGP treningu u Austinu

MotoGP vijesti
Hondin trkač Marc Marquez bio je najbrži na prvom slobodnom treningu MotoGP-a u Austinu, koji je održan na mokroj stazi. Španac je bio nešto manje od dvije desetinke sekunde brži od Jacka Millera (Ducati) i Johanna Zarca (Pramac Ducati). Uslovi su očigledno bili u skladu sa Hondom, pošto su Marquezov timski kolega Pol Espargaro i brat Alex (LCR Honda) takođe bili među prvih šest. Yamahini trkači našli su se u nevolji. Najbolje rangirani trkač na Yamahi bio je Fabio Quartararo, koji je postavio tek petnaesto vrijeme. https://twitter.com/MotoGP/status/1443958670149226506

Marquez se raduje takmičenju u Austinu nakon dvije dobre trke

Marc Marquez ima priliku ovog vikenda u Austinu da produži niz solidnih plasmana na MotoGP trkama, u sezoni kada je još uvijek izvan svoje stare forme zbog povrede ruke. Trkač Honde slavio je iznenađujuću pobjedu na Velikoj nagradi Njemačke, uprkos fizičkim ograničenjima zbog bolova u ramenu, a u Aragonu mu je pobjeda u duelu sa Francescom Bagnaiom izmakla iz ruku. Dobru formu pokazao je i na narednoj trci u Misanu i završio na četvrtom mjestu, a Špancu se sviđa trka dvije Amerike u Teksasu, gdje se MotoGP vraća prvi put od 2019. godine. "Radujem se trci u Austinu, gdje dolazimo nakon dvije dobre trke u Aragonu i Misanu", rekao je osmostruki svjetski prvak. „Staza mi se jako sviđa, a na njoj sam postigao i dosta dobrih rezultata, ali ove godine smo u nekoliko

Marquez: Hvala Hondi na rješenjima za elektroniku

Marc Marquez je osvojio tek 20. startno mjesto u kvalifikacijama za Veliku nagradu Holandije nakon pada u prvom dijelu kvalifikacija. Hondin trkač je objasnio da i dalje oseća posledice ružnog pada na svom drugom slobodnom treningu. „Osetio sam jučerašnji pad, pa je bilo mnogo teže. Ujutro smo bili u dobroj formi i prva guma nije bila dobra u kvalifikacijama. Imao sam bolji osećaj sa drugom, ali nisam mogao da završim krug. desava se kad vozis punom brzinom. .Samo sam izgubio prednji dio i pao.Nisam vozio kako sam htio danas.Sutra ce trka biti teska jer 20. mjesto nije mjesto gdje nam inace pripada.Pocetak trke trka do sada iza će biti teška, ali mi ćemo dati sve od sebe.Međutim, želio bih da se zahvalim Hondi koja je brzo reagovala nakon jučerašnjeg pada i danas ponudila elektronska rješenja.

Marquez je teško zaboravio uspomene na povredu dok je lovio pobjedu

Marc Marquez je nakon pobjede na Velikoj nagradi Njemačke, prve od Valensije 2019, prije 581 dan, rekao da mu je bilo teško da ostane koncentrisan tokom cijele trke, jer su ga stalno proganjala sjećanja na povredu koja bi ga skoro koštala desne ruke. Španac je slomio ruku na trci u Jerezu u julu prošle godine, a zbog komplikacija su mu bile potrebne čak tri operacije, a od MotoGP trka je bio odvojen devet mjeseci. Ove godine je propustio trku u Kataru i teškom mukom se vratio u Portugal, ali se od tada polako oporavljao i popravljao formu sve dok MotoGP karavan nije posjetio njemački Sachsenring, gdje se staza sastoji od deset lijevo i samo tri desna skretanja. Hondin trkač ovdje nije izgubio od nastupa u klasi 125cc i Moto2, tačnije od sezone 2010. godine, a postavka staze mu omogućava da se oporavi.

MotoGP: Kralj Sachsenringa ostaje neporažen! Marc Marquez pobjednik trke u Njemačkoj

Marc Marquez je prvi put osvojio Veliku nagradu Njemačke nakon devet mjeseci odsustva sa MotoGP trka, ostavljajući Španca neporaženim na Sachsenringu nevjerovatnih 11 godina zaredom. Trkač Honde je poveo u prvim krugovima trke, a potom diktirao prejak tempo rivalima, a Miguel Oliveira (KTM) mu je bio najbliži u cilju. Fabio Quartararo je također završio podijum. https://twitter.com/MotoGP/status/1406593272647237637 Marquez nije izgubio na Sachsenringu od 2010. godine, iako je u subotu nakon kvalifikacija rekao da ne vjeruje da će niz uzastopnih pobjeda ostati neprekinut nakon ovogodišnjeg testa. Honda trkačica pobijedila je prvi put u 581 dan od trke za Veliku nagradu Valensije 2019., a završen je jedan od najtežih perioda za Hondu. N

Marquez neće imitirati Rossija

Marc Marquez je rekao da se divi Valentinu Rosiju, koji se utrkuje i pored toga što nema skoro nikakve šanse za postolje, ali bi se drugačije ponašao u italijanskim cipelama. Rosijeva budućnost nakon završetka ove sezone, kada mu ističe ugovor sa Petronasom SRT, još uvijek je neizvjesna, ali je sve vjerovatnije da će završiti karijeru nakon 26 godina trkanja u Svjetskom prvenstvu. Novi ugovor zavisi od njegovih nastupa, a ove godine je sakupio samo 15 bodova u sedam trka, što je najlošiji početak sezone u njegovoj karijeri. Marquez se, s druge strane, utrkuje devetu sezonu u MotoGP klasi kako bi sustigao Rossija po broju svjetskih titula i potreban mu je još jedan lovor, za koji mnogi kažu da je samo pitanje vremena kada će se Španac potpuno oporaviti od operacije ruke . „Motiv

MotoGP: Marc Marquez najbrži na prvom treningu u Njemačkoj

Marc Marquez je bio najbrži trkač prvog slobodnog treninga za Veliku nagradu Njemačke. Kralj Sachsenringa najavio je da će ovog vikenda staza biti manje ograničena zbog fizičkih problema koje ima nakon operacije ruke i ramena, a to je pokazao i najbržim vremenom prvog treninga, na kojem se utrkuje sa ažuriranom aerodinamikom motocikla iz 2018. Https : //twitter.com/MotoGP/status/1405808309995806728 Uprkos padu, drugi put na treningu stavio je Fabija Kvartarara ispred dva druga Hondina trkača, Takaakija Nakagamija i Pola Espargara. Peti je bio Aleix Espargaro. https://twitter.com/MotoGP/status/1405799623160123394

Marquez u Njemačkoj prvi put bez fizičkih ograničenja

Marc Marquez vjeruje da će se ovog vikenda, kada se MotoGP takmiči na njemačkom Sachsenringu, prvi put od povratka trčati bez fizičkih ograničenja. Trkač Honde muči se sa nedostatkom snage u operiranoj ruci i pokretljivosti u ramenu još od trke u Portugalu, gdje se nakon devet mjeseci vratio u MotoGP motocikl. Španac je od 2010. godine u trkama pobjeđivao sa deset lijevo i samo tri desnog okreta i osvojio titulu Kralja prstena. "Možda ću se osjećati bolje ovog vikenda u smislu ramena i ruke," rekao je Marquez. “Nadam se da ne osjećam tolika ograničenja na ovoj stazi jer imamo puno skretanja ulijevo i samo tri skretanja udesno,

Marquez je odvozio najboljih 7 krugova sezone u Kataloniji

Marc Marquez je rekao da je sedam krugova trke na Velikoj nagradi Katalonije bilo najbolje ove sezone, u kojoj je ponovo bio onaj stari Marc. Marquez je trku započeo sa mekom zadnjom gumom, jer je smatrao da je pravi dan za rizik, jer nije vidio smisao u samo besciljnoj vožnji i trošenju goriva. Trkač Honde je trku započeo sa trinaestog mesta i stigao sve do šestog kada je pao u desetom zavoju osmog kruga i završio trku. Priznao je da su vodeći trkači počeli da voze brže, ali je pao kada je i sam želeo da ostane u kontaktu sa njima. Ipak, rekao je da bi radije odvezao sedam dobrih krugova i onda pao nego da se samo vozi niz stazu. "Zaista sam uživao danas. Vozio sam punom brzinom. Ponovo sam bio stari Marc, i za mene je to bilo najboljih sedam krugova ove sezone

Hoće li Honda dobiti razvojne koncesije u sezoni 2022?

U slučaju da nijedan od Hondinih trkača ne uspije završiti jednu od tri najbolje utrke ove godine, jedan od dva proizvođača će imati razvojne koncesije na raspolaganju sljedeće sezone. Najbolji rezultat Honde ove godine je četvrto mjesto, koje je na Velikoj nagradi Španije osvojio LCR Honda trkač Takaaki Nakagami, dok trkači fabričkog tima, Marc Marquez i Pol Espargaro, tek treba da se probiju više od šestog mjesta. Ove godine jedini proizvođač koji je napravio ustupke je Aprilia, koja ima neograničeno testiranje sa crvenim trkačima, a može koristiti devet pogonskih agregata za sezonu, koje može razvijati bez ograničenja. Ostale ekipe imaju na raspolaganju sedam agregata koje ne smiju mijenjati nakon početka sezone, niti testirati, r