Tag: maverick vinales

Trailer: MotoGP Unlimited - Amazon Documentary Series

MotoGP vijesti
Prva sezona dokumentarnog serijala MotoGP Unlimited po prvi put će biti javno dostupna na Amazon Prime 14. marta ove godine. Serija MotoGP Unlimited slijedi primjer Formule 1, koja u saradnji sa Netflixom već četiri sezone priprema izuzetno popularnu seriju Drive to Survive koja prikazuje pozadinu trka i priprema za njih, kroz oči timova i trkača. MotoGP Unlimited, koji je prvi put objavljen prošle godine, će fanovima pokazati skrivenu pozadinu MotoGP paddock-a u osam epizoda, a mi ćemo pratiti Fabija Kvartarara na njegovom putu do njegove prve MotoGP svjetske titule. Obećavaju nam i više uvida u oporavak Marca Marqueza, kao i Valentina Rossija, koji se oprostio od utrka u MotoGP-u sa sezonom 2021. Pored navedenog, naći će se nešto i za navijače

Espargaro i Vinales najbrži prvi dan testiranja u Sepangu

Nakon zaslužene zimske pauze, najbolji moto trkači svijeta okupljeni su u Sepangu, gdje su danas prošli prvi službeni dan testiranja. Najbrže vrijeme prvog dana postavio je Aleix Espargaro. Španac je praktično u potpunosti na vrhu od početka dana. Postizanje najbržih vremena očigledno nije prioritet testiranja, ali treba napomenuti da je 1:58.371, koje je postavio Espargaro, šesto najbrže vrijeme u istoriji na ovoj stazi (među motociklistima). Timski kolega Maverick Vinales izbio je na drugo mjesto u posljednjih petnaestak minuta. Treće vrijeme stavio je Alex Rins ispred Enea Bastianinija, koji je inače veći dio dana bio na drugom mjestu. Drugi najbolji Ducati ovoga puta bio je Johann Zarco na petom mjestu ispred aktuelnog svjetskog prvaka Fabija Kvartarara i Joana Mira. Prvo

Vinales i Espargaro su najbolji u posljednjem danu testa u Sepangu

Maverick Vinales završio je posljednji testni dan u Sepangu kao najbrži. Ovog puta, njegov saigrač Aleix Espargaro uspio je da mu se približi. Vodio je veći dio dana prije nego što je Vinales postavio najbolje vrijeme na kraju 1: 58.942. Raul Fernandez završio je na trećem mjestu ispred Marca Bezzecchija kao najboljeg novajlija. Michele Pirro je bio posljednji na petom mjestu i danas je pao ispod granice od dva minuta. Uprkos bolovima zbog nezaliječene povrede desnog zgloba, Remy Gardner je bio zadovoljan šestim mjestom. Fabio Di Giannantonio je drugi dan zaredom pušten na slobodu zbog stomačnih problema. Ali vidjeli smo Cal Crutchlowa na stazi danas. U garaži Dukatija, međutim, bio je nasmejani Džek Miler. Australac je stigao u Sepang nakon negativnog testa. Timovi sada imaju dvodnevnu pauzu

Drugi dan testiranja na vrhu Vinalesa

Maverick Vinales je postavio najbrže vrijeme drugog testnog dana u Sepangu. Zahvaljujući koncesiji koju još ima jedini fabrički tim Aprilije, Španac se danas pridružio test trkačima i novajlijama u Sepangu. Sa vremenom 1:59.833, on je jedini pao ispod granice od dva minuta. Michele Pirro, koji je za Ducati, proveo je većinu svog vremena testirajući prošlogodišnja krila i aerodinamičke dodatke na setu okvira drugi put. Najbolji novajlija bio je na trećem mjestu Marco Bezzecchi. Završio je neposredno ispred najbržeg prvog dana, Raula Fernandeza. Na stazi smo ponovo videli i Stefana Bradla. Nijemac, koji je inače jučer promašio, postavio je osmo vrijeme. Fabio Di Giannantonio je danas propustio zbog stomačnih problema. Trkače sutra čeka još jedan test

Aprilia na motoGP trci u Valensiji u crvenoj maski

Maverick Vinales i Aleix Espargaro, Apriliejevi trkači, takmičiće se u izvanrednom crvenom na motoGP trci u Valensiji, jer Piaggio grupa u vlasništvu Aprilije želi pokazati podršku u borbi protiv najvećih zdravstvenih problema čovječanstva ove godine, uključujući AIDS i Covid19. "Srećan sam što se ponovo trkam u crvenom, jer je važno za naš divni sport da pokažemo podršku onima koji se bore u ovim teškim vremenima", rekao je Espargaro. “Za mene će ovo biti moj prvi nastup u crvenom i moram reći da sam ponosan što mogu doprinijeti naporima mnogih pojedinaca koji se mjesecima bore s pandemijom”, rekao je Vinales, koji će voziti svoju petu trku. sa Aprilijom ove godine. Iznad svega, oba trkača žele toplije vrijeme. „Niske temperature nam ne pomažu, ali ako pomažu

Trkačica Aprilie je bila dovoljno brza za podijum u Misanu

Maverick Vinales, Aprilijin MotoGP trkač, uvjeren je da bi mogao završiti utrku za VN Emilije Romanje na postolju da je bio brži u kvalifikacijama. Italijan je trku započeo na devetnaestom i završio na osmom mjestu, odmah iza timskog kolege Aleixa Espargara i nešto više od 18 sekundi iza pobjednika Marka Marqueza. Vinales, koji je u San Marinu trčao tek treću utrku na motociklu Aprilia i na njemu osvojio prvo mjesto među prvih deset, uvjeren je da je u trci bio dovoljno brz i da se popne na postolje, ali je izgubio najmanje 10 do 15 sekundi. Pobjednik devet MotoGP trka još se navikava na RS-GP motocikl, na koji je ove godine prešao sa Yamahom M1, što je otežalo trku u Misanu. „Teško je jer moram mnogo da radim

Motogp, Misano: Vinales sa Aprilijom najbrži na 1. treningu

Maverick Vinales bio je najbrži među MotoGP trkačima na svom prvom slobodnom treningu u Misanu. Španac, koji je napustio Yamahu usred sezone i prešao u Apriliju, bio je 0.080 sekundi brži od aktuelnog svjetskog prvaka Joana Mire (Suzuki), a treće vrijeme postavio je Francesco Bagnaia (Ducati), koji se našao među pobjednicima MotoGP-a prvi put u poslednjoj trci.. https://twitter.com/MotoGP/status/1438786737208238088?s=20 # Dirkač Razlika112M. VIÑALES1: 32.666236J. MIR + 0.080363F. BAGNAIA + 0.135443J. MILLER + 0.193542A. RINS + 0.219644P. ESPARGARO + 0.353720F. QUARTARARO + 0.35886S. BRADL + 0.381993M. MARQUEZ + 0.4341041A. ESPARGARO + 0.436

VINALES 'stil je bio "potpuno pogrešan"

Maverick Vinales završio je 19. u kvalifikacijama, manje od očekivanog, iako je ranije tvrdio da je iznenađen koliko se brzo naviknuo na Aprilijin motor. Kaže da treba da pojednostavi i promijeni stil prije trke u Aragonu. Njegov stil vožnje koji je koristio u Yamahi potpuno je pogrešan sa stilom vožnje u Apriliji. Voli ubrzanje motora, ali može prenijeti snagu iz krivine, što mu čini problem. "Radio sam slično kao Yamaha u kvalifikacijama i to je bilo potpuno pogrešno. Prebrzo ulazim u zavoje i ovaj stil nije prikladan za novi motor. Morat ću odraditi još mnogo krugova da se potpuno naviknem na motor. puno optimizma jer znam da imamo jos dosta rezervi.Ubrzanje na motoru je jako dobro i ovaj osjecaj je p

Marquez prvi MotoGP trening u Aragonu, Vinales prvi u Apriliji

Marc Marquez je bio najbrži trkač prvog besplatnog MotoGP treninga u Aragonu. Trkač Honde bio je skoro za sekundu brži od rivala, a najviše mu se približio aktuelni svjetski prvak Joan Mir. Francesco Bagnaia je zauzeo treće mjesto, ispred Alexa Marqueza, Jacka Millera, Aleixa Espargara i Johanna Zarca. Među prvih deset, vidjeli smo i lidera u MotoGP-u, Fabija Kvartarara, koji je bio osmi, a slijede ga još dva Honda trkača, Takaaki Nakagami i Pol Espargaro. Sa svojim prvim treningom u Aragonu, Tudiaverick Vinales se vratio u MotoGP karavan, trkajući za Yamahu do VN Štajerske, a potom je ostao bez posla zbog pokušaja da ošteti motor. Španac je bio 2.1 sekundu sporiji od Marqueza i završio je 19

VINALES krajem mjeseca sa APRILIOM na testu u Misanu, zatim nastup na MOTOGP utrci

Maverick Vinales će u roku od deset dana proći prvi test motocikla Aprilije, a tamo će tim odlučivati ​​u kojim će trkama Španac nastupiti. Prema talijanskim medijima, očekuje se da će sada već bivši Yamaha trkač predstavljati Aprilio ove godine kao wildcard trkač zajedno sa redovnim trkačima Lorenzom Savadorijem i Aleixom Espargarom. Aprilia, kao proizvođač s koncesijama, može poslati svoj dodatni trkač na čak šest trka, a ove će vjerovatno biti rezervirane za Vinales. Aprilia planira da 31. avgusta i 1. septembra obavi testiranje sa Špancem u Misanu, nakon čega će biti doneta odluka da li će se takmičiti kao wildcard trkač u Aragonu ili će mu trebati dodatna testiranja. Nakon trke u Velikoj Britaniji, na ovogodišnjem kalendaru utrka ostat će šest presa