Tag: max složen

Verstappena nisu zaustavile ni dvije suspenzije trke u Kini

Max Verstappen osvojio je Veliku nagradu Kine, gdje se Formula 2019 vratila prvi put od XNUMX. godine, a nisu ga zaustavila dva sigurnosna automobila. Holanđanin je prvi put u karijeri slavio na stazi u Šangaju. Na drugom mjestu trku je završio Britanac Lando Noris, koji je bio preteški za Serhija Pereza, koji je trku počeo sa drugog mjesta i završio treći. Vozači Ferrarija Charles Leclerc i Carlos Sainz zauzeli su četvrto i peto mjesto. Vozač Mercedesa George Russell bio je šesti, Fernando Alonso, koji je jedini izabrao najmekšu smjesu guma za srednji dio trke, bio je sedmi na kraju, a osmi Oscar Piastri, koji je vozio posljednji dio trke sa oštećeni automobil nakon što su se sudarila dvojica Daniela Ricciarda i Lancea Strolla. Lewis Hamilton, nakon nesreće u kvalifikacijama,
Verstappen je posložio stvari u glavnim kvalifikacijama

Max Verstappen je nakon poteškoća u kišnim kvalifikacijama za sprintersku utrku u petak osvojio najbolju startnu poziciju u glavnoj utrci sa tri desetinke prednosti ispred svog timskog kolege Sergija Pereza i skoro pola sekunde ispred odličnog Fernanda Alonso, koji je bio treći. https://twitter.com/F1/status/1781597964885967278 Četvrto mjesto osvojio je Lando Noris, inače najbrži vozač u kvalifikacijama za sprint pucanj, a peti je bio drugi vozač McLarena, Oscar Piastri. Šesti je bio Charles Leclerc, koji je odbio timskog kolegu Carlosa Sainza, koji je izazvao zastoj u drugoj vožnji kada se okrenuo i udario u rezervne gume. George Russell je bio osmi, dok je njegov timski kolega Lewis Hamilton eliminisan u prvom dijelu kvalifikacija i trku će početi osamnaestim
Verstappen pobjeđuje u sprinterskoj utrci u Kini

Max Verstappen je nadoknadio ono što je izgubio u kvalifikacijama u F1 sprint trci u Kini i pobijedio nakon što je poveo na polovini trke od 19 krugova. Holanđanin je u trku bez prestanka krenuo pomalo nevoljko nakon što mu se baterija automobila nije punila, a izostanak Red Bullove zvijezde iskoristio je Lewis Hamilton na čelu kolone, koji je agresivnim udarcem preuzeo vodstvo u trci. manevar protiv Landa Norrisa u prvoj krivini. No, aktuelni svjetski prvak, koji je u prvim krugovima morao da se parira očigledno bržem Carlosu Sainzu, riješio je probleme i potom se brzo obračunao sa Fernandom Alonsom na drugom mjestu, a ubrzo potom bez većih problema i sa liderom Hamiltonom, koji je morao da se obračuna za drugo mjesto i dobrih dvanaest sekundi zaostatka. https
Dvostruka pobjeda Red Bulla u Suzuki

Max Verstappen je pobjedom u Suzuki zaboravio na razočaranje prethodne trke u Australiji, gdje je morao da se povuče zbog tehničkog kvara. Ekipni uspjeh Red Bull Racing tima upotpunio je Meksikanac Serhio Perez, koji je također u utrku krenuo iz prvog reda. Trkački raspoložen Carlos Sainz također je završio utrku na postolju. Charles Leclerc je bio četvrti, a Lando Noris završio je trku među prvih pet. Fernando Alonso se probio do bodova sa šestim mjestom, dok su George Russell, Oscar Piastri, Lewis Hamilton i domaći trkač Yuki Tsunoda također završili utrku u prvih deset.
Red Bull na vrhu trećeg treninga u Suzuki

Max Verstappen postavio je najbrže vrijeme (1:29.563) na trećem slobodnom treningu u Suzuki. Drugi je bio njegov saigrač Serhio Perez. Trkači Mercedesa su ovoga puta zauzeli treće i četvrto mjesto. George Russell je bio brži od Lewisa Hamiltona. Fernando Alonso je postavio peto vrijeme ispred Landa Norrisa i Oscara Piastrija. Oscar Piastri, Yuki Tsunoda i Charles Leclerc upotpunili su prvih deset. Rezultati:
Verstappen kvalifikacije u Melbourneu

Max Verstappen osvojio je najbolju startnu poziciju na stazi u Melburnu. Pored njega, Carlos Sainz startovaće sutrašnju trku iz prvog reda. Sergio Perez je postavio treće vrijeme ispred Landa Norrisa i Charlesa Leclerc-a. Domaći as Oscar Piastri trku će krenuti sa šestog mjesta. George Russell je postavio sedmo vrijeme. Juki Cunoda i vozač tima Aston Martin upotpunili su prvih deset. Lance Stroll je ovoga puta bio brži od Fernanda Alonsa. Lewis Hamilton startovaće u trku tek sa jedanaestog mesta. Rezultati:
Horner već ima spremnu zamjenu za Maxa Verstappena

Navodi se da vođa Red Bulla tima Christian Horner već razmišlja o mogućem nasljedniku Maksa Verstappena, ako zaista odluči da napusti austrijski tim sljedeće sezone. Horner je prošle sedmice oslobođen optužbi, ali to nije okončalo probleme. Ubrzo nakon toga, on i otac Maxa Verstappena Jos imali su velike nesuglasice. Čak je i odnos sa Maksom daleko od idealnog. Sve su glasnije da Max ozbiljno razmišlja o prelasku u Mercedes ako Hormer ostane vođa Red Bulla tima. U slučaju odlaska Holanđanina, Horner bi otpustio i Sergija Pereza, kojem ugovor ističe na kraju ove sezone. Umjesto njih u tim bi doveo Alexa Albona i Oskara Pjastrija. Oba pomenuta trkača su potpisala ugovore i za narednu sezonu, ali jesu
Wolf: Išao bih ruku pod ruku za Verstappena

Toto Wolf ne krije da želi da dovede Maksa Verstapena u tim Mercedesa kao zamenu za Luisa Hamiltona. Budućnost Holanđanina u Red Bullu postala je pomalo neizvjesna kada je u petak nakon slobodnog treninga u Jeddahu javno priznao da bi mogao napustiti tim ako otpuste Helmuta Marka. Marko je u subotu priznao da namerava da ostane u austrijskom timu nakon navodno pozitivnih razgovora sa generalnim direktorom Red Bulla Oliverom Minclafom. Ipak, Wolf je ovog vikenda novinarima u Džedi priznao da je Mercedes i dalje zainteresovan za Verstappena, koji bi u timu zamijenio Lewisa Hamiltona. "Stvarno bih volio da imam Maxa u svom timu. Učinio bih sve za to. Išao bih ruku pod ruku. Ali prvo moramo poboljšati automobil da bismo bili konkurentni
Verstappen upozorava Red Bull: Marko mora ostati u timu

Max Verstappen je priznao da njegova budućnost u Red Bull Racing timu zavisi od sudbine Helmuta Marka. Kako smo ranije izvještavali, neizvjesna je sudbina savjetnika Red Bulla tima Helmuta Marka, koji je navodno odgovoran za to što su u javnost došle navodne neprimjerene poruke koje je Christian Horner slao jednom od svojih bivših kolega. Tim će sprovesti još jednu internu istragu koja bi mogla dovesti do suspendovanja Marka, ali bi to moglo dovesti i do napuštanja tima Maxa Verstappena, prema nekim izvještajima. Holanđanin je u Džedi takođe javno potvrdio da bi sudbina Helmuta Marka mogla uticati na njegovu budućnost u timu. "Veoma poštujem Helmuta i sve što smo zajedno postigli. Veoma sam mu odan i to sam rekao svima u timu, uključujući i vođe, tako da je Marko važan dio
Verstappen: Ponovio sam kolo 2021

Max Verstappen je nakon kvalifikacija za Veliku nagradu Saudijske Arabije, gdje je osvojio najbolju 34. startnu poziciju u karijeri, postavio najbolje vrijeme nakon što je odvezao krug skoro kao 2021. godine, u jednom od ključnih trenutaka u borbi za titulu sa Lewisom Hamiltonom, postavio najbrže vrijeme u kvalifikacijama, a zatim napravio grešku i zabio se u zaštitnu ogradu pored staze u 27. okretu. "Malo smo poboljšali auto preko noći i tako sam imao malo više samopouzdanja u njemu da napadam brze krivine", rekao je trostruki svjetski šampion. "Ovdje mnogo ovisi o tome koliko vjerujete autu i koliko blizu granice možete voziti i danas sam se osjećao vrlo ugodno u autu. Ludo je koliko brzo možete ići na ovoj stazi, posebno sam bio brz u prvom krugu u Q3. S