Tag: Max verstappen

Pored Verstappena, rivali izgledaju kao trkači Formule 2

Formula 1
Mercedes Team Boss Toto Wolff rekao je nakon mađarske Grand Prixa, koji je Max Verstappen pobijedio za više od najvećih margina hibridne ere F33. Red Bull-a, 1. godina, preuzmi prethodni zapis McLaren 2. godine, a verstappen je osvojio njegov sedmi. U Mercedesu su ove godine bili potpuno bez odgovora na formu Red Bulla, a poraz na Hungaroringu im je utoliko bolniji, jer im je u subotnjim kvalifikacijama Lewis Hamilton sa najboljom startnom pozicijom dao nadu u šanse za pobjedu. "Oni pobjeđuju zbog svog dobrog rada. Borićemo se, pobjeđivati ​​i osvajati titule,
Wolff: Hamilton je spreman da naleti na Maxa kako bi osvojio titulu!

Formula 1
Šef Mercedesa Toto Wolff uvjeren je da bi njegov trkač Lewis Hamilton, u eventualnoj odlučujućoj trci u Abu Dabiju, bio spreman da se sudari u stilu Ayrtona Sene i Michaela Schumachera sa svojim kandidatom za titulu Maksom Verstappnom, ako osvoji rekordno osmo mjesto. kruna šampionata Formule 2016. Hamilton, koji se posljednji put za titulu sa ozbiljnim konkurentom borio u sezoni XNUMX. godine, već je tokom napete sezone bio spreman na sudar sa timskim kolegom Nikom Rozbergom, a na odlučujućoj trci u Abu Dabiju, gdje je Britanac bio ispred Nijemca, je namjerno ometao stazu kako bi ga rivali pretekli i tako mu oduzeli odlučujuće bodove. Hamiltonov plan je propao i iako je pobijedio, Rozberga je stavio na drugo mjesto, savladavši Hamiltona u borbi za titulu. Wolff me
Verstappen: Formula 1 nije život ili smrt

Formula 1
Kandidat za ovogodišnjeg šampiona F1, Max Verstappen, ponovio je svoj smiren pristup Formuli 1. On i dalje insistira da to nije nešto gdje su život ili smrt u pitanju. Nedavnom izjavom u kojoj je naveo da, ako ne uspe da osvoji šampionat i ove godine, drugo mesto neće uticati na njegov život, iznenadio je brojne ljubitelje Formule 1. Sa 12 bodova prednosti u odnosu na Holanđanina nad Mercedesovim trkačem Lewisom Hamiltonom, međutim, pre poslednjih 5 trka ove sezone, deluje veoma opušteno, posebno s obzirom na date okolnosti. On je za New York Times rekao: "Ponekad ljudi shvaćaju Formulu 1 preozbiljno kao da je to pitanje života ili smrti. Oni misle da će im životi biti gotovi, ako ne uspiju da dođu do elitne klase, ili nešto slično. Za mene, nikad i nikad nije, tako će biti.
Verstappen bi mogao imati 50 bodova više, potrebne su mu još dvije pobjede za titulu

Formula 1
Konsultant Red Bull Racinga Helmut Marko uvjeren je da je Max Verstappen ove godine izgubio najmanje 50 bodova, za šta nije ni sam kriv. Holanđanin vodi na Svjetskom prvenstvu Formule 1 sa 12 bodova prednosti u odnosu na Lewisa Hamiltona, ali bi, prema Markovim riječima, razlika bila mnogo veća da nije gubio bodove na trkama u Azerbejdžanu, Mađarskoj i Velikoj Britaniji. Verstappen je poveo kod Silverstonea, ali je potom ostao bez bodova kada su se sudarili sa Hamiltonom, koji je uprkos kazni za sudar ipak pobijedio. U Bakuu je trkač Red Bulla previše vodio kada mu je eksplodirala guma pri velikoj brzini samo pet krugova prije kraja trke u avionu. U Mađarskoj je završio tek deveti nakon što je Valtteri Bottas promašio kočnicu u prvom zavoju i
Verstappen je slavio važnu pobjedu u "Hamiltonovom" Ostinu

Formula 1
Max Verstappen proslavio je važnu pobjedu u ovogodišnjoj trci za titulu svjetskog prvaka na stazi u Austinu. Trkač Red Bulla je tako savladao Lewisa Hamiltona na jednoj od njegovih najjačih staza ove sezone. Britanac je trku završio na drugom mjestu, a na postolju ekipni uspjeh ekipe Red Bull upotpunio je Meksikanac Serhio Perez. https://twitter.com/redbullracing/status/1452373992149504013 Trku je sa tribina pratilo 160.000 gledalaca, a cijeli vikend ih je pratilo oko 400.000. Max Verstappen i Lewis Hamilton izveli su napet duel za pobjedu, gdje je u trci od 56 krugova važnu ulogu odigrala i taktika koja je prvu pobjedu gurnula u ruke Red Bulla trkača, a nakon drugih zaustavljanja činilo se da će istupiti na najvišoj stepenici Britanac sa Mercedesom
Verstappen: Hamilton je glupi idiot!

Formula 1
Max Verstappen i Lewis Hamilton su ove godine uhvaćeni u napetom duelu za titulu svjetskog prvaka. Bliski susreti između njih na stazi ove sezone nisu neuobičajeni, a tenzije samo eskaliraju. O tome svjedoči i incident između dvojca koji se dogodio tokom drugog slobodnog treninga za Veliku nagradu SAD u Austinu. Sve je počelo kada se trkač Red Bulla spremao za brzi krug, a u poslednjoj krivini, kao da je trka, napao ga je i pretekao Hamilton. Holanđanin je morao da se poigra sa idealima linije da spreči sudar, ali je krenuo u novi krug i pobegao Hamiltonu, koji je prošao pored njega i ponovo ga sustigao u prvom zavoju. Verstapen je tada svog rivala na radiju označio kao glupog idiota. Hamilton je napao Verstappna na početku runde i prestigao ga u prvoj krivini.
Max Verstappen je najpopularniji trkač Formule 1, Hamilton tek treći

Formula 1
Gledaoci su, odnosno izabrali ste Holanđanina Maksa Verstappna za najpopularnijeg trkača Formule 1, dok je njegov konkurent za titulu svjetskog prvaka ove godine, Lewis Hamilton, zauzeo tek treće mjesto. Po popularnosti ga je pretekao sunarodnik Lando Noris, koji je dobio 13.7% glasova, ili 0,7% manje od Verstappena, i 1,2% više od Hamiltona, koji je dobio 12,5% glasova. Britanac je dobio najviše glasova u posljednjoj takvoj anketi, 2017. godine. U anketi je učestvovalo 167.302 gledalaca iz 187 zemalja, a Hamilton je bio najpopularniji među gledaocima iz Velike Britanije. Među timovima najpopularniji je tim McLaren koji uživa podršku 29,5% učesnika, a drugi je Red Bull Racing sa 19,8%. Scuderia Ferrari je pao na treće mjesto sa 17,9% glasova, aktuelni šampion u timu,
Bottas pobjeđuje na mokroj stazi Turske ispred Verstappna, Hamilton tek peti

Formula 1
Valtteri Bottas je uspješno pretvorio najbolju startnu poziciju na Velikoj nagradi Turske u pobjedu nakon što je vodio trku gotovo cijelo vrijeme od početka do kraja. Sa drugim mjestom, Max Verstappen je osvojio važne bodove u borbi za titulu, a još jedan trkač Red Bulla, Sergio Perez, završio je trku na postolju. Lewis Hamilton, koji je trku započeo na 11. mjestu zbog promjene motora, pokušavao je voziti sve krugove na više od jednog kompleta guma za laganu kišu na stazi, koja je bila mokra tokom cijele trke, ali je u posljednjim krugovima ipak morao je stati, na što je skliznuo na peto mjesto i tako postigao 10 bodova, osam manje od svog kandidata za titulu, Verstappne. Holanđanin je sada u generalnom plasmanu, 6 trka do kraja sezone, ispred Hamiltona šest bodova.
Red Bull je otkrio nered u postavkama Verstappna

Formula 1
Šef tima Red Bull Racing otkrio je da Max Verstappen nije pronašao pravi ritam na treninzima u petak za Veliku nagradu Turske, što je zbog zabune u postavkama. RB16B se može pohvaliti dobrim prianjanjem na prednjoj strani, ali na stazi Istanbul Park Verstappn nije poslušao, ni sa praznim, ni sa punim, ni sa praznim rezervoarom goriva. Holanđanin se požalio da prednji kraj ne reaguje pri ulasku u krivinu, ali kada su ga tokom treninga pitali da li želi drugačije postavke zakrilca, rekao je da bi to mogao biti problem u gumama. Horner je ovo posljednje opovrgnuo u intervjuu za Sky Sports. "Do sada imamo malo nereda sa postavkama. Trkačka staza nudi mnogo više prijanjanja nego prošle godine, tako da smo se malo našli izvan okvira optimalnih postavki. Imaćemo puno posla preko noći, “ dodao je Horner.