Tag: milos beneš

Beneš je iznenađujući pobjednik Buzeta, Zajelšnik treći

GHD
Čeh Miloš Beneš iznenađujući je pobjednik ovogodišnje brdske brze trke u Buzetu. S vremenom 2: 17.562 bio je brži od zemljaka Otokara Kramskog, a treći je bio Slovenac Patrik Zajelšnik. Favorit za pobjedu, Švicarac Julien Ducommun nije stigao na cilj zbog tehničkog kvara. Njegov trkački automobil ugasio se ubrzo nakon početka druge vožnje, tako da je Ducommun ostao bez pobjede, koja mu se nasmiješila nakon najbržeg vremena prve vožnje. Obje utrke obilježile su brojne ostavke i prekidi. Posljednji, koji je počeo u 13:30, završio je tek nakon XNUMX:XNUMX. Utrkom u Buzetu završeno je i slovensko državno prvenstvo u brdskim brzinskim utrkama. Nakon ostavke Rada Raspeta i Milana Bubniča, Aleš Prek lako je izborio novu pobjedu i osigurao ovogodišnji naslov državnog prvaka.
Benešu pobjeđuje, Zajelšnik odličnu trećinu

GHD
  Čeh Miloš Beneš bio je i najbrži u drugoj vožnji trke u Ilirskoj Bistrici. U drugom pokušaju štoperica je pokazala 2: 05.60, a drugi najbrži Fausto Bormolini bio je 1.74 sekunde sporiji. Treći je bio Slovenac Patrik Zajelšnik, kojeg je od pobjednika dijelilo manje od pet sekundi. Na ljestvici slovenačkog DP-a pobijedio je Aleš Prek sa 3.33 sekunde ispred Milana Bubniča i 8.59 sekundi ispred Rada Raspeta.
Nakon prve vožnje na vrhu opet Beneš

GHD
  Miloš Beneš, koji je juče pobijedio na oba treninga, bio je i najbrži u prvoj vožnji u Ilirskoj Bistrici. S Osella FA30 postavio je vrijeme od 2: 06.69 i bio je 1.21 sekunde brži od Italijana Fausta Bormolinija u istom trkačkom automobilu. Odličan treći bio je naš Patrik Zajelšnik, koji je zaostajao dvije sekunde i devet stotinki za Benešem. Na razočaranje gledatelja na trci, Austrijanac Felix Pailer nije se takmičio s atraktivnom Lancia Integrale. U DP klasifikaciji pomalo se očekivalo da će Aleš Prek biti najbrži s vremenom 2: 25.82. Milan Bubnič bio je 2.34 sekunde sporiji od njega, a Rado Raspet treći sa skoro pet sekundi manje vremena od Preka. Pozvani ste i da o tome razgovarate na našem forumu.
Subotnji trening obilježila je ozbiljna nesreća Zormana

GHD
  Oba treninga pred sutrašnju trku u Ilirskoj Bistrici pobijedio je Čeh Miloš Beneš sa Osella FA30. Najbolje doba dana bilo mu je 2: 08.75, koje je postigao na drugom treningu. Najbliži je bio sunarodnjaku Otakaru Kramskom u Reynardu, koji je bio nešto manje od sekunde sporiji. Patrik Zajelšnik bio je najbrži među slovenskim formulama s Normom pobijedivši Marjana Smrdelja u Loli za gotovo dvije sekunde. Zajelšnik je bio šesti najbrži na prošlom treningu, dok je Marjan bio za jedno mjesto lošiji. U nacionalnom prvenstvu, Rado Raspet i Mitsubishi Lancer i Milan Bubnič vladali su na vrhu vremenske serije, postigavši ​​isto vrijeme kao i Raspet s Lanciom, naime 2: 29.50. Treći najbrži bio je Aleš Prek. Današnji dan najviše je obilježila teška nesreća Slavka Zormana. Slavko, koji j