Tag: Misano

Quartararo je otišao razočaran nakon testa Yamahe 2024

Fabio Quartararo je testirao Yamahina rješenja za sezonu 2024. nakon MotoGP testiranja u ponedjeljak u Misanu, ali nije bio impresioniran. U Yamahi su uvjereni da je agregat krivac za pad forme, pa su se za pomoć u razvoju za 2024. obratili bivšem tvorcu Ferrarijevih pobjedničkih pogonskih agregata u Formuli 5, Luci Marmoriniju. Quartararo je probni dan u San Marinu završio na šestom mjestu, konačna brzina mu je bila oko XNUMX kilometara na sat niža od najbržeg Ducatija, a nakon dana testiranja rekao je: „Testirao sam novu jedinicu i moram priznati da sam očekivao puno sa testa vise.Ali moramo ostati pozitivni,prouciti podatke i pripremiti se za testiranje u Valensiji.Osecaj je drugaciji,ali sam ocekivao vise snage inace je tesko
Marini je ostao najbrži i u popodnevnim satima

Sa vremenom 1:30.602, Luca Marini je završio test u ponedjeljak u Misanu kao najbrži. Maverick Vinales, koji je na drugom mjestu zaostajao 0,234 sekunde, jedini je pored Marinija pao ispod granice od 1:31. Treći i peti put je postavio KTM-ov Brad Binder ispred Jacka Millera. Horhe Martin se provukao između njih. Fabio Quartararo, koji je danas testirao novi Yamahin agregat za narednu godinu, završio je šesti. Kao i Marquez, kaže se da nije baš oduševljen novim razvojem događaja. Francuz je u popodnevnim satima vodio najviše krugova među svim trkačima, Miguel Oliveira je bio sedmi, a Franco Morbideli osmi. Alex Marquez i Raul Fernandez upotpunili su prvih deset.
Misano test: Najbrži Marini ujutro

Luca Marini postavio je najbrže vrijeme jutarnjeg testa u Misanu. Njegovo najbolje vrijeme od 1:31.165 bilo je 0,187 sekundi bolje od pobjednika obje trke, Jorgea Martina. Treće mjesto trenutno zauzima Johann Zarco. Najaktivniji trkač u jutarnjim satima bio je Augusto Fernandez, koji je prošao 49 krugova. Današnji test je veoma važan posebno za dva japanska proizvođača. Fabio Quartararo, sa četrdeset i jednim završenim krugom, trenutno je na desetom mjestu, odmah ispred Franca Morbidellija. Najbolji Honda trkač trenutno je Takaaki Nakagami na četrnaestom mjestu.
Marquez: Bila je to najbolja trka od Le Mansa

Marc Marquez je na nedjeljnoj trci zabilježio svoj najbolji završetak godine sa sedmim mjestom na MotoGP trci u Misanu. Honda trkač, koji je rizikovao sa mekom zadnjom gumom, dok su ostali takmičari vozili na srednjim naporima, zaostao je trinaest sekundi za pobednikom Jorgeom Martinom, ali je za skoro 22 pobedio najbližeg konkurenta na istom motoru. com/HRC_MotoGP/status/1700854407867326735?t=ov62snSfcWSSgbJXQbBe8w&s=19 "Bila je to moja najbolja Le Mans trka godine i najbolja nedelja sezone", rekao je. "Postigao sam maksimalno i premašio cilj postavljen prije trke. Rizik sa mekom zadnjom gumom se isplatio. Imao sam dobar ritam dok se guma nije istrošila, što je sasvim normalno. Ipak, na kraju sam uspjela boriti se sa
Quartararo uoči testa u ponedjeljak: Potrebne su velike promjene

Fabio Quartararo je ponovo bio veoma razočaran i ljut nakon današnje trke u Misanu zbog nekonkurentnosti svog bicikla. Francuz je završio tek na trinaestom mjestu i već se raduje sutrašnjem testu od kojeg očekuje velike promjene na motociklu za narednu sezonu. "Danas je dan za zaborav. Nadam se da će sutra biti drugačije i da ću biti optimističniji barem za sljedeću sezonu." Uprkos napretku uoči ovogodišnje sezone, Yamahin motocikl i dalje ne može ravnopravno da se takmiči sa evropskim rivalima. "Kao i jučer, danas nisam mogao prestići nijednog trkača. Ovaj problem traje godinama." "Kada sam postao šampion 2021. godine, upozorio sam tim na kraju sezone da više nećemo biti šampioni sa ovim motociklom. Prošle godine smo bili drugi, ali ove godine je sve mnogo gore." Quartararo
Martin: Nisam fabrički trkač, tako da nema pritiska da osvojim svetsko prvenstvo

Nakon dvije pobjede u Misanu, kojima je zaostatak za liderom Francescom Bagnajoom smanjio na 36 poena, Jorge Martin je priznao da ne osjeća pritisak da osvoji svjetsko prvenstvo, jer nije fabrički trkač. "Trenutno samo želim da uživam u trenutku. Cilj je pobeda. Nisam fabrički trkač, tako da ne moram da osvajam šampionat. Ali ako se prilika ukaže ranije, naravno da Pokušat ću to iskoristiti." "Kada postanem fabrički trkač, šampionska titula će biti cilj i obaveza." "Još je osam trka do kraja. Vjerujem da mogu biti konkurentan u svim i možda posegnuti za titulom." "U narednim trkama samo trebam malo da popravim svoje kvalifikacijske rezultate. Kad god sam počinjao na čelu, borio sam se za pobjede i postolje za pobjednike. Zbog velike ravnopravnosti vozača, kvalifikant
Martin je pobjedom krunisao savršen vikend u Misanu

Jorge Martin je trijumfalno pobijedio u glavnoj trci u Misanu. Marco Bezzecchi i Francesco Bagnaia su i ovoga puta završili na pobjedničkom postolju. Kao i jučer, Dani Pedrosa je bio četvrti ispred Mavericka Vinalesa, Miguela Oliveire i Marca Marqueza. Raul Fernandez je postigao svoj najbolji rezultat u elitnoj klasi sa osmim mjestom. Luca Marini i Johann Zarco upotpunili su prvih deset. https://twitter.com/MotoGP/status/1700852862996099137 Rezultati: RacerCountryTeamTime/Lagging1Jorge MartinSPAPramac Ducati (GP23)41m 33.421s2Marco BezzecchiITAMooney VR46Ducati+FF22Ducati ti Lenovo (GP1.350)+3s23Dani PedrosaSPAR ed Bull KTM (RC3.812) + 4s16Maverick ViñalesSPAAprilia Racing (RS-GP4.481)+5s23Miguel OliveiraPORRNF Aprilia (RS-GP10.510)
Marquezu ne smetaju spekulacije o njegovoj budućnosti

Marc Marquez je priznao da mu ne smetaju stalne glasine o njegovoj budućnosti. Medijska nagađanja ga čak i dobro raspolažu. Španac je potpisao ugovor sa Hondom za narednu sezonu, ali se šuškalo da bi ga mogao ranije prekinuti. Ovog trkačkog vikenda mediji ga uglavnom povezuju sa iznenađujućim transferom u tim Gresini, gdje bi garažu dijelio sa svojim mlađim bratom. Upitan da li ga nerviraju stalne glasine o njegovoj budućnosti, on je odlučno demantovao: "Ne smeta mi to. To je sastavni dio našeg posla. Mnogo puta me čak i dobro raspoloženje." „U ponedjeljak nas čeka važan test. Moramo pronaći prava rješenja i pravac za budući razvoj motocikla.“ Marc je današnju sprint trku završio na desetom mjestu, a ovaj