Tag: Monza

Carlos Sainz sa Ferrarijem osvojio je najbolju startnu poziciju u Monzi

Carlos Sainz oduševio je navijače Ferrarija uoči nedjeljne VN Italije u Monci zauzevši pol poziciju, svoju prvu u Monci i četvrtu u karijeri. Španac je u poslednjem pokušaju za dlaku pobedio vreme Maksa Verstapena, koji će u trku krenuti sa drugog mesta. Dodatnu dozu optimizma dao je Sainzov saigrač Charles Leclerc, koji je osvojio treću startnu poziciju, a oba Ferrarija trkača su u prvom dijelu kvalifikacija izuzeta od presporo vožnje, pa im uspjeh iz kvalifikacija nije ugrožen. https://twitter.com/F1/status/1697988872779522375 Vozač Mercedesa George Russell također će krenuti u trku iz drugog startnog reda. Serhio Perez je bio peti, Aleks Albon šesti, Oscar Piastri sedmi, Luis Hamilton osmi, Lando Noris deveti, a Fernando Alonso deseti.
Sainz posljednji trening u Monzi

Carlos Sainz je bio najbrži vozač na posljednjem slobodnom treningu Formule 0.086 u Monzi. Vozač Ferarija bio je XNUMX sekundi brži od Maksa Verstapena i pola sekunde ispred Luisa Hamiltona na trećem mestu. Drugi Ferarijev vozač, Charles Leclerc, i zvijezda Aston Martina, Fernando Alonso, također su završili trening među pet najboljih.
Verstappen uvjeren da može pobijediti Ferrarijevog asa Leclerc-a u Monci uprkos kazni

Max Verstappen očekuje da će imati dobre šanse za pobjedu u trci uprkos kazni za promjenu motora zbog kompromisa u postavkama automobila. Verstappen je bio samo sporiji u kvalifikacijama od Charlesa Leclerc-a, koji će Ferarijevu domaću trku započeti s prvog mjesta. Ali Holanđanin je koristio novi agregat i zbog toga je izgubio pet startnih mjesta, pa će trku krenuti sa sedmog mjesta. U Red Bullu su postavke za veći vakuum uzete prije kvalifikacija, što je aktuelnog svjetskog prvaka koštalo brzine na ravnima, ali Verstappen očekuje da će na račun ovih postavki manje nositi gume u trci, te tako ciljati na još jednu pobjedu protiv Ferrarija, čiji su trkači izgledali nestabilniji tokom simulacija trke. „I dalje imamo dobar završni post
Velika nagrada Italije 2022: Početni red prema dosuđenim penalima

Trka za Veliku nagradu Italije startovaće sa pol pozicije pobednika kvalifikacija Šarla Leklerka, ali će mu se u prvom redu pridružiti vozač Mercedesa Džordž Rasel zbog serije penala poraza trkača. Tako će drugi najbrži u kvalifikacijama, Mx Verstappen, krenuti u trku sa sedmog mjesta. VN Italije 2022, Štartni Vrstni crveni: .Dirkač časrazl.km / h1 Charles Leclerc1'20.161 260.1612 George Russell1'21.5421.381255.7553 Daniel Ricciardo1'21.5841.423255.6234'1 Fernando Alonso 21.9251.764254.5595 Max Verstappen1 ' 22.6482.487252.3326 Nyck de Vries7'1 Zhou Guanyu20.3060.145259.6918'1 Nicholas Latifi22.4712.310252.8749'1 Latif22.5772.416252.54910'1
Ferrari najbrži na prvom treningu za Veliku nagradu Italije

Charles Leclerc i Carlos Sainz bili su najbrži na Ferariovoj domaćoj trci za Veliku nagradu Italije u Monci. Trkači iz Maranella, koji ovog vikenda imaju žutu boju, bili su za dvije desetine sekunde brži od Georgea Russell-a na trećem mjestu, a mladi Britanac je ovoga puta bio brži od Mercedesovog timskog kolege Lewisa Hamiltona, koji je bio peti. Max Verstappen, koji zbog gužve na stazi nije mogao napraviti brzi krug na mekim gumama, bio je peti, dok su šesto i sedmo vrijeme postigli trkači alpskog tima Esteban Ocon i Fernando Alonso. Juki Tsunoda, Valtteri Bottas i Daniel Ricciardo također su završili trening u prvih deset.
Penali u Monzi i za Verstappena, Sainza i Pereza

Lider u plasmanu šampionata F1 Maks Verstapen izgubiće pet startnih mesta uoči nedeljne trke zbog upotrebe dodatnog motora, a pored Luisa Hamiltona kazne će u trci služiti i Karlos Sainz i Serhio Perez. Verstappen je već koristio potpuno novi motor na trci u Belgiji, gdje je trku počeo sa petnaestog mjesta, ali zbog velike prednosti Red Bull trkačkog automobila na ravnici, tim je odlučio da na zalihe u Monci doda još jedan motor. , jer predstojeće trke u Singapuru i Japanu ne dozvoljavaju tako lak iskorak iz pozadine. Očekivano, dodatni četvrti motor koristio je Perez, koji će tako izgubiti deset mjesta, a u Monzi će Meksikanac koristiti novi, četvrti mjenjač, ​​koji mu neće donijeti kaznu. Španci će Ferarijevu domaću trku krenuti od samog početka
Hamilton počinje trku od pozadi u Monci zbog promjene motora

Lewis Hamilton će morati da koristi novi agregat u F1 trci za Veliku nagradu Italije u Monci i zbog toga će biti u drugom planu na startu. Britanac je koristio novi agregat za trku u Belgiji, ali se sudario sa Fernandom Alonsom u prvom krugu trke, uzrokujući oštećenje motora dok je Hamilton nastavio da vozi 90 sekundi nakon sudara, uprkos tome što je jedinica propuštala rashladnu tečnost. Mercedes nije u potpunosti siguran da želi vratiti jedinicu u asortiman motora koje bi Hamilton još uvijek mogao koristiti, pa će zamijeniti neke komponente pogonskog sklopa u Monzi, gdje je lakše nadoknaditi izgubljena mjesta. Nezvanično, promjena pogonskih elemenata očekuje se i u Red Bullu, gdje je Serhiu Perezu potreban dodatni motor do kraja sezone, pa bi Meksikanac
Navijači su izabrali 5 najboljih trka prošle sezone

Prošla sezona Formule 1 biće zabilježena kao jedna od najuzbudljivijih u njenoj istoriji. O šampionu smo se odlučili tek u posljednjoj trci sezone, kada je nakon kontroverznih odluka direktora trke Michaela Masija pobijedio Max Verstappen prestigavši ​​pobjedu u posljednjem krugu. Sezona je bila puna uzbudljivih trenutaka. Zbog toga su navijači morali da se pomuče nakon što su na zvaničnom sajtu Formule 1 izabrali najbolju trku prošle sezone. U anketi je učestvovalo više od 52 fanova. 000% svih učesnika je odabralo trku u Monci za najbolju utrku sezone. Ovo je, pored sudara i ostavke dva najbolja trkača sezone, obilježilo tim McLaren. Daniel Ricciardo donio je timu Wokinga prvu pobjedu od 19. Uspjeh je upotpunio drugoplasirani Lando Noris. To je
Ove četiri istorijske F1 trke su nedodirljive za gledaoce

Formula 1 otkrila je četiri istorijske trke za koje gledaoci vjeruju da su nedodirljive. Nedavna anketa koju je Formula 1 provela među gledaocima širom svijeta pokazala je da su četiri najstarije trke u kalendaru ujedno i najpopularnije. “Monaco, Spa, Silverstone i Monza su najpopularnije utrke među gledaocima svih uzrasta, gotovo bez obzira koliko dugo prate Formulu 1,” otkrio je James Allen, predsjednik Motorsport Network-a, koji je proveo istraživanje. "Anketu smo sproveli 2015. i 2017. godine i mnoga pitanja su bila ista u sva tri istraživanja, što je olakšalo poređenje mišljenja. Zanimljivo je da se nije mnogo promijenilo u pogledu najpopularnijih rasa." Iako prošle godine nije bilo trka u Japanu i Brazilu, ove dvije trke su sljedeće na listi najpopularnijih
Formula 1: McLaren u Monci slavio je iznenađujuću dvostruku pobjedu

Daniel Ricciardo je pobijedio na trci Formule 1 u Monci, gdje je McLarenov timski uspjeh upotpunio australijski timski kolega Lando Norris na drugom mjestu. Tim McLarena slavio je svoju prvu dvostruku pobjedu u F1 nakon što je na Velikoj nagradi Kanade 2010. kažnjen sa pet sekundi zbog preticanja sa staze. Meksikanac je izgubio još jedno mjesto protiv Charlesa Leclerc-a, koji je Tifosea barem donekle utješio četvrtim mjestom u trkačkom automobilu Ferrari. https://twitter.com/F1/status/1437060520587235329 Trku je začinio novi sudar između Lewisa Hamiltona i Maxa Verstappna u 26. krugu utrke, koji je završen ostavkom obojice