Tag: mxgp

Nakon samo šest trka na prošlogodišnjoj kobnoj stazi, Gajser je ponovo došao na prvo mjesto

Motocross
Tim Gajser je danas na trci u Turskoj, u tek šestoj trci nakon loma butne kosti, na najbolji mogući način ostvario svoj prvi prodor na pobjedničko postolje, u bilo kojoj pojedinačnoj utrci ili u ukupnoj trci nakon povratka. Makolčan je u prvoj vožnji bio drugi, ali je drugu osvojio i tako proslavio svoju prvu pobjedu u MXGP-u nakon tačno godinu dana, kada se i povrijedio na ovoj utakmici. Ukupno, ovo mu je već 44. uspjeh na SP u obje klase. Gajser, koji se vraća nakon teške povrede, prvi je ove godine odabrao startnu poziciju. U Afyonkarahisaru je danas, u prvoj vožnji, dobro iskoristio ovu poziciju i već nakon starta preuzeo vodstvo. Iza njega peh je imao lider na SP Horhe Prado, koji je pao i skliznuo daleko u drugi plan. U drugoj vožnji Gajser je izgledao sjajno. Nakon starta ponovo je predvodio o
Katastrofa: Tim Gajser se povredio pre početka sezone

Motocross, Ostali sportovi
Petostruki svetski šampion u motokrosu Tim Gajser loše je pao i povredio se na trci zagrevanja pred početak MXGP sezone. Na drugoj IIC trci u Trentinu, Makolčan je pao nakon spektakularnog skoka, te je na nosilima odnesen sa staze. Medicinski pregled je pokazao prijelom desne butne kosti, koji će biti potrebno sanirati operacijom. Šta to znači za njegovu sezonu na Svjetskom prvenstvu trenutno nije jasno, ali više će se znati nakon operacije. Našem svjetskom šampionu želimo brz oporavak. https://twitter.com/mx1onboard/status/1627339455769051136
Gajser zadovoljan Hondinim napretkom

Motocross
Tim Gajser je veoma zadovoljan razvojem koji je Honda uradila na CRF450R ove godine. Slovenački as, koji će ove godine loviti svoju šestu titulu, trenutno se priprema za novu sezonu koja počinje 12. marta u Argentini. Generalni direktor tima, Marcus Pereira de Freitas, naglasio je da je iza njih bio uspješan zimski period u kojem su pokušali nadograditi motocikl i otkloniti njegove nedostatke. Naš tim Gajser također bi trebao biti zadovoljan napretkom. "Atmosfera u timu je veoma pozitivna. Tim dobro trenira tokom zimske pauze i sa i bez bicikla. Veoma je zadovoljan napretkom na CRF450R i već se raduje novoj sezoni." "Čeka ga još nekoliko treninga prije nego što bude potpuno spreman za novu sezonu. Naravno, pratimo njegove pripreme, ali on
Petostruki MXGP svjetski šampion Tim Gajser ponovo je osvojio nagradu Sportista godine

Motocross
Iako je Tim Gajser ove godine osvojio svoju petu titulu svjetskog prvaka na Svjetskom prvenstvu u motokrosu, četvrtu u najtežoj klasi, Makolčan je podbacio u izboru za slovenačkog sportistu 2022. i zauzeo skromno šesto mjesto prema bodovanju sportskih novinara. Prema ocjeni odbora Društva sportskih novinara Slovenije, titulu sportiste 2022. dobio je Kristjan Čeh, koji je sakupio čak 174 boda. U obrazloženju selekcije naveli su da je Čehu dodijeljena titula jer bi mu "teško bilo da još više dominira u bacanju diska" jer je "nastupio u 21 meču i upisao 19 pobjeda, a da nije pobijedio , jednom je bio drugi i jednom treći." drugi je bio Tadej Pogačar sa 141 bodom, treći Žan Kranjec sa 119 poena, NBA zvijezda Luka Dončič dobio je skoro upola manje bodova po komisiji od Čeha (93), motokros
Gajser sa bolom do drugog mesta moraće da sačeka titulu

Motocross
Tim Gajser je završio drugi ukupno na VN Švedske, dok je njegov rival za titulu Jeremy Seewer slavio pobjedu. Peta titula svjetskog prvaka nasmijala se našem asu već ovog vikenda, ali bi mu bio potreban idealan ishod, koji je spriječio pad na treningu, zbog čega je s bolovima u zglobu i nožnim prstima učestvovao u obje današnje utrke. Nakon što je u prvoj vožnji krenuo sa drugog mjesta, na startu je pao na šesto mjesto, ali je do kraja trke uspio doći do četvrtog, ispred Maxima Renauxa, Jeremy Seewera i Glena Goldenhoffa. U drugoj trci Renaux je pao i povukao se u prvom krugu, a Gajser je bio peti. Nakon nekog preticanja, probio se do drugog mjesta dok je vodio Seewera, koji je na kraju i odnio pobjedu. Treći je bio Ro
MXGP Švedska: Tim Gajser na četvrtom mjestu nakon prve vožnje

Motocross
Tim Gajser je odvozio prvu MXGP trku za Veliku nagradu Švedske, nakon gadnog pada u subotu, taktički i zauzeo četvrto mesto bez nepotrebnog rizika. Maxime Renaux je pobijedio u prvoj trci, dok su Jeremy Seewer i Glenn Coldenhoff također završili na postolju. Gajser je u trku krenuo sa drugog mesta, ali je do prve krivine izgubio nekoliko mesta i pao na šesto, a potom do cilja dobio dva mesta. Ovaj 25-godišnji Pečujanin je pred početak trkačkog vikenda u Švedskoj imao 122 boda prednosti, a do kraja sezone u kojoj očekujemo petu titulu svjetske titule u motokrosu ostala su još tri testa. Druga vožnja u Uddevali počinje u 17:10.
Gajser u Imoli do druge svjetske titule MXGP

Motocross
Tim Gajser je već u prvoj vožnji u Imoli osvojio krunu ovogodišnjeg svjetskog prvaka u elitnoj klasi motokros-klase MXGP! Ekipi je trebalo samo osmo mjesto za ukupnu pobjedu, a u finišu prve vožnje bio je peti, jer je pobjedu spriječio pad. Gajser, koji do kraja sezone imaju još tri utrke, tako je osvojio treće prvenstvo s Hondom. Prvo je postao prvak 2015. godine u klasi MX2, a zatim u sezoni 2016. prvi put u najtežoj klasi MXGP.
Gajserovo slavlje u Velikoj Britaniji spriječilo ga je da padne

Ostali sportovi
Druga trka u ovogodišnjoj sezoni MXGP, održana u Velikoj Britaniji, donijela je našem motocross asu Timu Geiseru prvu pobjedu u drugoj vožnji. Pobjeda u ukupnom plasmanu obje trke pobjegla mu je zahvaljujući ružnom padu u prvoj, koju je završio na trećem mjestu uprkos nemilom događaju. Ukupnu pobjedu proslavio je Italijan Antonio Cairoli, koji je tako povećao prednost u ukupnom poretku prvenstva elitne klase MXGP. Gajser je izvrsno započeo prvu vožnju na trkalištu Matterley Basin, pa čak i poveo u drugom krugu nakon što je pretekao Cairoli, ali je potom pao, promašivši za dlaku svoj leteći motocikl. Završio je na trećem mjestu, ali je popravio dojam u drugoj vožnji, gdje je potpuno vozio u svojoj klasi. Cairoli nije imao odgovora u svom ritmu, zat

Slovenski motocross as Tim Gajser teško je pao u trci talijanskog državnog prvenstva u Mantovi i zadobio dvostruki prijelom vilice. Gajser je učestvovao u trci u sklopu priprema za novu sezonu Svjetskog prvenstva u motokrosu, koje započinje za dvije sedmice u Argentini. MX prvak sezone 2016. pao je s velike visine u jednom od skokova u završnoj vožnji i prilikom sletanja glavom udario u upravljač svog motora. Dvadesetjednogodišnjak je zadobio dvostruki prijelom čeljusti i izgubio nekoliko zuba, a večeras će imati nekoliko sati operacije. Gajser je pomno pratio lokalnog Antonija Cairolija, trenutnog prvaka MXGP prvenstva, a u posljednjim krugovima trke prestigao ga je Jeremy van Horebeek. Tim je želio nadoknaditi izgubljeno vrijeme, ali pogrešno je procijenio jedan od skokova i preskočio predaleko.
Gajser ju je odveo samo s modricama

Tim Gajser ove godine nije imao sreće s padovima i ozljedama, što je dovelo i do njegovog eliminisanja u borbi za ovogodišnji svjetski naslov, a padom je završio i pretposljednju trku sezone u Holandiji. U prvoj vožnji, inače malom brzinom od oko 50 km / h, pao je preko upravljača, a zatim je na njega pao motocikl težak stotinjak kilograma. Tada je propustio drugu vožnju zbog bolova i otežanog disanja, ali na sreću prvi ljekarski pregledi nisu pokazali ozbiljnije povrede. Ekipa se odvezla na treće mjesto, ali onda je pogriješila i pala, nakon pregleda i konzultacija s liječnikom Honde, zajedno su odlučili da neće sudjelovati u drugoj utrci. "Za nama je zaista loš dan", rekao je Gajser. "Vikend je počeo dobro, ali onda je sve pošlo po zlu. Dobro sam se proveo nakon starta na zagrijavanjima.