Tag: nakagami

Nakagami na milost i nemilost MotoGP rivalima

Japanac Takaaki Nakagami takođe je izgubio podršku trkača, koji su ga i dalje branili nakon incidenta sa Rinsom u Mugellu, manevrom na MotoGP trci u Barseloni, u kojoj se sudario sa Alexom Rinsom i Francescom Bagnaiom, smatra Johann Zarco . Nakagami, za čiju budućnost u MotoGP klasi se priča da je ugrožena, bio je previše agresivan u kočenju u prvom zavoju, zbog čega je pao i izbacio Rinsa i Bagnaija sa staze. Rins je pri padu zadobio frakturu lijevog ručnog zgloba, a Nakagami, koji je glavom udario u zadnji točak Bagnaijevog Dukatija, također je ostao u bolnici na opservaciji. Rins i Nakagami su se sudarili već na trci u Italiji, ali je nekoliko trkača stalo na stranu LCR Honde, koji je takođe poznat po prilično agresivnom stilu preticanja, ali prema Zarcu, Ja
LCR tim je predstavio boje Nakagami Honde

Nakon što se Alex Marquez u petak predstavio u bojama Castrola, danas je na redu bio njegov saigrač u LCR Honda timu, Takaaki Nakagami, koji je predstavio pretežno bijelo-crvenu šemu svog motocikla i zaštitne opreme. https://twitter.com/lcr_team/status/1363056183771353089 Japanac će se i ove godine takmičiti u bojama energetske kompanije Idemitsu, a u četvrtoj sezoni u MotoGP klasi želi da nastavi uspon forme koju je pokazao prošle godine kada je osvojio najbolji start na poziciji Teruele GP, a u nekoliko trka su mu se barem podijumi nasmiješili. Nakagami je prošlu godinu završio na desetom mjestu, ali je bio najbolje rangirani trkač Honde. Najveća promjena za 29-godišnjaka ove godine bit će to što će se trkati sa ovogodišnjim motociklističkim specifikacijama i to ne duže od godinu dana