Tag: obuku

Hamilton najbrži, Mercedes bez konkurencije

Čini se da je i Mercedesov tim potpuno u svojoj klasi na mađarskom trkalištu Hungaroring, jer su srebrni trkaći automobili bili daleko najbrži. Lewis Hamilton bio je gotovo četvrtinu sekunde brži od suigrača Nika Rosberga. Rosberg je dan započeo potpisivanjem novog dvogodišnjeg ugovora s Mercedesom, završivši svoj prvi slobodni trening gotovo sekundu i po ispred Sebastiana Vettla. Njemački trkač Ferrarija bio je za dlaku brži od suigrača Kimija Raikkonena, koji je također bio blizak Danielu Ricciardu. Australijanac u Red Bullu, za razliku od takmičara rangiranih prije njega, nije vozio na najmekšim gumama. Njegov suigrač Max Verstappen također je vozio na mekim gumama i bio je gotovo tri desetinke sporiji od Ricciarda. Vrijeme njegovog treninga bilo je više od dv
Hülkenberg s najboljim vremenom

Lewis Hamilton i Nico Rosberg trećeg dana vozili su samo djelomične treninge, a najbolji je bio Nico Hülkenberg. Iako je Sebastian Vettel bio najbrži prva dva dana, Hülkenberg je jučer dobro prošao. Kao što je rečeno, Mercedes je odlučio da ne vozi sve krugove i podijelio testiranje između dva trkača, jučerašnji trening iskoristio je Carlos Sainz mlađi. iz ekipe Toro Rosso, koji je vozio 161 krug. "Sam sam predložio promjenu jer mi olakšava fokusiranje na automobil i vožnju", komentirao je Rosberg promjenu planova za jučerašnji trening. Ipak, Mercedesov automobil dokazuje svoju pouzdanost, vozeći u utorak čak 172 kruga. „Trening u utorak zapravo mi je bio previše i na kraju više nisam bio u stanju da se savršeno koncentrišem
Virtualni sigurnosni automobil naišao je na pozitivan odgovor

Trkači Formule XNUMX testirali su i novi sistem takozvanog virtualnog sigurnosnog automobila na drugom slobodnom treningu u Austinu. Tokom treninga, na dijelu staze bile su izvješene žute zastave, kao u slučaju nesreće jednog od trkaćih automobila, a trkači su tim dijelom morali voziti prilično sporo, u određenom vremenskom okviru. Potez je rezultat ozbiljne nesreće Julesa Bianchija u Suzukiju, koji nije dovoljno usporio u području dvostrukih žutih zastava, izletio sa staze i sudario se s pokretnim liftom, koji je izvlačio zaglavljeni automobil izletničke zone. Trkači s virtualnim sigurnosnim sustavom automobila usporavaju sami, pa nema potrebe voziti stvarni sigurnosni automobil na stazu, što bi usporilo trkače u svim dijelovima staze. Iako su i trkači i vođe
Hamiltonova prva vježba

Lewis Hamilton bio je najbrži u svom prvom slobodnom treningu za Veliku nagradu SAD-a u Austinu. Trening se odvijao na malo vlažnoj stazi, na kojoj je sudjelovalo samo 18 trkača zbog problema ekipa Marussije i Caterhama. Isprva je to najbolje izgledalo Jensonu Buttonu, ali na kraju, kada je Mercedes pokazao pravu brzinu, skliznuo je na još uvijek dobro treće mjesto, iza Hamiltona i Nicoa Rosberga. Daniil Kvjat bio je četvrti, a Kevin Magnussen optimističan u McLarenovom taboru sa petim mjestom. Fernando Alonso bio je šesti sa teškim Ferrarijem, a pratio ga je Sebastian Vettel. Dobar utisak ostavio je Felipe Nasr, koji je sa Williamsom nastupio četvrti put ove godine. Trening je završio 0.362 sekunde i tri mjesta ispred Felipea Masse, redovnog trkača momčadi. Nico Hulkenberg je bio deveti, deseti put p
Di Grassi je dobio prvu praksu

Prvi slobodni trening prije uvodne trke sezone Formule E u Pekingu imao je Lucas di Grassi, koji se takmiči za Abt tim. Brazilac je bio najbrži u prvom, 1-minutnom slobodnom treningu s vremenom 41.937: 45. Drugi najbrži na pekinškoj stazi ePrix bio je Sebastien Buemi (E.Dams Renault), a treći Sam Bird (Virgin Racing). Nicolas Prost bio je četvrti u drugoj trci ekipe E.Dams, a pratio ga je Karun Čandok (Mahindra Racing). Bruno Senna bio je pomalo razočaran sa samo petnaest puta. Rezultati prvog treninga: Racer Team Time 01 11 Lucas di Grassi Audi Sport ABT 1.41.934s 02 9 Sébastien Buemi e.dams-Renault 1: 42.510s 03 2 Sam Bird Virgin Racing 1: 42.902s 04 8 Nicolas Prost e.dams- Renault 1: 42.9
Nakon pauze na vrhu, opet oba Mercedesa

Nico Rosberg dobio je prvi slobodni trening za VN Belgije, gdje drugi dio sezone započinje nakon jednomjesečne pauze. Da se veza u ovo vrijeme nije mnogo promijenila, svjedoče i rezultati popodnevnog treninga, koji je Lewis Hamilton održao u drugom automobilu Mercedesa. Hamilton je popodne bio šest desetinki brži od svog saigrača i rivala u borbi za ovogodišnjeg svjetskog prvaka Rosberga, a treći je bio Fernando Alonso, koji je ujedno bio i treći najbrži na prvom treningu. Španjolac je bio desetinku iza Rosberga. Nastavili su u dobroj formi u Williamsu. Felipe Massa bio je četvrti, a Valtteri Bottas šesti, a vratio se samo McLarnov trkač Jenson Button. Sedmi je bio novak sa Toro Rossom Danilom Kvjatom, koji je bio nekoliko desetinki bolji
Na prvom Rossi, na drugom Marquez

Marc Marquez bio je najbrži na drugom slobodnom treningu za Grand Prix Indianapolisa nakon što je najbrže vrijeme prvog treninga zabilježio Valentino Rossi. Aktualni prvak rekao je nakon prvog treninga da je stara konfiguracija staze više odgovarala njegovoj Hondi, ali je na drugom ipak popravio Rossijevo vrijeme za više od pola sekunde, na 1: 32.882. Španjolac je bio najbliži Italijanu Andrei Ianoneu, koji je bio sporiji za 0.222 sekunde, a treće najbrže vrijeme postavio je Jorge Lorenzo, još tri desetinke sekunde niže. Andrea Dovizioso bila je četvrta ispred Danija Pedrosa i Stefana Bradla.
Hamiltonov drugi trening, Vettel ponovo zatvara

Lewis Hamilton je dobio drugi slobodni trening na stazi Gillesa Villeneuvea u krugu od 1: 16.118. Nakon što je tempo diktirao Fernando Alonso na prvom treningu, dvojac Mercedes preuzeo je inicijativu na drugom. Hamilton je bio brži od Nic Rosberga za 0.175 sekundi, a Sebastian Vettel, koji je bio manje od tri desetinke sekunde sporiji od Rosberga, popodne se približio vozačima njemačke ekipe. Ferrari je bio iza Vettla, ovaj put je Kimi Raikkonen bio brži od Alonsa, a slijedili su ga Felipe Massa i Valtteri Bottas u Williamsu. Osmo i deveto mjesto, kao i na prvom treningu, pripalo je obojici McLarn trkača. Kevin Magnussen je bio bolji, a Jenson Button uspio je zadržati Jean-Eric Vergena u Toro Rossu.
Samo još jedan trening u petak u budućnosti?

Očekuje se da će trkački vikend karavana Formule XNUMX biti skraćen besplatnim treningom jednog petka sljedeće sezone. Očekuje se da će se već tradicionalni razgovori trkača s novinarima od četvrtka ubuduće održavati u petak ujutro, a popodne bi timovi i trkači odradili samo jedan slobodan trening, a ne dva, kako je to sada običaj. Ovim bi osoblje tima, barem teoretski, trebalo doći na trkalište dan kasnije nego inače, čime bi se ekipe uštedjele na troškovima putovanja i hotelskom smještaju. Ideja o otkazivanju jednog treninga trebala bi biti dio mjera kojima namjeravaju smanjiti troškove u Formuli XNUMX, jer su budžeti manjih timova premali da bi mogli konkurirati većim timovima. Prednosti mjere ne bi trebale biti na financijskom polju, već i povećati broj gledatelja, kao što možemo