Tag: ogier

Svjetski prvak u WRC-u u Zagrebu zamalo je pregazio policajca

WRC
Hrvati su ovog vikenda domaćini mitinga za Svjetsko prvenstvo u WRC-u, a prije početka prve nedjeljne probe svjetski prvak Sebastien Ogier doživio je nesretan incident kada se u Zagrebu sudario s automobilom i potom zamalo pregazio jednog od policajaca koji je želeo da spreči Francuza.da napusti mesto nesreće. Do sudara je došlo kada je Ogier uleteo u desnu traku, kada ga je sa desne strane sustigao vozač BMW-a koji se sudario u bočnu stranu Toyote. Ogier je stao, razmijenio informacije sa vozačem i policijom, te pozvao jednog od članova ekipe na mjesto nesreće, jer je morao na vrijeme stići na startnu rampu. Kako je kasnije objasnio, imao je poteškoća u komunikaciji sa policajcima koji nisu znali engleski, ali kada su ga ljudi zakona pustili, međutim, jedan od njih nije čuo
Ogier i dalje vodi

WRC
Sebastien Ogier ostaje u vodstvu i nakon brzih proba u petak na reliju širom Meksika. Belgijanac Thierry Neuville zaostao je samo 11 sekundi za svjetskim prvakom Ogierom nakon sedme brzine, ali je na osmom najdužem testu dana slomio gumu, posljedično izgubivši kontrolu nad vozilom i doživjevši neugodno prevrtanje. Nakon terena Neuvillea, Finac Latvala završio je dan na drugom mjestu sa zaostatkom od 13.5 sekundi. "Ono što smo danas pokazali je zaista dobra predstava, vozimo punom brzinom od jutros", rekao je Ogier. Mads Ostberg pokazao je nekoliko dobrih vožnji, ali opet je imao problema sa mjenjačem. Dan je završio treći sa 16 sekundi zaostatka za Latvalom. Andreas Mikkelsen na četvrtom mjestu će i dalje pokušavati uhvatiti prva tri sa zaostatkom od 45.
Meksiko: Visoke temperature i puno prašine

WRC
U Meksiku, kao i svake godine, trkače i ove godine očekuju visoke temperature i puno prašine. Lider prvenstva Sebastien Ogier startaće prvi u petak i subotu i zato će imati lošije uvjete na stazi. Suprotno vrijedi za trkače koji su rangirani niže u ukupnom poretku i imat će bolje uvjete zbog čiste staze i boljeg prianjanja. Petoplasirani Mads Ostberg nada se da će nadoknaditi izgubljeno vrijeme: "Prva startna pozicija ovdje zaista nije prednost, započet ću kao peta i dobra je startna pozicija, moram je iskoristiti." Robert Kubica se takođe nada da će dobro iskoristiti početnu poziciju. Jari-Matti Latvala bit će četvrti na stazi i pokušat će nadoknaditi veliki zaostatak u borbi za prvaka. Finn pozitivan: "Nakon razočaranja u Švedskoj, osjećam se sjajno ovdje i
Mikkelsen je greškom protratio pobjedu

Samo 9.6 sekundi razdvojilo je prva tri trkača prije posljednjeg dana trke u Švedskoj. Na prvom mjestu, Thierry Neuville započeo je posljednja tri brzina u svom Hyundaiju i20 WRC, a slijedili su ga Volkswagen Polo R WRC trkači. Norvežanin Andreas Mikkelsen sa samo 1.5 sekunde zaostatka i trenutni svjetski prvak Sebastien Ogier sa 9.6 sekundi zaostatka. Prvi jutarnji test brzine pobijedio je Ogier s malom prednošću od 1.3 sekunde u odnosu na svog suigrača Andreasa Mikkelsena. Neuville je test završio na trećem mjestu s vremenom od 6.6 sekundi, tjerajući ga na drugo mjesto u ukupnom poretku. Tako su prva tri trkača odvojena samo 6.8 sekundi prije nastavka. Drugi test zadnjeg dana pobijedio je Finac Jari-Matti Latvala pred svojim saigračima
Ogier drama u Švedskoj

WRC
Francuz Sebastien Ogier (Volkswagen) pobijedio je na posljednjem testu brzine Värmullsasen i tako postao pobjednik relija u Švedskoj. Čak i prije posljednjeg, dvadeset i prvog testa brzine, prva tri trkača dijelila su nešto manje od pet sekundi. Andreas Mikkelsen je vodio, a pratio ga je Ogier sa zaostatkom od tri sekunde. Thierry Neuville napao je sa trećeg mjesta sa zaostatkom od 4.6 sekundi. U posljednjem testu brzine kartoni su promiješani jer je vodeći Norvežanin pogriješio, udario u snijeg i povukao ga u snijeg, gdje je izgubio 40 sekundi i time pobjedu. Iskusni Ogier je tako završio test 4.8 sekundi ispred Neuvillea i pobijedio u reliju.
Neuville je rekordnim letom poveo Hyundai

WRC
Belgijanac Thierry Neuville stavio je dvije nove gume za posljednji test drugog dana, što se također isplatilo jer ga je osvojio i preuzeo ukupno vodstvo. Nakon završetka drugog dana, Neuville je vrlo zadovoljan svojom pozicijom prije trećeg posljednjeg dana: "Imam vrlo dobar osjećaj u automobilu, mislim da je ovo najbolji test u mojoj karijeri." Vodeći nakon prvog dana Mikkelsena, okrenuo se na 14. testu brzine i izgubio dosta dragocjenih sekundi, sljedeći test osvojio je Neuville, koji je tako prestigao Ogiera na ukupnom drugom mjestu. Kada se činilo da će Mikkelsen završiti drugi dan trke na vrhu, Belgijanac se ponovo probudio u Hyundaiju i preuzeo vodstvo, pa će treći dan trke započeti s vodstvom od 1.5 sekunde ispred Norvežanina
Mikkelsen u vodstvu nakon dramatičnog dana

WRC
Norvežanin Andreas Mikkelsen započet će drugi dan relija u Švedskoj sa vođstvom od 19.1 sekunde ispred svog saigrača Sebastiena Ogiera. Do 14.76 kilometara dugog devetog Torsby testa brzi Ogier je vodio, a slijedila ga je Latvala sa zaostatkom od 2.9 sekundi, a onda su oba Volkswagen trkača pogriješila. Francuz je prekasno zakočio u naglom zavoju i udario u snijeg, gdje je izgubio skoro 40 sekundi i tako sletio na ukupno četvrto mjesto. Na istom testu brzine, nekih 500 metara prije cilja, Latvala je pogriješio, odvezao se s ceste, čemu su opet pomogli brojni gledatelji, ali je izgubio debelih osam minuta i tako ispao iz borbe za visoka mjesta. Thierry Neuville (Hyundai) je drugi dan završio drugi, a Mads Ostberg, koji je završio treći,
Loeb je dao ostavku, Ogier je vodio Volkswagen trio

WRC
Sebastien Ogier preuzeo je vodstvo na reliju Monte Carlo u petak popodne nakon što je njegov imenjak Loeb pogriješio i oštetio suspenziju svog Citroena. Ogier je u početku smanjio Loebovo vođstvo na samo tri sekunde, a povratnik Loeb samo je to uspio povećati na šest sekundi na šestom testu brzine. Ali na blatnim iskušenjima koja su uslijedila, Ogier je zablistao. Aktuelni svjetski prvak poveo je u reliju sa Volkswagenovim polom na sljedećem, sedmom testu, u kojem je bio 14 sekundi brži od Loeba. Tome je pomogla greška Loeba, koji je na posljednjem testu dana pokušao smanjiti zaostatak od osam sekundi, gdje je ponovio grešku i stražnjim lijevim kotačem zabio se u stijenu, slomivši stezaljku. Oštećen trkački automobil, “zaustavio se
Loebov lider nakon prvog dana relija Monte Carlo

WRC
Francuz Sebastien Loeb, devetostruki svjetski prvak u reliju, pružio je oduševljenje na početku ovogodišnje trkačke sezone. Vraćajući se u svijet relija, trkač Citroena je na prvom testu brzine skočio u vodstvo sa 22 sekunde prednosti, ali na drugom, koji je ujedno bio i posljednji, njegovo vodstvo nad Sebastienom Ogierom suzilo se sa 30.9 sekundi na 13.3 sekunde. Loeb se posvetio utrkama u WTCC seriji i vozit će jedan od odabranih relija ove sezone u Monte Carlu. Međutim, miting nije počeo prema planu za Poljaka Roberta Kubicu, koji se okrenuo na drugom testu brzine, a onda ga je napala elektronika njegove Ford Fieste. Bivši trkač Formule 13.3 za vodećim je gotovo pet minuta. Dakle, Loeb vodi sa XNUMX sekunde ispred drugog dana
Loeb je pomeo konkurenciju kad se vratio u WRC!

WRC
Nakon prvog testa brzine na reliju Monte Carlo, Sebastien Loeb je u vodstvu, vraćajući se za volan trkačkog automobila Citroen WRC. Prvi test prošao je za 15 minuta i 53 sekunde, Otto Tanaka bio je 22 puta brži od drugog najbržeg, a gotovo 31 sekundu brži od aktuelnog svjetskog prvaka Sebastiena Ogiera u Volkswagen Polou. "Jako sam zadovoljan vremenom. Rekao sam Danielu da sam na nekoliko mjesta osjetio da smo stali jer smo vozili tako sporo", komentirao je Loeb najbolje vrijeme prvog testa.