Tag: patrik zajelšnik

Beneš je iznenađujući pobjednik Buzeta, Zajelšnik treći

GHD
Čeh Miloš Beneš iznenađujući je pobjednik ovogodišnje brdske brze trke u Buzetu. S vremenom 2: 17.562 bio je brži od zemljaka Otokara Kramskog, a treći je bio Slovenac Patrik Zajelšnik. Favorit za pobjedu, Švicarac Julien Ducommun nije stigao na cilj zbog tehničkog kvara. Njegov trkački automobil ugasio se ubrzo nakon početka druge vožnje, tako da je Ducommun ostao bez pobjede, koja mu se nasmiješila nakon najbržeg vremena prve vožnje. Obje utrke obilježile su brojne ostavke i prekidi. Posljednji, koji je počeo u 13:30, završio je tek nakon XNUMX:XNUMX. Utrkom u Buzetu završeno je i slovensko državno prvenstvo u brdskim brzinskim utrkama. Nakon ostavke Rada Raspeta i Milana Bubniča, Aleš Prek lako je izborio novu pobjedu i osigurao ovogodišnji naslov državnog prvaka.
Benešu pobjeđuje, Zajelšnik odličnu trećinu

GHD
  Čeh Miloš Beneš bio je i najbrži u drugoj vožnji trke u Ilirskoj Bistrici. U drugom pokušaju štoperica je pokazala 2: 05.60, a drugi najbrži Fausto Bormolini bio je 1.74 sekunde sporiji. Treći je bio Slovenac Patrik Zajelšnik, kojeg je od pobjednika dijelilo manje od pet sekundi. Na ljestvici slovenačkog DP-a pobijedio je Aleš Prek sa 3.33 sekunde ispred Milana Bubniča i 8.59 sekundi ispred Rada Raspeta.