Tag: pokale

Grega Premrl i Anja Verbič udružit će snage u novoj sezoni

reli
Nova sezona reli takmičenja je pred vratima. Jedna od glavnih promjena u trkačkim timovima bit će ovogodišnja suradnja između Grege Premrle i Anje Verbič. Prije početka sezone, novoformirana posada pokušat će učiniti sve što je potrebno da ispuni njihova očekivanja prilikom nastupa u slovenačkom državnom prvenstvu i kupu Mitropa. Nisu isključeni ni nastupi na trkama višeg ranga. Uprkos konačnom četvrtom mjestu u DP-u i nekim dobrim rezultatima na mitinzima u inostranstvu, Grega Premrl nije najzadovoljniji prošlom sezonom, jer se borio s puno problema, posebno na početku. Također se suočio sa promjenama suvozača, jer je Gregor Brešer imao poteškoća u kombiniranju radnih i trkačkih obaveza. Vili Ošlaj i Rok Nartnik također su sjeli na suvozačko mjesto. „Nakon četiri godine rada s Gregorom
Turk je najbolji Slovenac u Opatiji

reli
Rok Turk bio je najbolji među slovenačkim posadama na reliju Opatija, koji nije bio dio slovenačkog nacionalnog prvenstva, prikupljajući bodove za Mitropa kup. Sa Peugeotom 208 R2 Idrijčan je uspio doći do ukupnog trećeg mjesta, a u finišu je pobijedio u klasifikaciji automobila na dva točka. Pobjedu u ukupnom plasmanu slavio je Mađar Krisztian Hidega, dok je mještanin Juraj Šebalj bio ispred Turčina. Nakon skupa, Turk je rekao da je zadovoljan učinkom, ali je istovremeno najavio da će najvjerovatnije objaviti na kojim će skupovima sudjelovati ove godine. "Želim uzeti još pet relija za evropsko prvenstvo, uključujući moj sljedeći nastup na vrlo jedinstvenom Ypres reliju u Belgiji. Kao novopridošlici, sigurno će mi biti teško tamo, jer je takmičenje u mojoj klasi staro godinama.
Humar je uspješno prošao prvi test novog automobila u Austriji

reli
Državni prvaci u reliju, Aleks Humar i Florjan Rus, uspješno su završili rebenlandski reli u Austriji i time svoj prvi test novog trkačkog automobila Renault Clio R3T. Humaru je reli uglavnom predstavljao upoznavanje clia, nastavak sezone na reliju San Remo u Italiji. Rellyland reli u blizini slovensko-austrijske državne granice u blizini Lučana u Štajerskoj bio je prvenstveno test trkaćih automobila za posadu Aleksa Humara - Florjana Rusa i početak nove sezone koja započinje s izraženijim međunarodnim ambicijama. S ciljem iscrpljujuće trke koju su obilježili specifični pješčani i blatnjavi putevi, državni prvaci rado su dizali trofeje za zajedničko sedmo mjesto, drugo mjesto među trkačima na dva točka i pobjedu u Mitropa kupu, ali su bili usredotočeni
Stepenice za posadu Tim Novak-Uroš Ocvirk!

reli
Tim Novak i Uroš Ocvirk (Škoda Fabia R2) i IK Sport tim nisu mogli bolje započeti svoje nastupe u Mitropa kupu. Pored 9. mjesta u ukupnom poretku austrijskog relija Rebenland, mladići su zauzeli i drugo najviše postolje u Mitropa kupu, a Tim je pobijedio i među mladim trkačima! "Da mi je prije moje prve trke ove godine ponuđeno deveto mjesto u ukupnom poretku, drugo mjesto u klasi R2, drugo mjesto u kupu Mitropa i naravno pobjeda među juniorima, kako nam vole reći, ugrabio bih priliku s obje ruke ", rekao je. godišnji tim presretan na cilju. Takođe je rekao da je u dva dana trke napravio samo jednu grešku i da su on i njegov suvozač u to vrijeme imali veliku sreću da ostanu na cesti nakon skretanja. Na 20. testu brzine stigli su do 13. puta u ukupnoj klasifikaciji relija
Državni prvak Humar prvi je put testirao novi automobil

reli
Državni šampion u reliju Aleks Humar završio je pripremu novog trkačkog automobila Renault Clio R3T, a prvi nastup najboljeg slovenskog reli vozača čeka ovaj vikend u Austriji. Glavni fokus ove sezone je na vrlo jakom talijanskom Clio R3T kupu. Aleks Humar, državni prvak u reliju, završio je svoj novi automobil Renault Clio R3T nakon nekoliko mjeseci rada i s njim prošao i prva ozbiljna testiranja. Pravi test automobila, u kojem će Humara i ove godine pratiti njegov suvozač Florjan Rus, ovog vikenda čeka iskusni trkač iz Idrije. Slovenci će se natjecati na rebenlandskom reliju, testu austrijskog državnog prvenstva i kupa Mitropa u blizini slovensko-austrijske državne granice u Štajerskoj, a zatim će se pažnja usmjeriti na talijanski dio Međunarodnog kupa Rajne.
Red Bull čaše pronađene u jezeru

Policija je potvrdila da je u jezeru Potkovica pronašla oko 20 trofeja koji su ukradeni iz fabrike timova Red Bull tima. Prije deset dana, nepoznata šestorka ušla je kroz ulazna vrata tvornice Red Bull u Milton Keynesu i iz izloga ukrala više od 60 replika trofeja. Dvadeset ih je šetač uočio u jezeru i prijavio policiji. "Činjenica da je nekoliko trofeja oštećeno i bačeno u jezero samo je dokaz koliko je ovaj zločin bio besmislen", komentirao je nalaz šef tima Red Bull-a Christian Horner. "Trofeji su neprocjenjivi za tim i njihova materijalna vrijednost je mala. Nadamo se da ćemo ih vratiti u tvornicu kojoj pripadaju, a za one koji ih ne mogu pronaći napravit ćemo nove primjerke," dodao je Horner.
Sažetak sezone očima udruge OPV Šport Lučine

reli
Udruga OPV Šport iz Lučina postigla je uspjeh u prvoj godini rada, a o tome su napisali više: „U zajedničkom rangiranju udruga ili nosilaca licence AŠ2005 (NTL) postigli smo izvrsno 2. mjesto na nacionalnom nivou među ukupno 22 udruženja.učestvovalo na državnom prvenstvu u reliju 2014. godine i 4. mjesto među ukupno 35 klubova u generalnom plasmanu svih utrka Martin Mlinar / Miran Mlinar sa MG ZR 105 osvojio je sljedeća mjesta: - 2. mjesto u državi u konkurenciji Divizije I do 1400 ccm (u konkurenciji 43 ekipe) - 9. mjesto u generalnom plasmanu državnog prvenstva u reliju (u konkurenciji 71 ekipe) - 3. mjesto u kup kupu (u konkurenciji 43 ekipe) Posada Andrej Velkavrh / Nina Gorenc sa VW Polo osvojila je sljedeća mjesta
Automobilom do trofeja u Red Bull tvornicu

Više od 60 trofeja ukrali su stranci u Red Bullu. Večeras je šest počinilaca navodno prošlo automobilom kroz ulaz u fabriku u Milton Keynesu i iz vitrine na recepciji ukralo višegodišnju kolekciju trofeja. U pljački su učestvovala dva automobila stranih registarskih oznaka, a dežurno osoblje u pljački nije povrijeđeno. "Provalnici su napravili neopisivu štetu dok su timu uzimali predmete na kojima smo godinama radili. Osim načina na koji je izvršena pljačka, teško je razumjeti zašto bi neko želio ove trofeje", rekao je šef Red Bulla. Christian Horner. "Trofeji su bili neprocjenjivi za momčad zbog cijelog napora koji nam je bio potreban da ih osvojimo, a njihova stvarna vrijednost je niska. Oni bi vrijedili vrlo malo svima izvan tima, a osim toga, bili su replike trofeja.
Turk je slavio na Croatia Rallyju

reli
"Super, kakva trka! Od početka do kraja bilo je potrebno voziti punom snagom i na kraju smo uspjeli!" Rok Turk se veselio pobjedi na Croatia Rallyju u Poreču. Odmah na uvodnim brzinskim ogledima u petak, koji su se održali u blizini Učke i Buzeta, Rok i njegov suvozač Enej Ložnar iskoristili su probleme konkurenata u jačim trkačkim automobilima s probušenim gumama. Nakon osam brzih pokušaja prvog dana ispred njih je bio samo hrvatski trkač Juraj Šebalj, ali nije se takmičio u Europskom kupu. Tako su Rok i Enej prvog dana Croatia Rallyja završili na drugom mjestu u ukupnom poretku, vodeći i u automobilima s prednjim pogonom i u ukupnom poretku FIA European Rally Cupa. Subotnji dio brzih proba u okolici Por