Tag: prvenstvo

Brabham se vraća uz financijsku podršku javnosti

Formula 1, Ostali sportovi
Povijesno ime Brabham vratit će se na trkališta sljedeće godine. Brabham tim će se natjecati na Svjetskom prvenstvu u izdržljivosti, što je samo prvi korak na putu do planiranog povratka u Formulu 2015. Program vodi bivši trkač David Brabham, koji je najmlađi sin trostrukog svjetskog prvaka Jacka Brabhama. "Oduvijek sam želio ponovno vidjeti ime Brabham u Formuli 2", rekao je. "Nisam siguran je li pravo vrijeme, jer se mnogi timovi suočavaju s velikim problemima, ali naš cilj je ponovni ulazak u Formulu 1, nakon što smo naravno sastavili trkački tim na osnovu našeg poslovnog plana." Brabhamov povratak započet će nastupom na WEC-u u sezoni XNUMX. godine, gdje će se utrkivati ​​u klasi LMPXNUMX, nakon tri godine utrkivanja, izradit će automobil klase LMPXNUMX, a zatim će procijeniti
Loeb je već pobrao svoju prvu pobjedu

WTCC
Devetostruki svjetski šampion u reliju, Sebastien Loeb, ove je sezone zamijenio reli automobil sa WTCC World Car Touring Car. Francuz je pobijedio u drugoj trci sa dominantnim automobilom Citroen, koji je već slavio trostruku pobjedu u prvoj utrci, ispred timskog rivala Josea Maria Lopeza, koji je pobijedio u prvoj utrci. Utrku je na startu obilježio masovni pad, koji su zakuhali Tom Coronel i Mehdi Bennani. U sudaru ga je podigao i treći Citroen Yvana Mullera. Utrka je prekinuta, a nakon ponovnog starta, nju je vodio Bennani, čiji ju je trkaći automobil odnio sa samo nekoliko lakših ozljeda u bliskom susretu. Slijedili su ga Tiago Monteiro i Loeb, koji su se probili sa devetog mjesta. Francuz je ubrzo pretekao Monteira, a krug kasnije i Bena
Slovenski drifteri su takođe uspešni u Srbiji

zanošenje
U nedelju je održano 2. kolo srpskog drift takmičenja u Novom Sadu. Na njemu su učestvovala 23 takmičara, među kojima i dva predstavnika Slovenije. U 16 najboljih ušli su Uroš Berdajs u svom atraktivnom BMW-u e36 s 3.2-litrenim M3 motorom i Benjamin Čemas u moćnom BMW-u e36 s 4.0-litrenim V8 M3 motorom. U prvom meču Benjamin Čemas izgubio je od iskusnog Gorana Simiča, koji se takođe takmiči u slavnom kralju Evrope. Uroš Berdajs je u prvom meču savladao Gorana Drnaka i plasirao se u naredno kolo u kojem se takmičio sa Igorom Stevanovičem. Nakon četiri runde, sudije su dodijelile pobjedu u korist našeg Uroša Berdajsa. U polufinalnom meču Berdajs je pobijedio protivnika Gorana Simiča, koji je već pobijedio Benjamina Čemasa u svom BMW e30 2.7 turbo. Nakon bliskog dvoboja, vf