Tag: RedBullRing

MotoGP Velika nagrada Austrije: Enea Bastianini osvojio svoju prvu najvišu startnu poziciju

MotoGP vijesti
Vozač Gresinija Enea Bastianini startovaće MotoGP trku za Veliku nagradu Austrije sa najbolje startne pozicije. Italijanu, koji je osvojio svoju prvu pole position u MotoGP klasi, u prvom redu će se pridružiti još dva Ducati trkača, Francesco Bagnaia i Jack Miller. https://twitter.com/MotoGP/status/1560973181443350528 Iz drugog startnog reda, još jedan vozač Ducatija, Jorge Martin, započeo je trku na Red Bull Ringu, ispred aktuelnog svetskog šampiona Fabija Kvartarara i Johana Zarka.
MotoGP Austrija: Quartararo je dobio jutarnje zagrijavanje prije trke, Zarco je pao

Fabio Kvartararo, koji će sa drugog mesta krenuti u MotoGP trku za Veliku nagradu Austrije 2021. na Red Bull Ringu, bio je najbrži na jutarnjem zagrevanju. https://twitter.com/MotoGP/status/1426816903725654019 Drugi je bio Johann Zarco, koji trku počinje na četvrtom mjestu. Francuz je pao u devetoj krivini od velike brzine u poslednjim minutama zagrevanja. https://twitter.com/MotoGP/status/1426815378240557056 Zbog mogućnosti kiše na trci, vozači su trenirali i za promjenu motocikala. https://twitter.com/MotoGP/status/1426812720448516096 RacerCountryCommunityTime / DifferenceCirclesMAX (km / h) 1Fabio QuartararoFRAMonster Yamaha (YZR-M1) 1'23.629s5 / 14307k2Johann DucacoCarco + 21s0.382 / 7k9316Aleix EspargaroSPAAprilia Gresini (RS-GP)
Red Bull Ring za MotoGP trke mijenja skretanje br. 2

Red Bull Ring je predstavio planove za promjenu konfiguracije staze u uglu broj 2 za MotoGP utrke, gdje smo prošle godine vidjeli ozbiljnu nesreću između Johanna Zarca i Franca Morbidellija koja bi se zamalo završila tragično kada su motocikli palih trkača poletjeli naprijed prema skretanju br. . 3, kroz koji su se u isto vrijeme vozili Maverick Vinales i Valentino Rossi. Od naredne sezone na mjestu brzog lijevog skretanja bit će šikana kojom namjeravaju usporiti trkače prije ulaska u treći zavoj, a početak radova se očekuje u novembru ove godine. Formula 1, koja se utrkuje na istoj stazi, nastavit će koristiti staru konfiguraciju, iako je Međunarodna automobilska federacija (FIA) također uključena u promjenu.
Verstappen do dominantne pobjede u Red Bull Ringu, težak udarac Hamiltonovoj sezoni

Formula 1
Max Verstappen (Red Bull Racing) je također pobijedio u drugoj trci godine na Red Bull Ringu, gdje ga je dočekala ogromna gomila navijača obučenih u narandžasto. Drugi je bio trkač Mercedesa Valtteri Bottas, a treći izvanredni Lando Noris (McLaren), koji je doživio jedanaesterac u trci nakon sudara sa Serhiom Perezom. https://twitter.com/F1/status/1411694232520253445 Lewis Hamilton završio je trku tek na četvrtom mjestu nakon što je povrijedio automobil na jednom od ivičnjaka tokom trke. Britanac je doživio težak udarac u borbi za ovogodišnju titulu svjetskog prvaka, jer je Verstappen, koji je osvojio i dodatni bod za najbrži krug u trci, postigao 14 bodova više od njega i sada vodi na tabeli sa popriličnom prednošću od 32 boda. .
F1: Verstappen je osvojio najbolju startnu poziciju u Red Bull domaćoj trci

Formula 1
Max Verstappen osvojio je najbolju startnu poziciju u napetim kvalifikacijama za Veliku nagradu Austrije. Drugo vrijeme postigao je trkač Mercedesa Valtteri Bottas, koji će trku krenuti s petog mjesta zbog kazni za okretanje u boksu. Drugo startno mjesto će naslijediti njegov saigrač Luis Hamilton, koji je ostao bez odgovora na brzi krug Holanđanina u trkačkom automobilu Red Bulla. Četvrti je bio McLaren trkač Lando Norris, ispred drugog vozača Red Bulla, Sergija Pereza.

F1: Verstappen najbrži na treningu VN Štajerske u petak

Formula 1
Max Verstappen bio je najbrži na oba besplatna treninga u petak za Veliku nagradu Štajerske na Red Bull Ringu. Holanđanin je na prvom treningu bio 0.256 sekundi brži od Francuza Pjera Gaslija, dok su Luis Hamilton i Valteri Botas bili četvrti i peti sa 0.42, odnosno 0.47 sekundi zaostatka. Timovi su očekivali kišu kasnije tokom dana i trkačkog vikenda, tako da smo vidjeli mnogo toga na stazi. Rezultat: VN Styrije, FP2 Max Verstappen odvozio je najbrži krug domaće staze u Spielbergu za 1:05.910 minuta. Za kratak krug staze Red Bull Ring njegova prednost je prilično značajna. Dobrih dvije i po desetinke iza njega bio je Pierre Gasly u AlphaTauri. Međutim, Valtteri Bottas bi bio u ovoj poziciji, ali - pogađate - zbog kršenja ograničenja
MARKO je objavio da je RED BULL RING potpisao novi ugovor

Formula 1
Budućnost najbližeg Red Bull Ringa u Formuli 1 je zagarantovana. Ovo je na Servus TV najavio sportski šef Red Bulla Helmut Marko. Trenutni ugovor sa stazom u Spielbergu istekao je ove godine, ali kraljevska klasa moto sporta će u narednim godinama ugostiti naše sjeverne susjede. "Popravljen je, to je višegodišnji ugovor", rekao je Marko, pozivajući se na uspješan početak ovogodišnje sezone, kada su u Austriji održane dvije utrke zbog pandemije koronavirusa. "U Libertyju su vidjeli što Red Bull može učiniti. Bez naše inicijative, sezona Formule 1 se sigurno ne bi dogodila u ovom obliku, ako uopće", ističe Austrijanac. U kalendaru sezone 2021. Spielberg se pojavljuje kao deseta trka koja je na rasporedu 4. jula. Hoće li gledateljima biti dozvoljen ulazak, međutim, nije j na osnovu trenutne situacije