Tag: rezultate

F1: Verstappen i Alonso na vrhu posljednjeg treninga

Formula 1
Max Verstappen je bio najbrži na posljednjem slobodnom treningu F1 u Australiji, a vrlo blizu je trening završio i Fernando Alonso, koji je na drugom mjestu zaostao 0.162 sekunde. Alpski timski jahač Esteban Ocon bio je pomalo iznenađen sa trećim mjestom. Džordž Rasel i Pjer Gasli su takođe završili trening, koji se odvijao na suvoj stazi, u prvih pet, a slede Serhio Perez, Karlos Sainz, Luis Hamilton, Lens Strol i Džou Guanju na desetom mestu. Max Verstappen je bio najbrži na posljednjem slobodnom treningu F1 u Australiji, a vrlo blizu je trening završio i Fernando Alonso, koji je na drugom mjestu zaostao 0.162 sekunde. Alpski timski jahač Esteban Ocon bio je pomalo iznenađen sa trećim mjestom. George Russell i
F1: Verstappen najbrži u FP1 ispred Hamiltona i Pereza

Formula 1
Max Verstappen je također započeo trkački vikend u Australiji najbržim vremenom na prvom slobodnom treningu, koji je održan po oblačnom vremenu. Vozač Red Bulla jedini je prošao krug od 19 sekundi ispod minuta na Albert Parku, sa 1:18.790, 0.433 sekunde brže od drugoplasiranog Lewisa Hamiltona i pola sekunde ispred timskog kolege Sergija Pereza. Ovdje treba napomenuti da je Verstappen stavio svoj krug na meke gume, a Perez na srednje meke gume. FP1 Rezultati: # dirkaČteamtimedifferencelaps11Max Verstappenred Bull Racing Honda RBPT1: 18.79017244Lewis HamiltonMercedes1: 19.223 + 0.433s20311Sergio Perezred Bull Racing Honda RBPT1: 19.293 + 0.503S19414 Charles Leclerc ari1
F1: VN Bahreina, kvalifikacije: Verstappen dosta ispred Mercedesa

Formula 1
Max Verstappen je pobjednik kvalifikacija za Veliku nagradu Bahreina. U prvoj trci sezone 2021. društvo će mu u prvom startu praviti Lewis Hamilton, koji zaostaje 0.388 sekundi za trkačem Red Bulla, a u drugom redu trku će startati Valtteri Bottas i Charles Leclerc. https://twitter.com/redbullracing/status/1375840394995511297 Peto mjesto pripalo je Pierreu Gaslyju u trci Alpha Tauri ispred Daniela Ricciarda, koji je pretekao svog timskog kolegu Landa Norrisa u svom prvom nastupu za McLaren da bi započeo trku iza Avstrala. Ferarijevu bolju formu potvrdio je i Španac Carlos Sainz, koji je osvojio osmo mjesto, a među prvih deset završili su i Fernando Alonso i Lance Stroll.
Liber na Gorjancima do treće pobjede, Bubnič pobjednik među Slovencima

GHD
Ovogodišnji GHD Gorjanci pamtit će se ne samo po lijepom vremenu i odličnoj organizaciji, već i po tome što su se za trilere pobrinuli prvi favoriti utrke, Italijan Federico Liber (Gloria Formula C8F) i Čeh Vaclav Janik (Norma M20FC). nakon dvije vožnje odvojene samo dobrom sekundom. Nakon jučerašnjeg hirovitog vremena i otkazivanja posljednjeg treninga, vrijeme je danas bilo povoljno za trkače, jer se trka na Gorjancima odvijala po prekrasnom sunčanom vremenu. Uz stazu se okupio dobar broj gledalaca. Na kraju je uspješniji bio Federico Liber, koji je treći put slavio na Gorjancima! Očigledno mu je suđeno da pobijedi u neparnim godinama, jer je pobijedio i 2013. i 2015. U drugoj vožnji također je postavio najbrže vrijeme 01: 39.467 i kao jedini pao ispod magične granice od 1:40. Njegov av
Liber najbrži na treningu, Bubnič najbrži među Slovencima

GHD
Međunarodna brdska brza trka na Gorjancima započela je danas sa dvije trening vožnje. Treći je otkazan zbog nepovoljnih vremenskih prilika. U konkurenciji 108 vozila najbrži je na relaciji Gorjanci bio Italijan Federico Liber (Gloria C8P - EVO), koji je bio najbrži u obje trening vožnje. U 01. vožnji postavio je najbrže vrijeme 44.580: 2. Slijedio ga je Čeh Vaclav Janik (Norma M20FC), koji je zaostao gotovo 6 sekundi za najbržim Talijanima. Zanimljivo je da su oba dvostruka pobjednika Gorjanci Liber slavili 2013. i 2015. godine, a Janika 2012. i 2014. godine. Najbolji od Slovenaca u generalnom plasmanu bio je Milan Bubnič, koji je jedini Slovenac stazu istrčao za manje od dvije minute. Italijanska zvijezda brdskih utrka Federico Liber je u svom najboljem izdanju
Rossi u Motegiju od prvog mjesta

MotoGP vijesti
Nakon pažljivih nastupa na slobodnom treningu u kvalifikacijama, Valentino Rossi je izvukao aduta iz rukava i odvezao najbrži krug. Talijan je bio najbliži Marcu Marquezu, koji je bio čak brži od Yamahinog trkača u posljednjem pokušaju u međuvremenu, ali se nije uspio popraviti nakon manje vremenske pogreške, a sljedeći je pokušaj morao zaustaviti zbog žute zastave pri padu Crutchlowa. Treći je bio Jorge Lorenzo, koji je teško pao na trećem slobodnom treningu, ali srećom nije ozlijeđen nakon snimanja glave i rendgenskih snimaka noge. Andrea Dovizioso bio je četvrti ispred Cal Crutchlowa.
Humar na mitingu u Ajdovščini do pobjede u posljednjim kilometrima

reli
Aleks Humar i njegov suvozač Jaka Cevc (Renault Clio R3T) pobjednici su mitinga za državno prvenstvo u Ajdovščini, gdje su na posljednjem brzinskom testu zauzeli prvo mjesto. Humar i Cevc pobijedili su u uvodnom testu brzine na ulicama Ajdovščine u petak navečer, a u subotu ujutro zaostajali su nekoliko sekundi za konkurentima u trkaćim automobilima s pogonom na sva četiri točka. No, iskusni idrijski trkač nije se predao i uspio je smanjiti zaostatak u promjenjivom vremenu, uprkos poslovično klizavom asfaltu. Odlučujući potez povukao je na posljednjem ispitu brzine u Žablju, gdje je pretekao tadašnjeg lidera Aljošu Novaka (mitsubishi lancer EVO9) i u reliju pobijedio 2,1 sekundu. "Stvarno slatka pobjeda. Trudio sam se najbolje. Nije bio idealan test brzine, ali bio je vs.
Lorenzo je slavio dominantnu pobjedu u Kataru

Aktuelni svjetski prvak Jorge Lorenzo započeo je utrku u Kataru od prvog mjesta, ali ubrzo su ga porazili trkači tvornice Ducati, koji su iskoristili veću konačnu brzinu talijanskih motora. Ali suigrači su se zapetljali u obračunu za vodstvo, Andrea Iannone je povukao kratko i pao u petom krugu dok je pratio Doviziosa. Lorenzo je prošao pored Doviziosa u vodstvo u devetom krugu trke, a zatim povećavao vođstvo iz kruga u krug, vodeći do cilja sa solidnih dvije sekunde prednosti. U posljednjim krugovima Marc Marquez odlučno se borio s brzim Italijanom, koji je uspješno obranio napade Honda trkača i završio na drugom mjestu. Marquez se zadovoljio trećim mjestom. Valentino Rossi zadržao je vodstvo u prvim rundama
Kavecz u Čabru za kosu ispred Bubniča

GHD
Mađar Istvan Kavecz, koji se s BMW-om M3 natječe po hrvatskoj licenci, slavio je pobjedu ispred našeg predstavnika Milana Bubniča za samo četiri stotinke sekunde nakon druge vožnje. Nakon prve vožnje zaostajao je nešto više od dvije sekunde za prvim mjestom, ali u drugoj je dao sve od sebe i zaostatak smanjio na 0.046 sekundi. Među ostalim slovenačkim predstavnicima, Miha Prek slavio je pobjedu u diviziji 1, a Marko Grossi je ujedno bio i najbrži u svojoj diviziji. GHD Čabar 2015. ukupno: 1. Ištvan KAVECZ, BMW E90 M3 6: 20,497 2. Milan BUBNIČ, Lancia Delta Integrale +0,046 3. Siniša KRAINC, Ford Escort RS +2,644 4. Michele BUIATTI, Mitsubishi EVO IX +8,565 5. Đani VARLJEN , Honda Civic Tip R +12,645 6. Damir MASIĆ, Mitsubishi EVO IX +13,663 7. Franz ROIDER, Ford Mondeo MSC +14,548 8. Laszl