Tag: sepang

Bagnaia najbrži vozač posljednjeg dana testiranja u Sepangu

MotoGP vijesti
Aktuelni MotoGP svjetski šampion, Francesco Bagnaia, završio je posljednji dan testiranja u Sepangu s najbržim vremenom. Italijan, trkajući za fabričku ekipu Ducatija, postavio je novi nezvanični rekord staze sa vremenom 1:56.682, a još trojica trkača, Jorge Martin, Enea Bastianini i Alex Marquez, završili su krugove ispod 57 minuta i XNUMX sekundi. Uslovi na stazi su bili nešto bolji, s oblačnim nebom za optimalnije temperature i nagomilanom gumom na stazi koja je nudila bolje prianjanje. Mnogi trkači nisu odlučili da jure najbrže vreme, već su se posvetili simulacijama trka. Među onima koji su završili simulaciju kraće sprinterske trke bio je i vrlo brzi Enea Bastianini, dok je novajlija Pedro Acosta također odlično vozio. Aleix Espargaro je bio peti sa Aprilijom, nešto manje od dvije desetinke brži od
Martin: Nova pravila o pritisku u gumama će uništiti trke

Jorge Martin je današnju utrku započeo sa željom da smanji zaostatak u ukupnom poretku za liderom Bagnaiom. Međutim, Španac danas nije bio paravan svom konkurentu i završio je trku na četvrtom mjestu, jedno mjesto iza talijanskog trkača. Time je ukupna prednost povećana na 14 poena. "Nakon šest krugova više nisam mogao pratiti Peka. Cilj prije današnje trke je bio da završim ispred njega, ali kada sam vidio da to neće biti moguće, zadovoljio sam se četvrtim mjestom. Vozeći odmah iza Pecca, glavnog problem je bio pregrijavanje prednje gume, tako da sam uvijek bio na ivici pada." "Novo pravilo o pritisku u gumama uništava trke. Uz sve potencijalne kazne, veoma je zahtjevno za nas trkače. Ako pravilo važi i za narednu sezonu, trkači će se zajedno obratiti direkciji
Bastianini: Nisam želeo da utičem na borbu za titulu

Enea Bastianini je nakon sprinterske trke, koju je završio na četvrtom mjestu, objasnio da namjerno nije želio na kraju da napadne svog saigrača Francesca Bagnaia, koji se bori za titulu svjetskog prvaka. Uprkos dobrom startu trke, Francesco Bagnaia nije mogao da održi tempo Alexa Marqueza i Jorgea Martina u ostatku trke zbog problema sa prednjom gumom. Na kraju su mu se približili Enea Bastianini i Brad Binder. Činilo se da je Bastianini čak i brži od svog saigrača, ali namjerno nije htio da ga napadne. I sam je to potvrdio nakon trke. Ukoliko bi uspeo da ga prestigne, Bagnaji bi uzeo dodatni bod u borbi za titulu. "Danas sam imao dosta problema sa prednjom gumom tokom cijele trke na ulasku u krivinu. Problemi su bili još očigledniji u vožnji
Bagnaia: Trke će se morati završiti prije Martina

Frančesko Banjaja je nakon današnje sprinterske trke naglasio da bi sutrašnja glavna trka mogla da bude presudna u borbi za titulu svetskog prvaka. Uprkos dobrom startu trke, Italijan nije uspeo da iskoristi najbolju startnu poziciju i završio je treći, jedno mesto iza Horhea Martina, koji je tako smanjio zaostatak u ukupnom zbiru na jedanaest bodova. Na pitanje šta je bio razlog današnjeg nešto lošijeg nastupa, odgovorio je: "Ne znamo još tačno. Jednostavno nisam imao pravi osjećaj na motociklu od početka trke. Dobro je da sada imamo dosta dostupnih podataka koje možemo analizirati i hajde da se bolje pripremimo za sutrašnju glavnu trku." “U početku mi je ritam bio sasvim solidan, ali onda sam imao velikih problema sa prednjim dijelom motocikla na kočnicama.
Bagnaia je osvojio najbolju startnu poziciju u Sepangu

Francesco Bagnaia osvojio je najbolju startnu poziciju za trke u Maleziji, gdje će iz prvog reda startati i Jorge Martin, koji se srušio u posljednjem brzom pokušaju, i Enea Bastianini. Četvrto mjesto osvojio je Alex Marquez, kojem će se na startu pridružiti i trkači VR46 tima, Luca Marini i Marco Bezzecchi. Bred Binder je bio sedmi, Fabio Quartararo osmi, Maverick Vinales deveti, a Jack Miller, Fabio Di Giannantonio i Johann Zarco će biti u četvrtom startnom redu. https://twitter.com/MotoGP/status/1723192315865411674
Bagnaia zadovoljan današnjim učinkom: Veoma sam brz sa istrošenom gumom

Francesco Bagnaio ima vrlo pozitivan petak u Sepangu. Sam je uvjeren da je savršeno spreman za obje trke ovog vikenda. Na prvom treningu se uglavnom fokusirao na pripreme za trku, što je bio i razlog da ju je završio tek na petnaestom mjestu. U drugoj trci je bez većih problema osigurao direktan ulazak u bržu kvalifikacionu grupu sa osmim mjestom. "Ovo je jako dobar dan za mene. Nije bio najlakši, ali sam obezbijedio direktan plasman u bržu kvalifikacionu grupu, što je i bio glavni cilj." "Posebno sam zadovoljan brzinom koju sam pokazao sa istrošenom gumom." Nakon što smo imali dosta problema sa mekšom zadnjom gumom na prethodnim lokacijama, danas to nije bio slučaj. “U prošlom periodu imao sam dosta problema sa leđima
Marc Marquez: Potpuno smo nekonkurentni za jedan brzi krug, što nas ne čudi

Marc Marquez je bio samo djelimično zadovoljan nakon događaja u petak u Sepangu. Osmostruki svjetski prvak je bio u vodstvu na početku drugog slobodnog treninga, ali kada su ostali trkači počeli ozbiljno da napadaju, brzo vrijeme kruga je skliznulo na petnaesto mjesto. Teši ga da je barem ritam jer rasa nije među najgorima. "Na nekim stazama smo dobri za jedan brzi krug, ali nemamo pravi ritam za trku. Ovdje u Sepangu je obrnuto. Imamo solidan ritam, ali za jedan brzi krug smo daleko, “ Markez je bio jasan na kraju dana. "Očekivali smo tako nešto, pa nismo iznenađeni. Dobro sam počeo oba treninga, ali u nastavku nisam mogao pronaći još toliko da budem brz za jedan krug." „Kvalifikacije će biti veoma važne. Daću maksimum pa ćemo videti
Jorge Martin je vozio potpuno na granici, nadajući se suhoj utrci

Horhe Martin završio je slobodni trening u petak u Sepangu na ukupno drugom mjestu i jedini je prošao ispod 1:58, uz najbržeg Alexa Marqueza. Uprkos tome, nije bio najzadovoljniji svojim učinkom, jer je već danas vozio na granici. "Osnovni cilj današnjeg dana je bio da se direktno plasiramo u bržu kvalifikacionu grupu, što smo i ostvarili. Samo smo malo napredovali u strategiji, jer sam već ujutro koristio najbržu gumu. Ipak, bio sam veoma brz i u drugoj. vježbanje." "Uspeo sam da postavim vreme ispod 1:58, što je veoma impresivno. Videćemo kako će biti sutra ujutru, ali činjenica je da sam danas vozio potpuno na granici i biće teško bilo šta da popravim. Možda Još imam malo zaostatka u jednom brzom krugu, ali što se tiče samog ritma
Bautista: Osjećaj na motociklu još nije dobar, ali sam uživao u njemu

Nakon akcije u petak u Sepangu, Alvaro Bautista je priznao novinarima da vožnja MotoGP motocikla zahtijeva mnogo drugačiji stil vožnje od onog na koji je navikao u klasi Superbike. Dvostruki svjetski prvak u Superbikeu proveo je veći dio dana prilagođavajući se motociklu klase MotoGP i završio na pretposljednjem ukupnom poretku. Sporiji je bio samo Iker Lecuona, koji u LCR timu zamjenjuje povrijeđenog Alexa Rinsa. Ipak, Bautista je bio zadovoljan svojim nastupom. "Prvo sam morao da namestim motocikl po svom ukusu, što je zahtevalo dosta vremena. U početku se nisam najbolje osećao na motociklu. Svakim krugom sam postajao sve sigurniji, što se pokazalo i u vremena kruga. U drugom treningu sam ispravio vrijeme za dvije sekunde." „Ipak
Alex Marquez drugi trening u Sepangu

Alex Marquez je postavio najbrže vrijeme drugog slobodnog treninga u Sepangu (1:57.823). Mlađi od braće Marquez je tako potvrdio dobru formu nakon što je na prvom treningu zauzeo drugo mjesto. https://twitter.com/MotoGP/status/1722888703096365056?t=rVZnYGoaVspu1wgqYMfTwg&s=19 Jorge Martin je ovoga puta bio drugi. Trkač tima Pramac, pored najbržeg Marqueza, jedini je pao ispod granice 1:58. Treće i četvrto vrijeme postavili su vozači KTM-a, Jack Miller je ovoga puta bio brži od Brada Bindera. Maverick Vinales je postavio peto vrijeme ispred Luce Marinija i Fabija Quartarara. Aktuelni svjetski prvak Francesco Bagnaia bio je osmi. Prvih deset upotpunili su Marco Bezzecchi i Johann Zarco, koji su posljednji osigurali direktan ulazak u brži