Tag: sherry

Zarco je i poslijepodne ostao najbrži

MotoGP vijesti
Johann Zarco je odredio najbrže vrijeme testnog dana u Jerezu. Francuz je jutros postavio svoje najbrže vrijeme od 1:37.136. Drugi je bio Bred Binder ispred Fabija Kvartarara, Džeka Milera i Pola Espargara. Repsol Honda trkač je bio najaktivniji trkač sa osamdeset pet krugova. https://twitter.com/HRC_MotoGP/status/1521129851717140481 Šesto i osmo vrijeme postavili su Suzuki trkači, Peace before Rins. https://twitter.com/Rins42/status/1521158651129520129 Aleix Espargaro je bio među njima. Horhe Martin i Enea Bastianini završili su među prvih deset. Alex Marquez je bio jedanaesti. Njegov saigrač Takaaki Nakagami prebačen je u bolnicu u Barseloni na dalje pretrage nakon jutarnjeg pada u prvom zavoju. Zato su je Japanci odveli

Testiranje u Jerezu: najbrži Zarco ujutro, Nakagami nakon pada u bolnici

Trkači MotoGP klase danas ne odmaraju. Testiranje se održava danas na trkalištu u Jerezu. https://twitter.com/HRC_MotoGP/status/1521089998463934464 https://twitter.com/ducaticorse/status/1521049950251110400 Do 13:00 sati Johann Zarco je bio najbrži sa vremenom 1:37.136. Francuz će htjeti što prije zaboraviti jučerašnju trku nakon što je prerano završio padom nakon ohrabrivanja kvalifikacija. Drugi je trenutno Brad Binder, a treći Fabio Quartararo. Pol Espargaro je trenutno četvrti najaktivniji trkač sa četrdeset pet krugova. Trenutni rezultati: Međutim, testiranje je brzo završeno za Takaakija Nakagamija. Japanac je pao u svojoj sedamnaestoj rundi. Srećom, trebalo je da je odvede bez pauze, ali je magnetom odveden u Barselonu

Jarvis kritikuje Morbidellija: Očekujemo više

Nakon prošlogodišnje povrede koljena, Franco Morbideli još uvijek nije u dobroj formi ove godine. Koliko trenutno zaostaje za svojim saigračem Fabiom Kvartararom dokazuje i sam pogled na ukupni plasman. Dok je Francuz povećao prednost u odnosu na svoje rivale sa drugim mestom u Jerezu, Morbideli je pao na šesnaesto ukupno sa petnaestim mestom u trci. Nakon samo šest trka, za timskim rivalom zaostaje 71 bod. Italijan je ove godine zabilježio samo jedno mjesto među prvih deset kada je završio sedmi u Mandaliki. Ne treba zaboraviti da je riječ o trkaču koji je 2020. godine bio na samo 13 bodova od naslova svjetskog prvaka. Čak ni činjenica da je Quartararo jedini trkač koji se takmiči sa Yamahom ne može biti izgovor za njega. Njegov rezultat

Gardner: Motocikl je bio potpuno nepokretan bez krila, trebalo je još jedno slomiti

Remy Gardner izgubio je sve nade u jučerašnji dobar plasman na samom početku trke, kada je nakon sudara sa Alexom Marquezom ostao bez jednog aerodinamičnog krila. Istovremeno, prema njegovim riječima, motocikl je postao potpuno nepomičan, što samo pokazuje koliko je aerodinamika poboljšana posljednjih godina. Kao rezultat toga, motocikl RC16 je nekoliko puta podigao zadnji točak tokom trke ubrzanja, izvlačeći ga iz pravca i tresući ga na avionima. “U drugom zavoju sam izgubio krila na prednjoj lijevoj strani i tada je motocikl postao potpuno nepokretan,” rekao je Gardner nakon trke. "Stalno je dizao bicikl, naginjao ga i vukao iz pravog smjera. Bilo je jako zahtjevno. Dao sam sve od sebe i vozio punom snagom. Najviše problema je bilo u lijevom skretanju."

Bagnaia je bio zabrinut za svoje rame prije trke

Francesco Bagnaia je otkrio da je bio zabrinut zbog bolova u ramenu prije trke u Jerezu, koju je povrijedio u Portimau. Italijan je u Španiji uspješno zadržao Fabija Kvartarara iza sebe i pobijedio, ali ga je zabrinuo bol koji je osjećao na jutarnjem zagrijavanju. "Brio sam zbog trke jer sam vozio na zagrevanju bez lekova protiv bolova i imao sam mnogo problema," objasnio je Ducati trkač. "Ali u klinici za trkalište imaju nešto dobro što mi je pomoglo. Trka je postala teška u zadnjim rundama, jer sam na svim kočnicama, osim u zadnjem zavoju, opterećivao desno rame. jer sam osjećao pritisak na rame, što bilo veoma bolno." Bagnaia vjeruje da je to nakon teškog početka sezone

Quartararo: Bilo je nemoguće prestići Bagnaia

Fabio Quartararo je priznao da je Francesco Bagnaia danas bio prebrz za njega. Quartararo i Bagnaia su bili posebna klasa u Jerezu ovog vikenda. Već u kvalifikacijama su zauzeli prva dva mjesta, a na startu su se udaljili od takmičara u trci. Bagnaia, koji je u trku krenuo sa najbolje startne pozicije, uspio je zadržati prednost na startu, a Fabio ga je uporno pratio svih dvadeset pet krugova. Zbog visokog pritiska u prednjoj gumi u vožnji odmah iza vodećeg Italijana, Francuz je u prvom dijelu trke zaostajao u blagom zaostatku, pa je vozio na "svježem zraku". Sve s ciljem da se uštedi što više guma za završetak utrke pri pokušaju napada. Taktika mu nije išla na ruku i aktuelni svjetski prvak završio je drugi sa samo 0,285 sekundi zaostatka za pobjednikom. Uprkos malom zaostatku p

Marquez: Ne borimo se za titulu, dva trkača su klasa za sebe

Prema riječima Marca Marqueza, Fabio Quartararo i Francesco Bagnaia su glavni i jedini kandidati za osvajanje ovogodišnje titule svjetskog prvaka. Osmostruki svjetski prvak propustio je dvije od prvih šest utrka ove godine zbog problema s duplim vidom. Na ostala četiri u kojima je nastupao, uvijek je završavao među prvih šest. Zbog toga trenutno zaostaje 45 bodova za vodećim Quartararom u ukupnom poretku. Ipak, Marquez priznaje da trenutno nije na nivou koji bi mu omogućio borbu za titulu. Prema njegovim riječima, glavni kandidati su trenutno vodeći Fabio Quartararo i uprkos nešto lošijem startu sezone Francesco Bagnaia. "Trenutno nismo u mogućnosti da se borimo za titulu. Na startnoj listi su dva trkača koji su brži od svih nas. To su Fabio i Pecco

Aleix Espargaro vjeruje u svoje šanse za titulu: Možda mi je ovo prva i posljednja šansa

Aleix Espargaro smatra da je ovogodišnja sezona možda prva, ali i posljednja u kojoj ima priliku da osvoji svjetsku titulu. Zato ne namerava da odustane od svojih mogućnosti. Današnjim trećim mjestom probio se na drugo mjesto u ukupnom plasmanu. Ipak, za vodećim Quartararom zaostaje samo sedam bodova. Upitan nakon trke da li se sada može opisati kao kandidat za titulu, odgovorio je: "Naravno. Iza Fabija, koji je prošle sezone bio šampion i trenutno vodi nakon šest trka od dvadeset tri, što je skoro trećina šampionata zaostajemo samo sedam bodova." "Ovo mi je prva, a možda i posljednja prilika, pa sam još više motivisan da ostanemo zajedno." „Znam da će to biti jako izazovno, jer sam svjestan da kada Fabio i Pecco budu na vrhuncu svojih mogućnosti, kao npr.

VN Španije: Prve izjave prva tri

Francesco Bagnaia je uspio iskoristiti najbolju startnu poziciju, vodeći u trci od početka do kraja i došao do svoje prve pobjede u godini. Zajedno sa Quartararom, danas su bili posebna klasa, s obzirom da je Aleix Espargaro na trećem mjestu zaostajao skoro 11 sekundi. Prve riječi tri najbolja su bile: 1.Francesco Bagnaia: "Fantastično! Početak sezone je iza nas. Imali smo dosta problema u predsezonskim testovima, ali nismo odustajali. Radili smo vrijedno i danas se zaista možemo radovati tome.Opet smo konkurentni.kao i prošle godine.Možda i više pošto je Fabio bio nepobjediv prošle sezone, ali danas sam bio bolji.Želim da se zahvalim svima koji su mi pomogli kada je bilo najteže." 2.Fabio Quartararo: "Bila je to trka vrlo izazovna. Peccu je imao jako dobar start i d

Bagnaia u Jerezu do suverene pobjede

Francesco Bagnaia pobjednik je šeste trke sezone u Jerezu. Na podiju su mu se pridružili Fabio Quartararo i Aleix Eapargaro. https://twitter.com/MotoGP/status/1520745461178683393 Marc Marquez je završio četvrti ispred Jacka Millera. Joan Mir je spasila čast Suzukiju sa šestim mjestom nakon što je Alex Rins zaletio u pijesak na startu trke i izgubio šansu za dobar plasman. Takaaki Nakagami je završio na sedmom mjestu ispred Enea Bastianinija, Marca Bezzecchija i Brada Bindera, koji su završili u prvih deset. Francesco Bagnaia je najbolje startovao u trci i poveo u prvom zavoju. Jedini koji ga je mogao pratiti bio je Fabio Quartararo. https://twitter.com/MotoGP/status/1520735287986593793 Na kraju prvog kruga su u zadnjem zavoju sa