Tag: VNBahrein

Red Bull je slavio dvostruku pobjedu na otvaranju sezone u Bahreinu

Najviša startna pozicija Maxa Verstappena u prvoj trci sezone 2024. u Bahreinu slavila je dominantnu pobjedu u dominantnom stilu u kojem je završio prošlu godinu. Timski uspjeh Red Bull Racing tima upotpunio je Serhio Perez, koji je završio 20 sekundi iza aktuelnog svjetskog prvaka i četiri sekunde ispred Španca Carlosa Sainza u Ferrariju. Sainzov saigrač Charles Leclerc bio je četvrti, a vozač Mercedesa George Russell peti. https://twitter.com/F1/status/1763966503274090817 Trka je protekla bez prekida, a svih 20 trkača stiglo je do cilja. Bodove u trci za šesto mjesto osvojio je i Lando Noris, sedmi je bio Luis Hamilton, osmi Oscar Piastri, deveti Fernando Alonso, a posljednji bod na desetom mjestu osvojio je Lens Strol
Broj 1 Formule 2024 ostaje na vrhu čak iu sezoni XNUMX

Max Verstappen nastavlja sezonu 2024. gdje je stao prošle godine - na vrhu. Holanđanin, koji inače nije bio zadovoljan svojim trkačkim automobilom RB20 na treningu, bio je najbrži u kvalifikacijama za subotnju trku za Veliku nagradu Bahreina, ali pošto su timovi pre nekoliko nedelja odradili svoje jedino zimsko testiranje na ovoj stazi, razlike između vozači su bili prilično mali. Devet trkača se kvalifikovalo za 0.531 sekundu u posljednjem dijelu kvalifikacija. https://twitter.com/F1/status/1763611282643546363 Charles Leclerc sa Ferarijem startovaće trku sa drugog mesta, nakon što je zaostao za Verstapenovim vremenom za 0.228 sekundi, u drugom redu će biti Džordž Rasel sa Mercedesom, koji je do završetak kvalifikacija pod istragom zbog nepoštivanja zadatog vremena pripremnog kruga. Četvrti je b
Mercedes na vrhu FP2: Hamilton skoro pola sekunde ispred Verstappena

F1 trkači i timovi završili su drugi slobodni trening prije Velike nagrade Bahreina. Najbrže vrijeme postavio je Britanac Lewis Hamilton, ispred saigrača Georgea Russela i Fernanda Alonsa (+0.286). Ferarijev Carlos Sainz bio je četvrti, Oscar Piastri peti, a najbolje rangirani vozač Red Bulla Max Verstappen, koji je zaostao 0.477 sekundi za Hamiltonovim vremenom, postavio je šesto vrijeme. Nijemac Nico Hulkenberg (Haas) bio je sedmi, Lance Stroll osmi, Charles Leclerc (Ferrari) deveti, a Sergio Perez deseti.
Leclerc je rano završio kvalifikacije kako bi sačuvao gume za trku

Charles Leclerc je bio vrlo blizu najbolje startne pozicije u Bahreinu, ali je vozač Ferarija taktički odlučio da više ne pokuša, sačuvavši komplet guma za trku. Kao rezultat toga, rođeni Monako je pao sa drugog na treće mjesto kada ga je pretekao drugi vozač Red Bulla, Sergio Perez, a iako se činilo da je došlo do nekakvog kvara automobila, Ferrari je najavio da je to taktički potez. . "Moramo biti realni", rekao je Leclerc nakon kvalifikacija, Red Bull i Aston Martin će očigledno biti veoma brzi u trci, tako da mislim da smo uradili pravu stvar kada smo bili spremni da izgubimo jedno ili dva startna mesta, ali da počnemo trka na novim gumama. Siguran sam da smo doneli ispravnu odluku, ali da li je to tačno, videćemo sutra", rekao je rođeni Monako da tim iz Mar.
F1 2023: Raspored VN Bahreina

Raspored Grand Prixa Bahreina Petak, 3.3.2023. 12.30:13.30 – 1:16.00 17.00. slobodni trening 2:4.3.2023 – 12.30:13.30 3. besplatni trening Subota, 16.00. 17.00. 5.3.2023. 16.00:18.00 – 57:XNUMX h XNUMX. besplatni trening XNUMX:XNUMX – XNUMX:XNUMX Kvalifikacije Nedjelja, XNUMX. XNUMX:XNUMX – XNUMX:XNUMX Trka XNUMX krugova
Sebastian Vettel pozitivan na covid-19, Nico Hulkenberg će se trkati umjesto njega

Nijemac Sebastian Vettel morat će propustiti inauguralnu trku Formule 1 u Bahreinu jer je bio pozitivan na kovid-19. Umjesto četvorostrukog svjetskog prvaka, u timu Aston Martina voziće se Nijemac Nico Hulkenberg. https://twitter.com/F1/status/1504390911442272269 Slična sudbina zadesila je Australijanca Daniela Ricciarda prije nekoliko dana tokom testiranja u Bahreinu, koji je morao ostaviti svoj automobil saigraču u McLarnu posljednjeg dana testiranja nakon što je bio pozitivan za covid -19. No, Ricciardo je tada prošao dva uzastopna negativna testa i moći će nastupiti na utrci u Bahreinu. Činjenica da su dva trkača bila pozitivna u padoku za nedelju dana postavlja pitanje efikasnosti mera koje su i dalje na snazi, ali se naravno pojavljuju strahovi među ostalim trkama.
Romain GROSJEAN: Smrt sam vidio u LICU

GP Bahrein
Francuski trkač sudario se sa sigurnosnom ogradom u prvom krugu trke, zbog čega se automobil prepolovio i zahvatio plamen. Uprkos jakom sudaru (usporavanje je bilo čak 53 g), Grosjean je zadržao prisebnost i samostalno se popeo iz zapaljenog automobila, pretrpivši neke lakše opekotine i ogrebotine. Grosjean će zbog opeklina morati propustiti VN Sahira (zamijenit će ga Pietro Fittipaldi), ali nada se da će se moći vratiti u završnicu sezone u Abu Dhabiju. U prvom dugom intervjuu nakon nesreće, Francuz se našalio da je imao ruke poput Mikija Miške, jer su im bile zavojene zbog opekotina. U vezi s tim kako je doživio nesreću, ženevski trkač rekao je: "Kad mi danas objasne da sam gorio 28 sekundi, moram priznati da mi se u to vrijeme sve činilo mnogo duže.